Çözüldü MSI MPG B550 anakart açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

keremdelen

Hectopat
Yer
Büyükçekmece, İstanbul
Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık on gün önce topladığım sistemim cuma sabahına kadar gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Her ne olduysa cuma sabahı anakartın EZ Debug LED'leri sırayla yandı söndü ve en son CPU LED'i yanık bir şekilde sisteme güç gitti fakat monitöre görüntü gelmedi. RAM'leri çıkarıp taktım, başka monitör ve başka ekran kartı denedim fakat sorun yine devam ediyor. Bana kalırsa bir bağlantısı yok ama perşembe gecesi sisteme ilk defa ethernet kablosu bağlamıştım. Sistem bileşenleri aşağıdaki gibidir.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Anakart: MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi.
Depolama: Kingston A2000 500GB.
Bellekler: G.Skill 2x8GB 3200MHz.
Ekran kartı: MSI 1650 Super Gaming X.
Güç kaynağı: Be Quiet U9 500W.
Kasa: Phanteks P400A.

İşlemciyi söküp taktım ama maalesef aynı hatayı alıyorum yazılımsal bir hata olabilir dediler buradaki teknik serviste

Dediğinizi tam olarak anlayamadım neyin anahtarı olur?

BIOS pilini çıkartmak için BIOS pilinin yanındaki bastırma gibi bir şey yuvanın kendisinde ona bastırınca kendini çıkartcak o .
BIOS pilini çıkartmak için BIOS pilinin yanındaki bastırma gibi bir şey yuvanın kendisinde ona bastırınca kendini çıkartcak o.

Bir sonuç alabildiniz mi?

Kullandığın ekran kartı ve kasa içi aydınlatma ve işlemci TDP hesapladım da PSU biraz düşük kalmış bundan dolayı sıkıntı veriyordur çok fazla uğraşmayıp 650W pusuya geçmenizi tavsiye ederim bazı kişilerde PSU sadece kasaya enerji veriyor algısı var PSU ekrana, mouse, klavye, kulaklık vs her şeye enerji veriyor iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı