MSI Optix G2712 27 nasıldır?

Vallahi son 1 ay içinde kullandığım 4. monitör bu. Aralarında açık ara en memnun kaldığım monitör oldu kesinlikle. Bir de biraz araştırma yaptığımda sol alttaki aydınlık bölümün IPS glow olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu fark ettim. Zira IPS glow farklı açılardan bakıldığı takdirde kayboluyor. Işık sızmasının hangi açıdan bakılırsa bakılsın sabit olması gerekiyor. Benim monitörümdeki parlak kısımlar aşağı açılardan bakılınca büyük oranda kayboluyor. Bununla ilgili forumda konu da açmıştım dilerseniz bakabilirsiniz.
Hocam bende aynı monitörü 2 gün önce satın aldım ama sol atta bir miktar ışık sızması var. Sizden rica etsem müsait olduğunuzda siyah ekranda monitörünüzün sol altına bakabilir misiniz? Aynı yerde sizde de ışık sızması var mı? Eğer yoksa değişim talep edeceğim.
Hocam merhaba,

Hocam merhaba ben de MSI OPTIX G2712 almak istiyorum. İkinci monitör olarak kullanmak istiyorum pivot olarak. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız pişman oldunuz mu ? 27 inç ve 2 K değil pikseller bir sorun yarattı mı ? Ekran parlaklığı nasıldır düşük mü ? Renkler canlı mı ?

Son düzenleme:
Hocam merhaba,

Hocam merhaba ben de MSI Optix G2712 almak istiyorum. İkinci monitör olarak kullanmak istiyorum pivot olarak. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız pişman oldunuz mu? 27 inç ve 2 k değil pikseller bir sorun yarattı mı? Ekran parlaklığı nasıldır düşük mü?

Merhaba, monitörün ayağında asansör mekanizması yok pivot olarak kullanmak için duvara asmanız gerekecek (VESA desteği var). Ben bilgisayarımı yaklaşık 1 metre mesafeden kullanıyorum o yüzden pikselleşme sorunu yaşamadım. Daha önce AOC marka VA panel 27 " monitör de almıştım onda metinler çok kötü görünüyordu. Bu monitörde metinler oldukça keskin. Ekran parlaklığı 250 nit olmasına rağmen %50'nin üzerine hiç çıkarma gereksinimi duymadım. Monitör gerçekten başarılı ben sadece IPS glow olayına takmıştım ama baktığımda tüm IPS ve VA panellerde bu sorunun az ya da çok olduğunu öğrendim.

Merhaba, monitörün ayağında asansör mekanizması yok pivot olarak kullanmak için duvara asmanız gerekecek (VESA desteği var). Ben bilgisayarımı yaklaşık 1 metre mesafeden kullanıyorum o yüzden pikselleşme sorunu yaşamadım. Daha önce AOC marka VA panel 27 " monitör de almıştım onda metinler çok kötü görünüyordu. Bu monitörde metinler oldukça keskin. Ekran parlaklığı 250 nit olmasına rağmen %50'nin üzerine hiç çıkarma gereksinimi duymadım. Monitör gerçekten başarılı ben sadece IPS glow olayına takmıştım ama baktığımda tüm IPS ve VA panellerde bu sorunun az ya da çok olduğunu öğrendim.

Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için. Evet kendi ayağını kullanamyacağım VESA destekli monitör koluna takacağım. 1 metre mesafeden kullanmayacağım yaklaşık bir 40 45 Cm'lik mesafeden kullanmayı planlıyorum umarım çok sorun çıkarmaz. Genel olarak memnunsanız fazla bir seçeneğimiz yok gibi bu fiyata gayet ideal geldi.

memnun musunuz ben de almayı düşünüyorum da MSI G2712 ve Asus TUF Gaming VG279Q1R arasında kaldım

Asus olan modeli aldım ama çok önermiyorum. Ana monitörümle arasında baya fark oldu. Dikey olarak kullanıp 4 bin tl ye aldığım için fazla sorun etmedim. Renkler canlı değil özellikle de siyah renk konusunda. Fazla bir beklentiniz olmasın Asus'un en ucuz monitörü şu an ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

Geri
Yukarı