MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi az çekiyor

Çağlar Keyf

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni topladığımız sistemimizde anakart olarak MSI MPG X570 GAMING PRO kullandık fakat 100 MB download 20 MB upload hızımız olmasına rağmen durum görselde olduğu gibi 3 ile 9 MB arası hız alabiliyoruz. Anakartın driverlarını sitesinden indirip kurduk modemi resledik durum hala aynı başka bir çözüm yolu var mı acaba?
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI 4400MHz(O.C) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 HDMI PCIe 4.0 ATX Anakart | ITOPYA

Bu siteden lan drivers olan bölümdeki 3 sürücüyü de indirdik.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-26 at 19.07.26.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-26 at 19.07.26.jpeg
    75 KB · Görüntüleme: 70
  • WhatsApp Image 2020-09-26 at 19.13.04.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-26 at 19.13.04.jpeg
    68,4 KB · Görüntüleme: 30

Buradan güncelledim fakat şöyle bir sorun oluştu hocam dün sistemi ilk kez montaj aşamasından sonra BIOS'a Del tuşu ile girmesi gerekir iken BIOS'u açmaya çalıştıkça siyah ekranda kaldı bende başlattan Shift tuşuna basarak yeniden başlat dedim ve oradan BIOS ekranına ulaştım sonrasında M-Flash ile BIOS'u güncelledim yükleme bitti BIOS ekranına geldim işlemciyi 3700X 4.2 GHz'e çektim Game modunda RAM'leri de 3000 MHz'de çalıştırdım dedim sorun yok sıcaklık değerleri de güzel fakat bugün gel gelelim Wi-Fi'de durum böyle oldu.

Wi-Fi önceden hangi hızdaydı test etmiş miydiniz?

Wi-Fi laptop ile test ettiğimizde aynı bölgede 50 MB hız alıyoruz hocam telefon ile 70 MB hız alıyoruz upload da 20 MB'e yakın hız alıyoruz. Fakat burada hız 2 MB 3 MB 9 MB arasında gidip geliyor ve bazen 0.50'ye kadar hız düşüyor. Ben bir de BIOS güncellemesini normal flash a attım ana kartta BIOS için ayrı bir flash varmış ona atmadım normal bir USB soketine taktım ardından da BIOS'u güncelledim. Benim demek istediğim sistemde Del ile BIOS açılmıyor BIOS açmak istersek Shift ile açmak zorunda kalıyoruz bu BIOS ile ilgili olabilir mi? Bir de kablolu bağlantı ile denedik kasayı 100'e 20 verdi hiçbir sorun olmadan Steam'dan 12 MB ile oyun indirdi fakat kablo yok ise durum bu oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı