MSI Optix MAG241C vs MSI Optix G241

Archura

Centipat
Herkese merhaba,

Monitör araştırıyorum...
Başlıkta da belirttiğim üzere bu iki monitör arasında kaldım. İtopya linklerini aşağıda paylaşacağım. Hangi monitörü almalıyım artıları eksileri nelerdir önerisi olan var mı? Beni bilgilendirebilir misiniz? Tabii başka marka da önerebilirsiniz...

Benim görüşüm "MSI Optix G241"ten yana, IPS olması ve yeni bir panel olması renk kalitesi açısından daha iyi diye düşünüyorum ve ilginçtir ki diğer modele göre fiyat uygunluğu kafamı karıştırdı... Siz ne düşünürünüz?

Bir de alma amacım tamamen oyun odaklı. Oyunlarda renk kalitesi de aradığım kriter.

Herkese sağlıklı günler diliyorum... Linkler aşağıda

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatları çok pahalı değmez bence.

Bu gayet iyi 👌

Bu modelinde fiyatı uçuk seviyede.
Bu monitör beklentilerinizi karşılayacaktır. Ayrıca bu monitör 27".

Merhabalar. Size AOC'un 24G2U modelini öneririm. IPS ekran, 144 Hertz, 1ms özellikleri bu monitörde de var ben de yeni aldım ve çok memnunum. Ayrıca MSI G241'den bayağı ucuz.

MSI Optix G241 Gaming gecesine özel fiyatla İncehesap'tan 1499 TL'ye aldım 2 saat önce. Monitör yeni olduğu için ne doğru düzgün inceleme ne de yorum var. Ama ben özelliklerini vs araştırdım, IPS ve 144hz monitör istiyordum bir de çok uyguna bulunca aldım. Geldiğinde bu konuyu güncelleyeceğim ihtiyacı olan yararlanır ilerde :)

MSI Optix G241 Gaming gecesine özel fiyatla İncehesap'tan 1499 TL'ye aldım 2 saat önce. Monitör yeni olduğu için ne doğru düzgün inceleme ne de yorum var. Ama ben özelliklerini vs araştırdım, IPS ve 144hz monitör istiyordum bir de çok uyguna bulunca aldım. Geldiğinde bu konuyu güncelleyeceğim ihtiyacı olan yararlanır ilerde :)
üstad yorumun nedir ? bende almayı düşünüyorum bundan

Üstad yorumun nedir? Bende almayı düşünüyorum bundan.

Kardeşim monitör dün elime ulaştı dediğim gibi 1499 TL'ye aldım 144Hz 1ms ve IPS monitör ve MSI. Yani gözüm kapalı hava da kaptım ve hiç pişman değilim. İncehesap'tan aldım ben ve birçok kere de oradan alışveriş yapmıştım çok memnun kaldım tekrar, herhangi bir sorun çıkmadı.(17.04.2020 itibariyle bu monitör 1700 TL ile stokla sınırlı indirimde hala alınabilir fiyat)
Gelelim monitöre kutudan 1 adet HDMI çıkıyor ve bu kablo 144Hz destekliyor bilginiz olsun ekstra DP kablosu için masrafa gerek yok. Çerçeveler belki 2mm falandır çalışırken bile çok ince duruyor, zaten kapalıyken herhalde komple ekran bu monitör 0 çerçeve diyor insan. Ayaklığı ve monitör duruşu çok şık, ayaklığı sürüklenerek aşağı yukarı kaldırıp indirilmiyor sadece monitör açı ile aşağı yukarı hareket ettiriliyor, herhalde 50-60 derece ettiriliyordur komple, gayet yeterli. Ama bana soracak olunursa ben duvara monte edeeğim ilerde hem daha da şık olması için hem de aşağı yukarı vs hareket için. Arkasındaki joistik çok kullanışlı ve arayüzü de gayet basit. Ufak 1-2 ayar yaptım kullanıyorum, oyunlarda 144Hz 1Ms ve IPS olmasından dolayı gerçekten oynarken haz alıyor insan, bayıldım ben... Ayrıca günlük işler içinde monitörü kullanmakta çok keyifli bence. Genel kanı itibariyle ne yazacağımı bilemedim benim aklıma gelenler bunlar, aklınıza takılan bir şeyler varsa cevaplarım.
1-2'de fotoğraf ekleyeyim. image1.jpegimage0.jpegimage2.jpeg

ayrıca fotoğraflardan görünüyordur pencerenin yanında kullanıyorum ışıkta belli oluyor zaten, ona rağmen ışık yansıması ve görüntü kaybı olmuyor. IPS ayrıcalığı. özellikle IPS seçtim ve acayip memnunum.

Son düzenleme:
Kardeşim monitör dün elime ulaştı dediğim gibi 1499 TL'ye aldım 144Hz 1ms ve IPS monitör ve MSI. Yani gözüm kapalı hava da kaptım ve hiç pişman değilim. İncehesap'tan aldım ben ve birçok kere de oradan alışveriş yapmıştım çok memnun kaldım tekrar, herhangi bir sorun çıkmadı.(17.04.2020 itibariyle bu monitör 1700 TL ile stokla sınırlı indirimde hala alınabilir fiyat)
Gelelim monitöre kutudan 1 adet HDMI çıkıyor ve bu kablo 144Hz destekliyor bilginiz olsun ekstra DP kablosu için masrafa gerek yok. Çerçeveler belki 2mm falandır çalışırken bile çok ince duruyor, zaten kapalıyken herhalde komple ekran bu monitör 0 çerçeve diyor insan. Ayaklığı ve monitör duruşu çok şık, ayaklığı sürüklenerek aşağı yukarı kaldırıp indirilmiyor sadece monitör açı ile aşağı yukarı hareket ettiriliyor, herhalde 50-60 derece ettiriliyordur komple, gayet yeterli. Ama bana soracak olunursa ben duvara monte edeeğim ilerde hem daha da şık olması için hem de aşağı yukarı vs hareket için. Arkasındaki joistik çok kullanışlı ve arayüzü de gayet basit. Ufak 1-2 ayar yaptım kullanıyorum, oyunlarda 144Hz 1ms ve IPS olmasından dolayı gerçekten oynarken haz alıyor insan, bayıldım ben... Ayrıca günlük işler içinde monitörü kullanmakta çok keyifli bence. Genel kanı itibariyle ne yazacağımı bilemedim benim aklıma gelenler bunlar, aklınıza takılan bir şeyler varsa cevaplarım.
1-2'de fotoğraf ekleyeyim.Eki Görüntüle 538138Eki Görüntüle 538137Eki Görüntüle 538136

Ayrıca fotoğraflardan görünüyordur pencerenin yanında kullanıyorum ışıkta belli oluyor zaten, ona rağmen ışık yansıması ve görüntü kaybı olmuyor. IPS ayrıcalığı. Özellikle IPS seçtim ve acayip memnunum.

Merhaba bende bu monitörden sipariş ettimde, HDMI kablosu ile FreeSync kullanılabiliyor mu yok sa DP kablosu şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı