MSI Optix MAG241C 23.6 nasıl ?

Yeri burası olmayabilir ama ölü piksel ile ilgili troll bir video çektim 😊
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeri burası olmayabilir ama ölü piksel ile ilgili troll bir video çektim 😊
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Enes abi bende monitör alıcam va 1080 olsun istiyorum 1700 tl param var ne önerirsin abi.

Arkadaşlar monitörü hepsiburada tekramarket satıcısı üzerinden perşembe günü 1500 TL'ye sipariş ettim ve bugün geldi. Kutuda herhangi bir sıkıntı yoktu ve güvenlik bandı duruyordu. Açarken internetteki yorumlar yüzünden ölü pikselden korkuyordum ve değişim ile uğraşmak istemiyordum. Laptopum eski model olduğu için ve dp girişi olmadığı için hdmi ile bağladım. Testlerini yaptım ve ölü piksel yoktu. Neredeyse 2 saattir kullanıyorum ve çokça şikayet edilen yazıların bulanık olması problemini yaşamadım. Bu 2 saatte gördüğüm tek eksiklik görüntü modlarının cidden kötü olması. Fps modunda yeşil olan yerler gri hatta beyaz gibi gözüküyor. Diğer modlarda ise tek değişikliğin parlaklık olup şu şekilde değiştiğini görüyorum:
Racing>RTS>RPG.
Benim önerim kendi ayarlarınızı yapmanız. Ayrıca DP kablo ile bağlanmadığınız sürece 144 Hz'i kullanamıyorsunuz. Bilgisayarım gelince fast(4ms) ve fastest(1ms) modlarını da değerlendireceğim.

Bilgisayarım geldi ve DP kablosu ile bağlandım. İlk başta kabloyu takamadım fakat biraz zorlayınca tam olarak oturdu. Monitörü 144 hz olarak kullanmak için Nvidia denetim masasına girdiğimde ise 144 hz gözükmüyordu. Oradan yapamayınca Gaming OSD programını yükledim ve direk oyunlarda daha iyi performans için tepkime süresini arttırmak ister misiniz gibi bir şey yazdı. Tamama basınca 144 hz'e geçebildim. Son olarak ise fast(4ms) ve fastest(1ms) modlarını denemek istedim. Fast modunda hiç bir görüntü bozukluğu oluşmuyorken fastestda resmen parlaklık en aza iniyor ve görüntü kalitesi çok kötü oluyordu.

Geri
Yukarı