MSI Optix G24C4 vs AOC C24G1

Ekran kartınız için 24inç yerterli o zaman. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz şahsen ben AOC 24G2U'yu 1 aya yakındır kullanıyorum TN panelden geçtim ve fark cidden inanılmaz seviye de göze çarpıyor. Monitör kesinlikle ısınmıyor günde 8-10 saat açık kalıyor bilgisayar. Elini arkaya dokundurduğunda ısıya dair en ufak bir şey yok. GTA 5'i dün bitirdim mesela grafikler o kadar tatlı geldi ki renkler olsun parlaklık olsun monitör sayesinde oyundan bir tık daha zevk alıyorsun. Ekran kartınız fazla iyi olmadığı için uçuk kaçık monitör almanıza gerek yok bu monitör 1600-1700 TL bandında bulunuyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz bana göre.

Eklemeyi unuttum monitörün şöyle güzel bir uygulaması da var inanılmaz rahatlık sağlıyor. Tek tıkla istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. Monitör altında ki tuşları kullanmanıza gerek bile kalmıyor.

Screenshot_1.png

Sağ ol dostum, zaten bu monitörü aldıktan sonra bir de RX580 ya da 1070 ekran kartı alacağım, onları da aldım mı tam olacak. Değerli yorumun için teşekkür ederim. Peki hiç 24GU ile 24G1'i kıyaslama fırsatın oldu mu? Biri VA panel biri IPS, teknoloji ve görüntü kalitesi bakımından farkları var mı onu merak ediyorum. Hatta İstanbul'a gidip sinerjı bilgisayar ve İtopya'da birebir görmeyi bile düşünüyorum.

O model hakkında pek bir bilgim yok ama tercih meselesi diyebilirim kavisli monitör şahsen ben tercih etmem. VA vs IPS konusunda ise IPS görüntü ve renkler olarak VA'dan önde diyebilirim. Hikayeli oyunlar oynuyorsan film dizi izlemeyi seviyorsan. IPS almanı öneririm.

Eklemeyi unuttum monitörün şöyle güzel bir uygulaması da var inanılmaz rahatlık sağlıyor. Tek tıkla istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz her şeyi. Monitör altında ki tuşları kullanmanıza gerek bile kalmıyor.

Eki Görüntüle 650229
Çok basit ve anlaşılır, bu arayüzü hiç bir tanıtım videosunda görmedim, hatta adam gibi inceleme videosu bile yok böyle gündemde olan bir ürüne nasıl video çekmezler anlamadım.. Ama paylaştığın için çok saol....

Yeni konular

Geri
Yukarı