MSI Optix MAG241C 23.6 bulanık görüntü sorunu

Graiudus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Abi ben de aldım bu monitörden, anlamadığım bir şekilde iğrenç görünüyor ekran. Çözünürlüğü 1920-1080 yapıyorum fakat sanki çözünürlüğüm düşükmüş gibi yazılar piksel piksel gözüküyor.

Gözle görülerek fark edilecek bir sorun var iade etmeyi düşünüyorum ama bu fiyat aralığında şuanda 144hz yok :( James Donkey'e mi kaldık acaba.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVI ve HDMI ikisini de denedim, üstüne farklı bir bilgisayarda denedim. Bunun üzerine başka bir 23,5 inch monitör bağladım aradaki farka baktım. Dağlar gibi fark var. Bağladığım monitör 500 TL'lik Acer monitörü. MSI'dan daha iyi görüntü veriyor. Akıl erdiremedim.

En yüksek çözünürlükte kullanmama rağmen, hani çözünürlük düşürdüğünde simgelerin etrafı felan pikselleşir, rengi solar, görünürlüğü bozulur ya. Aynen o şekildeymiş gibi. Hiçbir şey keskin değil, pikselleri görünüyor. Fotoğraf çekince belli olmuyor ama gözle bariz bir şekilde belli. Baya ayarlarını karıştırdım monitörün düzeltemedim.

Monitörle mi alakalı sence? Başka monitör düzgün mü oluyor? Ekran kartı driver yeniden yüklemen gerekebilir.
Başka monitör taktım Acer'in 24 inch bir monitörünü taktım. Baya fark var yan yana getirip test ettim. Renk açısından monitör iyi fakat nasıl adlandırıldığını bilmediğim bir sorun var. Uzaktan baktığımızda mesela onun her şeyi daha okunaklı ama benimki okunmuyor uzaklaşınca.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı