Ryzen 5 2600 Sistem Crysis 3 düşük GPU kullanımı

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Aşağıya resim bırakıyorum. Crysis 3'te düşük FPS alıyorum. Ekran kartı kullanım oranı da düşük. RAM göstergesini açamadım ama zaten oyun için önerilen RAM 3GB. Sorun burada nerededir? Tüm oyunlarda böyle düşük GPU kullanımı ve düşük FPS alıyorum. Sürücüler güncel.
2060 Super, Ryzen 5 2600.

v.png

Hocam, bunun çözümü çözünürlüğü köklemek. 1080P'de bu işlemci için sınır bir kart.

V-Sync açık mı?

Kapalı.

Grafik ayarlarının resmini at, ayrıca oynadığınız çözünürlüğü belirt.

Grafikler en üst seviye. Çözünürlük 1080P.

V-Sync açık mı?

Kapalı hocam.
Oyunun kendisinde sorun var. Timer resolution ismindeki aracı çalıştırınca kayda değer FPS artışı oluyor.

Bunu indirip çalıştırdıktan sonra "maximum" butonuna tıklamanız yeterli. Bunu oyun açıkken yapın. Sitede sadece V2 ücretli. Aşağıdan ücretsiz olanı indirebilirsiniz.

Bu dediğiniz tüm oyunlar için geçerli mi hocam?

Bu dediğiniz tüm oyunlar için geçerli mi hocam?

Ben bu aracı yalnızca Crysis 3 için kullandım. Bu oyundaki FPS drop sorununun grafik seçenekleriyle alakası yok. Söylenene göre Windows işletim sisteminin Crysis 3'ün performansının düşmesine sebep olan bir uyumsuzluğu varmış. İşlemci kullanımının düşmesine sebep oluyor sanırım. İmzamda yazan sistemin bu oyunda kasmasının mantıklı açıklamasını bulamadım ben. Ancak tavsiye edilen bu program sorunu çözmüştü. 100 FPS yi görmüştü diye hatırlıyorum. Ayrıca bunu başka oyunda kullanıp FPS artışı gözlemledik diyeni de gördüm. Bu soruya net cevabım yok. Denemeye açık. Ancak ne olur ne olmaz VAC gibi bir sistemin çalıştığı oyunlarda denemeyin.

Her oyunda sorun yaşamanız başka bir soruna da işaret ediyor ama yine de Crysis 3 özelinde bu yöntemi denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bende de işlemci ve ekran kartı kullanımı olağanın altındaydı.

Geri
Yukarı