MSI Optix G27CQ4 vs Gamepower Intense X60

SelimAkoguz

Hectopat
Yer
Selim
Daha fazla  
Meslek
Selim
Arkadaşlar bu 165Hz 2K monitörlerden hangisi daha iyi?
Gamepower'da 0 ölü piksel garantisi var ama bu MSI'da yok ve MSI monitörde çok ölü piksel çıkıyor veya ışık süzmesi var gibi yorumlar yazılmış.
Sizin de görüşlerinizi merak ettim. RTX3070 ekran kartı ile kullanılacak. 2600 TL'yi geçmeden 2K 144 veya 165Hz monitör tavsiyesi yapabilir misiniz?
Lütfen Gamepower pişmanlık gibi yazacak kişiler gelmesin. Bu iki ürünü karşılaştırın markayı değil. Yani modele göre yorum yapınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepower'da 0 ölü piksel garantisi var ama bu MSI'da yok ve MSI monitörde çok ölü piksel çıkıyor veya ışık süzmesi var gibi yorumlar yazılmış.
Sizin de görüşlerinizi merak ettim. RTX3070 ekran kartı ile kullanılacak. 2600 TL'yi geçmeden 2K 144 veya 165Hz monitör tavsiyesi yapabilir misiniz?
Lütfen Gamepower pişmanlık gibi yazacak kişiler gelmesin. Bu iki ürünü karşılaştırın markayı değil. Yani modele göre yorum yapınız.

İkisini de alma.
Biraz daha bütçe koyup bunu alırsan efsane olur.

Bence alınır. Diğer markalara sırf marka olduğu için ekstra paralar vermeye gerek yok. Sonuçta hepsi genelde aynı yerlerden alıyorlar paneli. Ben Rampage monitör kullanıyorum çok memnunum bir sorunu olmadı.

Maalesef model de fark etmiyor. Gamepower monitörleri pişmanlıktır. Ölü piksel garantisi verme sebepleri çok fazla ölü piksel sorunu olması. Bu şekilde kullanıcı çekmeye çalışıyorlar. Ben kolay kolay marka kötüleyen biri değilimdir bu arada.

MSI'ın da gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum.

Kısaca Samsung tercih ediniz.

Maksimum bütçe 2600 TL ve senin önerdiğin monitör 3200 TL :(
MSI monitör 2590 TL pahalı mı ki?

İkisini de alma.
Biraz daha bütçe koyup bunu alırsan efsane olur?

Üzgünüm son bütçem 2600 ve ikisi de 2600 altı olduğu için onlardan birini alabilirim.

Bence alınır. Diğer markalara sırf marka olduğu için ekstra paralar vermeye gerek yok. Sonuçta hepsi genelde aynı yerlerden alıyorlar paneli. Ben Rampage monitör kullanıyorum çok memnunum bir sorunu olmadı.

MSI ile Gamepower aynı fiyatta hangisini alsam merak ediyorum.
MSI olan modelin fiyatı arttı 2600'e bulunmuyor artık.
Bunlardan hangisi sizce:
HP 27XQ 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD monitör 3wl54aa#abb
Fiyatı: 2249 TL.
Acer KG271UABMIipx 27 inc 2560X1440 LED TN 1ms 144Hz FreeSync HDMI DP Gaming monitör
Fiyatı: 2399 TL.
Favorim:
Samsung Odyssey G5 LC27G55TQWMXuf 27" 1ms 144Hz FreeSync Premium VA wqhd Curved Gaming monitör
Fiyatı: 2449 TL.
Monster Aryond A32 v1.1 monitör
Fiyatı: 2659 TL.

Bunlardan hangisini almam daha iyi bir seçim olur? Samsung olan güzele benziyor ama sorun çıkartır mı? RTX3070 ile kullanılacak.

Son düzenleme:
Maksimum bütçe 2600 TL ve senin önerdiğin monitör 3200 TL :(
MSI monitör 2590 TL pahalı mı ki?

Üzgünüm son bütçem 2600 ve ikisi de 2600 altı olduğu için onlardan birini alabilirim.

MSI ile Gamepower aynı fiyatta hangisini alsam merak ediyorum.
MSI olan modelin fiyatı arttı 2600'e bulunmuyor artık.
Bunlardan hangisi sizce:
HP 27XQ 27" 144Hz 1ms (HDMI) FreeSync QHD monitör 3wl54aa#abb
Fiyatı: 2249 TL.
Acer KG271UABMIipx 27 inc 2560X1440 LED TN 1ms 144Hz FreeSync HDMI DP Gaming monitör
Fiyatı: 2399 TL.
Favorim:
Samsung Odyssey G5 LC27G55TQWMXuf 27" 1ms 144Hz FreeSync Premium VA wqhd Curved Gaming monitör
Fiyatı: 2449 TL.
Monster Aryond A32 v1.1 monitör
Fiyatı: 2659 TL.

Bunlardan hangisini almam daha iyi bir seçim olur? Samsung olan güzele benziyor ama sorun çıkartır mı? RTX3070 ile kullanılacak.
Monster olan 240hz sanırım onu al geç bence.

Monster olan 240Hz sanırım onu al geç bence.

Hayır hocam. Zaten Ryzen 5 3600 olacak. Ekran kartıda RTX3070, 1080P çözünürlükte darboğaz olacağını düşünüyorum. O yüzden 2K monitör lazım. O yazdığım Monster model 165Hz 2K. Bunu kendime değil arkadaşım için araştırıyorum eğer benim yüzünden en iyi performansı alamayacak veya sıkıntı çıkaracak monitör alırsa kendim böyle monitör almamdan daha çok üzülürüm.

Hayır hocam. Zaten Ryzen 5 3600 olacak. Ekran kartıda RTX3070, 1080P çözünürlükte darboğaz olacağını düşünüyorum. O yüzden 2K monitör lazım. O yazdığım Monster model 165Hz 2K. Bunu kendime değil arkadaşım için araştırıyorum eğer benim yüzünden en iyi performansı alamayacak veya sıkıntı çıkaracak monitör alırsa kendim böyle monitör almamdan daha çok üzülürüm.
Üçünün de fiyatları birbirine yakın en güvenebileceğim marka da Samsung aralarında. Acer TN panel bu yüzden direk eleyebiliriz onu. Ben oyumu samsungdan yana kullanıyorum :)

@Mehmet Can Karahan sosyal medyan var mı sistem konusunda özelden yardım edebilirim.
Moderatör beyler lütfen uyarı vermeyiniz arkadaş yardım istedi belli az bilgiye sahip, yardımcı olmaya çalışacağım.

Geri
Yukarı