MSI MPG X570 Gaming Plus anakart alınır mı?

yasin sarıtaş

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim anakart alınır mı? Elimde şu an ASUS b 450 TUF Gaming Plus anakart var arasinda fark var midir? Yardimci olursanız sevinirim.

Arasında biraz fark var diyebilirim, ama bence alma 1.600 TL için daha iyi alternatifler var.

Günlük standart bir kullanıcı mısın yoksa profesyonel mi? Ona göre başka bir model önerebilirim, ayrıca işlemcini de belirtsen iyi olur.

Kalitesiz. Masraf yaptığına değmez. Elindeki anakart daha iyi. X570 olması ve pci 4.0 dışında pek bir artısı yok.
Teşekkür ederim yardimin icin dikkate alicam.
Arasında biraz fark var diyebilirim, ama bence alma 1.600 TL için daha iyi alternatifler var.

Günlük standart bir kullanıcı mısın yoksa profesyonel mi? Ona göre başka bir model önerebilirim, ayrıca işlemcini de belirtsen iyi olur.
Genelde oyun oynuyorum aksamlari isten sonra. Aslında soyle bir durum var oyun oynarken bir anda hatasiz oyun kapaniyor veya bir anda donuyor reset atmak zorunda kalıyorum occt testi yaptim ama bir sorun cikmadk daha once rx 580 kartim vardı sorun ondadir diye değiştim rtx 2060 aldim ama hala ara ara sorunum devam ediyor ramlaride denedim test ettim sorunun anakartta oldugunu dusunmeye basladim
Ryzen 5 2600
Asus b 450 tuf gaming plus
Asus rog strix 2060
Gskil 2x8 ram
Sistem özelliklerim budur

Genelde oyun oynuyorum aksamlari isten sonra. Aslında soyle bir durum var oyun oynarken bir anda hatasiz oyun kapaniyor veya bir anda donuyor reset atmak zorunda kalıyorum OCCT testi yaptim ama bir sorun cikmadk daha once RX 580 kartim vardı sorun ondadir diye değiştim RTX 2060 aldim ama hala ara ara sorunum devam ediyor ramlaride denedim test ettim sorunun anakartta oldugunu dusunmeye başladım.
Ryzen 5 2600.
ASUS b 450 TUF Gaming Plus.
ASUS ROG STRIX 2060.
G.Skill 2x8 RAM.
Sistem özelliklerim budur.

Anladım, bunun sebebi ısınma kaynaklı da olabilir. Veya PSU da bunun sebeplerinden biri olabilir. Anakart için VRM beslemeler kötü değil, 2600'ü kaldıracak güçte. İlk önce ısınma sorununu belirleyelim, oyun oynarken kaç derecelerdesin?

Eğer ısınma konusunda normal isen sorun PSU kaynaklı olabilir, PSU modelin nedir?

Eğer baktık bu iki durumda da sorun yok, anakartta arayabiliriz belki problemi.

Teşekkür ederim yardimin icin dikkate alicam.

Genelde oyun oynuyorum aksamlari isten sonra. Aslında soyle bir durum var oyun oynarken bir anda hatasiz oyun kapaniyor veya bir anda donuyor reset atmak zorunda kalıyorum occt testi yaptim ama bir sorun cikmadk daha once rx 580 kartim vardı sorun ondadir diye değiştim rtx 2060 aldim ama hala ara ara sorunum devam ediyor ramlaride denedim test ettim sorunun anakartta oldugunu dusunmeye basladim
Ryzen 5 2600
Asus b 450 tuf gaming plus
Asus rog strix 2060
Gskil 2x8 ram
Sistem özelliklerim budur
Windows 11 mi kurulu. SSD nedir.

Anladım, bunun sebebi ısınma kaynaklı da olabilir. Veya PSU da bunun sebeplerinden biri olabilir. Anakart için VRM beslemeler kötü değil, 2600'ü kaldıracak güçte. İlk önce ısınma sorununu belirleyelim, oyun oynarken kaç derecelerdesin?

Eğer ısınma konusunda normal isen sorun PSU kaynaklı olabilir, PSU modelin nedir?

Eğer baktık bu iki durumda da sorun yok, anakartta arayabiliriz belki problemi.
Psu modelim xigmatek x power 600 w 80 plus
Oyunlarda 55 65 derece arasi lol forest apex cs go gta outriders gibi oyunlar oynuyorum
Windows 11 mi kurulu. SSD nedir.
Windows 10 kurulu ssd samsung evo 970 500 gb m.2

Yeni konular

Geri
Yukarı