MSI NVIDIA 1660 Ti Ryzen 5 2600 Düşük GPU Kullanımı

ouziiix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üçkağıtçı
NVIDIA 1660 Ti Ekran kartım ve Ryzen 5 2600 işlemcim var şu anda GTA 5'de bu sorunu yaşıyorum ama genel olarak her oyunda var. GPU Kullanımı neredeyse %50'yi hiç geçmiyor işlemci kullanımı genellikle %70'in üstünde driverlarım güncel.

Sistemim Windows 10
NVIDIA 1660 Ti MSI
Ryzen 5 2600
B450M S2H
8 GB 3000MHz
600W PSU
250 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun aynı sistemi kullanan birçok insanın başına geliyor aynı sorunu ben de yaşıyorum
MSI 1660S.
R5 2600.
2x8 3600 MHz
ASUS TUF B-450 Plus.
860 Evo
RAM ekiden 8 2400 şeklindeydi ondan kaynaklanıyor dediler gittim 8x2 3600 yaptım bir işe yaramadı PUBG GTA 5 gibi oyunları oynarken sürekli olarak düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyorum sanırım tek çözüm yolu oyunlar da grafik arttırmak az da olsa işe yarıyor.

Grafikleri en yükseğe alınca bu sefer GPU kullanımı 80lere kadar çıkıyor fakat fps dahada düşüyor yani arttırmanın hiç bir faydası olmuyor.

1606650388592.png

Sol üstte gözüktüğü gibi hatta FPS 50'nin altına bile iniyor.

Bu oyuna göre işlemci sıcaklık değerleri oldukça yüksek ne tip bir soğutucu kullanıyorsun ve kasa modelin nedir en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptın 80 derece normal değil ben bile PUBG oynarken 65 dereceyi geçmiyorum stok fan ile.
BIOS ayarlarından CPB modu kapatıp Windows güç ayarlarından güç modunu dengeli yapar mısın ayrıca işlemcin kaç GHz'de çalışıyor.

Bu oyuna göre işlemci sıcaklık değerleri oldukça yüksek ne tip bir soğutucu kullanıyorsun ve kasa modelin nedir en son ne zaman termal macun yenilemesi yaptın 80 derece normal değil ben bile PUBG oynarken 65 dereceyi geçmiyorum stok fan ile.
BIOS ayarlarından CPB modu kapatıp Windows güç ayarlarından güç modunu dengeli yapar mısın ayrıca işlemcin kaç GHz'de çalışıyor.

Ryzen'in stok soğutucusunu kullanıyorum, kasam Corsair ve önünde tek bir fan var egzoz fanı yok fakat ısınma kasadan olsaydı ekran kartıda ısınırdı. İşlemcimin termal macununu hiç yenilemedim bu gerekliyse yenileyebilirim. Sorunun tamamen ısınmadan kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı