MSI Optix G241 nasıldır?

Monitörü aldığımdam beri hemen hemen her akşam CS:GO oynuyorum. 1280x960 Çözünürlükte ortalama 200-250 FPS alıyorum. Monitör üzerinde brightness dışında bir ayar yapmaya ihtiyaç duymadım. Hiç ghosting ile karşılaşmadım.
Dostum sağol cevabın için ama mutlaka çok az da olsa ghosting vardir merak ettiğim seviyesi sadece. Csgo oynarsin tabi ancak ne seviye bir oyuncusun bu çok önemli ben valorant immo3 oyncusuyum şuan zowie xl2411p kullanıyorum mutlaka şuan ki monitorumden daha fazla ghosting yapacaktır msi ama ne seviyede beni rahatsız eder o bilemedim. Msi esporcu serisi olarak çıkartıyor bu monitörü ancak ne seviyede bu iddiasını dolduruyor satın alıp denemeden emin olmak zor. Beni korkutan zowie gibi bir monitörden 4ms bir monitöre geçmek performansımi kötü etkileyecek mi? Msi gtg değeri 4ms miş. Ama ips olduğu için almak istiyorum.

Dostum sağol cevabın için ama mutlaka çok az da olsa ghosting vardir merak ettiğim seviyesi sadece. Csgo oynarsin tabi ancak ne seviye bir oyuncusun bu çok önemli ben valorant immo3 oyncusuyum şuan zowie xl2411p kullanıyorum mutlaka şuan ki monitorumden daha fazla ghosting yapacaktır msi ama ne seviyede beni rahatsız eder o bilemedim. Msi esporcu serisi olarak çıkartıyor bu monitörü ancak ne seviyede bu iddiasını dolduruyor satın alıp denemeden emin olmak zor. Beni korkutan zowie gibi bir monitörden 4ms bir monitöre geçmek performansımi kötü etkileyecek mi? Msi gtg değeri 4ms miş. Ama ips olduğu için almak istiyorum.
Hocam merhaba ürünü ben de satın aldım. Bir ölü piksel ile geldi ertesi gün yeni bir ölü piksel oluştu. Valorant ağırlıklı oynuyorum ben de. Sağa sola hızlıca çevirince bana göre bir akıcısızlık vardı 60hz den 144 geçtiğim için mi bilmiyorum. Siz benden daha tecrübeli olarak daha iyi demek istediğimi anlamışsınızdır

Hocam merhaba ürünü ben de satın aldım. Bir ölü piksel ile geldi ertesi gün yeni bir ölü piksel oluştu. Valorant ağırlıklı oynuyorum ben de. Sağa sola hızlıca çevirince bana göre bir akıcısızlık vardı 60hz den 144 geçtiğim için mi bilmiyorum. Siz benden daha tecrübeli olarak daha iyi demek istediğimi anlamışsınızdır
Zaten bütün mesele de o. Oyun içinde sabit Ken pusarken yada yavaş oynarken piyasadaki en uyduruk monitorle en kral 240hz TN panel monitörün bile hiçbir farkı yok. Fark yaratan alan sağa sola hızlıca donerkenki netlik ve bulanıklık seviyesi o anki akicilik. Ölü piksel sayısının artması kötü biraz umarım daha fazla artmaz. Cayma hakkını kullanabilirsin geçti mi sure?

Zaten bütün mesele de o. Oyun içinde sabit Ken pusarken yada yavaş oynarken piyasadaki en uyduruk monitorle en kral 240hz TN panel monitörün bile hiçbir farkı yok. Fark yaratan alan sağa sola hızlıca donerkenki netlik ve bulanıklık seviyesi o anki akicilik. Ölü piksel sayısının artması kötü biraz umarım daha fazla artmaz. Cayma hakkını kullanabilirsin geçti mi sure?
Tekrar merhaba,
Amazondan.com.tr'den ve amazonun kendi dükkanından aldığım için 30 günlük iade süresinden yararlanıp iademi gerçekleştirdim. O zaman fps oyunları için özellikle tn panel daha iyi

Dostum videoyu neden kaldırdın izlenmiyor şuan. Oyuncu monitörü seçerken özellikle fps için en ama en önemli şey ghosting testinin sonucu. Firmaların ms beyanları inandırıcı olmuyor çünkü o değerleri çok özel şartlar altında sağlıyorlar ama ghosting testinde herşey belli oluyor. Lütfen tekrar yükleme şansın var mı videoyu. Ben de monitörü almayı düşünüyorum ne seviyede ghosting çok merak ediyorum. Şuanda dünyada hiçbir kaynak bulamadım bu monitörün ghosting testiyle alakali.
Tekrar merhaba,
Amazondan.com.tr'den ve amazonun kendi dükkanından aldığım için 30 günlük iade süresinden yararlanıp iademi gerçekleştirdim. O zaman fps oyunları için özellikle tn panel daha iyi
Monitörün 27" versiyonu var bende. Ghosting ufo testi yaptım, diğer benzer monitörlerin sonuçlarına kıyasla ghosting yok denecek kadar az. Şimdi de özellikle hızlı diye apex indirip deniyorum en yüksek ayarlarda, oyun gayet akıcı herhangi bi sorun yok. FreeSync kapattığım halde yine 144fpsde sabitti onu anlamadım ama.

Ben şahsen kullanıyorum ve gayet memnunum. Bundan 1 2 ay önce 1600 liraya falan almıştım bana göre eski monitörün ayaklarının v şeklinde olması. Ben monitörün renk kalitesinden tut her özelliğine kadar beğendim. Ghost'in sıkıntısı siyah ekranda ışık sızması ya da görünmesiyse eser dahi yok. Bende rekabetçi FPS oyunu oynayan birisiyim bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar.

Hala alınır mı hocam bende almayi dusunuyorum ca GO'da. Takilma oluyor mu?
Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum, hiçbir sıkıntısını görmedim.
Ağırlıkla CS:GO oynuyorum, 144Hz'de ghosting ve blurring ile ilgili bir sorun yaşamadım.
27 inç olan ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz ancak elimdeki bu modeli tavsiye edebilirim.

CS:GO'da takilma oluyor mu bende almayi dusunuyorum IPS'de CS:GO'da tepkime gec olur diyorlar.

Onerir misiniz 1800 TL Vatan'da şu an.
Ben şahsen VG248QE de de oyun oynamış CS:GO da 2000 saate yakın oynayan ve global olan birisi olarak öneririm .Hatta monitör konsolundan renk ayarlarını iyi yapınca eski kullandığım efsane monitörden karanlık yerleri daha iyi gösterdiğini ve başka bir farkının olmadığını söyliyebilirim.Tek sıkıntısı benim için "V" ayakları oldu sağa sola dönmediği için mausepad in büyükse sıkıntı çekersin. Bende bu sorunu VESA girişleri olduğu için monitörü duvara sabitledim ve uzayıp kısalabildiği için aldığım aparat kendime doğru çekerek oynuyorum."V" ayakları sorununu komple çözdüm bu şekilde fakat haberin olsun.
Bu arada forum u gezerken bu monitörü gördüm bence bunu da değerlendir.

Son düzenleme:
Ben şahsen VG248QE de de oyun oynamış CS:GO'da 2000 saate yakın oynayan ve global olan birisi olarak öneririm. Hatta monitör konsolundan renk ayarlarını iyi yapınca eski kullandığım efsane monitörden karanlık yerleri daha iyi gösterdiğini ve başka bir farkının olmadığını söyliyebilirim. Tek sıkıntısı benim için "v" ayakları oldu sağa sola dönmediği için mousepad in büyükse sıkıntı çekersin. Bende bu sorunu vesa girişleri olduğu için monitörü duvara sabitledim ve uzayıp kısalabildiği için aldığım aparat kendime doğru çekerek oynuyorum."V" ayakları sorununu komple çözdüm bu şekilde fakat haberin olsun.

Globalim ve alin diyorsaniz dusunmeden alirim. Hocam eyvallah cok sağ olun bir de goruntu ayarlarini atar misiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı