MSI MPG B550 alınır mı?

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
MSI B450 GAMING Plus Max 4133MHz anakartım var. Fakat anakartta "Mystic Light RGB" özelliği yok.
Aslında özelliği kullanabiliyorum ama anakartımda 3pin (ARGB) girişi yok ve bu yüzden CPU fanım ve diğer soğutucu fanları "Mystic Light RGB" üzerinden kontrol edemiyorum.
Ben de başlıkta belirttiğim anakartı almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe söylersen iyi olur. MSI'ın B550 chipsetli anakart serilerinde ARGB girişi olmayan anakartı yok diye biliyorum. En azından Asus gibi cimri değiller, PRIME B550M-K'de ne RGB girişi var ne ARGB girişi var :D.
Hocam X570-F’de hepsi var mı? Varsa kaçar tane var?

Bütçe söylersen iyi olur. MSI'ın B550 chipsetli anakart serilerinde ARGB girişi olmayan anakartı yok diye biliyorum. En azından Asus gibi cimri değiller, PRIME B550M-K'de ne RGB girişi var ne ARGB girişi var :D.
1500 TL civarında bütçem var.
Hocam şu ürünü alsam 3pin fanları takıp anakart üzerinden kontrol edebilir miyim? Anakartımdan memnunum sadece 3pin olmadığı için de değiştirmek istemiyorum.

Hocam X570-F’de hepsi var mı? Varsa kaçar tane var?
RGB ve ARGB girişlerinden 2 tane var, kasa fan girişi olarak toplam 5 tane var (AIO_PUMP ve CPUdahil.)
1500 TL civarında bütçem var.
Hocam MAG B550 TOMAHAWK çok iyi olur, cuk diye oturur. Aşırı iyi anakart.
Hocam şu ürünü alsam 3pin fanları takıp anakart üzerinden kontrol edebilir miyim? Anakartımdan memnunum sadece 3pin olmadığı için de değiştirmek istemiyorum.
Alacağın efektler yine RGB olarak olur, bence anakartı değiştir. Ayrıca bu nasıl çalışıyor bilmiyorum.

Hocam Corsair’ın kalite akan İCUE yazılımı dururken Mystic Light kullanılır mı?
Sonuna kadar hak veriyorum! Bir sürü efekt sunuyor iCUE. Anakart Asus olsaydı iCUE desteği var Asus anakartların, şu an Corsair RGB RAM'lere sahip olsaydım onları kasamın fanlarının ışıkları ile senkronize hâle getirebilirdim.
1595534336808.png

Sonuna kadar hak veriyorum! Bir sürü efekt sunuyor iCUE. Anakart Asus olsaydı iCUE desteği var Asus anakartların, şu an Corsair RGB RAM'lere sahip olsaydım onları kasamın fanlarının ışıkları ile senkronize hâle getirebilirdim.
Eki Görüntüle 622433
Hocam sizin anakartın modeli nedir? Birde K68’i ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? Memnun musunuz klavye ve anakarttan?

Hocam sizin anakartın modeli nedir? Birde K68’i ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? Memnun musunuz klavye ve anakarttan?
Anakart iCUE'deki gösterdiği anakart değil :D. TUF B450-PRO GAMING kullanıyorum, şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim ama artık alınmaması gereken bir anakart olduğunu düşünüyorum. Onun fiyatına B550 chipsetli anakartlar var, hiç olmadı B450 TOMAHAWK MAX var. K68 RGB'yi 1 yıldır kulalnıyorum, memnunum, onun da herhangi bir sorununu görmedim. Çok sağlam klavye. Aldığımda 570 ₺'ya almıştım, şimdi ise 1000 ₺ :D. O fiyata daha iyi klavyeler olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı