MSI Optix MAG241C vs MSI Optix G241

VA panel MSI Optix'lerden hiç birisi. Ciddi gamma ve renk problemleri var.
Kesinlikle!
Merhaba bende bu monitörden sipariş ettimde, HDMI kablosu ile FreeSync kullanılabiliyor mu yok sa DP kablosu şart mı?
Dostum G241 ulaştı mı eline. Nasıl memnun musun ?

Kesinlikle!

Dostum G241 ulaştı mı eline. Nasıl memnun musun?

Ulaştı, çok memnunum HDMI ile 144Hz kullanılabiliyor, ölü piksel veya ışık sızması yok, öneririm 👍

Kardeşim monitör dün elime ulaştı dediğim gibi 1499 TL'ye aldım 144Hz 1ms ve IPS monitör ve MSI. Yani gözüm kapalı hava da kaptım ve hiç pişman değilim. İncehesap'tan aldım ben ve birçok kere de oradan alışveriş yapmıştım çok memnun kaldım tekrar, herhangi bir sorun çıkmadı.(17.04.2020 itibariyle bu monitör 1700 TL ile stokla sınırlı indirimde hala alınabilir fiyat)
Gelelim monitöre kutudan 1 adet HDMI çıkıyor ve bu kablo 144Hz destekliyor bilginiz olsun ekstra DP kablosu için masrafa gerek yok. Çerçeveler belki 2mm falandır çalışırken bile çok ince duruyor, zaten kapalıyken herhalde komple ekran bu monitör 0 çerçeve diyor insan. Ayaklığı ve monitör duruşu çok şık, ayaklığı sürüklenerek aşağı yukarı kaldırıp indirilmiyor sadece monitör açı ile aşağı yukarı hareket ettiriliyor, herhalde 50-60 derece ettiriliyordur komple, gayet yeterli. Ama bana soracak olunursa ben duvara monte edeeğim ilerde hem daha da şık olması için hem de aşağı yukarı vs hareket için. Arkasındaki joistik çok kullanışlı ve arayüzü de gayet basit. Ufak 1-2 ayar yaptım kullanıyorum, oyunlarda 144Hz 1Ms ve IPS olmasından dolayı gerçekten oynarken haz alıyor insan, bayıldım ben... Ayrıca günlük işler içinde monitörü kullanmakta çok keyifli bence. Genel kanı itibariyle ne yazacağımı bilemedim benim aklıma gelenler bunlar, aklınıza takılan bir şeyler varsa cevaplarım.
1-2'de fotoğraf ekleyeyim.Eki Görüntüle 538138Eki Görüntüle 538137Eki Görüntüle 538136

ayrıca fotoğraflardan görünüyordur pencerenin yanında kullanıyorum ışıkta belli oluyor zaten, ona rağmen ışık yansıması ve görüntü kaybı olmuyor. IPS ayrıcalığı. özellikle IPS seçtim ve acayip memnunum.
mrb arkdş. aynı monitörden ben de almıştım ama görüntü kalitesinden hiç memnun kalmadım.. 2 gün önce servise yolladım. bugün aradılar biz bir sorun göremedik diye ... normal kullanımda bile yazılar sanki titremiş gibi görünüyor.. oyunlarda yüksek grafik ayarlarında bile görüntü tatmin edici değil.. ama servisten umduğum cevap gelmedi.. bu nasıl olablir.. benim gönderdiğim hdmi kablo ile denemişler.. gayet iyi diyo.. sorun ne anlamadım.. acaba benim gözde mi :S.. siz memnun musunuz
hiç memnun kalmadım bu monitörden ve sorun tam olarak ne anlayabilmiş değillim.. görüntü kalitesi bozuk.. servise yolladım ama bi sonuç çıkmayacak gibi.. bugün aradılar biz bir sorun göremedik dediler.. tüm ayarlar normal... olması gerektiği gibi.. sistem yenii.. ekran kartı 5600 xt.. driver güncel... ama görüntü bozuk.. yazılar titrek çıkıyor.. oyunlarda yüksek kalite görüntü yok.... 144 hz ve çözünürlük 1080 p ayarlı.. hem hdmi hem de dp kablo ile denedim.. sonuç aynı :((.. serviste msi den yana çıktı.. monitör g... kaçtı :((

Son düzenleme:
Merhaba arkdş. Aynı monitörden ben de almıştım ama görüntü kalitesinden hiç memnun kalmadım. 2 gün önce servise yolladım. Bugün aradılar biz bir sorun göremedik diye ... Normal kullanımda bile yazılar sanki titremiş gibi görünüyor. Oyunlarda yüksek grafik ayarlarında bile görüntü tatmin edici değil. Ama servisten umduğum cevap gelmedi. Bu nasıl olabilir? Benim gönderdiğim HDMI kablo ile denemişler. Gayet iyi diyor. Sorun ne anlamadım. Acaba benim gözde mi: S. Siz memnun musunuz.
Hiç memnun kalmadım bu monitörden ve sorun tam olarak ne anlayabilmiş değillim. Görüntü kalitesi bozuk. Servise yolladım ama bir sonuç çıkmayacak gibi. Bugün aradılar biz bir sorun göremedik dediler. Tüm ayarlar normal... Olması gerektiği gibi. Sistem yenii. Ekran kartı 5600 XT. Driver güncel... Ama görüntü bozuk. Yazılar titrek çıkıyor. Oyunlarda yüksek kalite görüntü yok... 144 Hz ve çözünürlük 1080P ayarlı. Hem HDMI hem de DP kablo ile denedim. Sonuç aynı :((. Serviste MSI'den yana çıktı. Monitör g... Kaçtı :((

Ben de dediğin sorunların hiçbiri yok dostum. Gigabyte 2060 ile birlikte ve kutudan çıkan HDMI ile kullanıyorum. 3 aydan fazla oldu alalı ve hiçbir sorun yok çok memnunum.

Ekran kartı anakart ekran kartı portunu vs bunları da kontrol etmeni öneririm. Tam oturmamış olunca da böyle sorunlar oluyor ama bilemedim... Umarım.
Sen deyince YouTube'den kaliteli çekilmiş bir video açtım ve görüntülerde iyi... Bence mümkünse iade et sorunlar hallolmadıysa. Hallolur.

MSI Optix G241 Gaming gecesine özel fiyatla İncehesap'tan 1499 TL'ye aldım 2 saat önce. Monitör yeni olduğu için ne doğru düzgün inceleme ne de yorum var. Ama ben özelliklerini vs araştırdım, IPS ve 144hz monitör istiyordum bir de çok uyguna bulunca aldım. Geldiğinde bu konuyu güncelleyeceğim ihtiyacı olan yararlanır ilerde :)
Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buk
MSI Optix G241 Gaming gecesine özel fiyatla İncehesap'tan 1499 TL'ye aldım 2 saat önce. Monitör yeni olduğu için ne doğru düzgün inceleme ne de yorum var. Ama ben özelliklerini vs araştırdım, IPS ve 144hz monitör istiyordum bir de çok uyguna bulunca aldım. Geldiğinde bu konuyu güncelleyeceğim ihtiyacı olan yararlanır ilerde :)
Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buldunuz 2 aylık kullanımda
Ulaştı, çok memnunum HDMI ile 144Hz kullanılabiliyor, ölü piksel veya ışık sızması yok, öneririm 👍
Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buldunuz 2aylık bir kullanımda

VA panel MSI Optix'lerden hiç birisi. Ciddi gamma ve renk problemleri var.
Neden böyle dedin'ki ? Msı optix mag241cv 144hz 1ms monitörünü kullanıyorum kontrats oranları diğer va panel monitörlerden dağa yüksek renk kalitesi az da olsa ıps paneli andırıyo ve siyah ayarlama özelliği sayesinde renkler dağa güzel gösteriyor.

mrb arkdş. aynı monitörden ben de almıştım ama görüntü kalitesinden hiç memnun kalmadım.. 2 gün önce servise yolladım. bugün aradılar biz bir sorun göremedik diye ... normal kullanımda bile yazılar sanki titremiş gibi görünüyor.. oyunlarda yüksek grafik ayarlarında bile görüntü tatmin edici değil.. ama servisten umduğum cevap gelmedi.. bu nasıl olablir.. benim gönderdiğim hdmi kablo ile denemişler.. gayet iyi diyo.. sorun ne anlamadım.. acaba benim gözde mi :S.. siz memnun musunuz
hiç memnun kalmadım bu monitörden ve sorun tam olarak ne anlayabilmiş değillim.. görüntü kalitesi bozuk.. servise yolladım ama bi sonuç çıkmayacak gibi.. bugün aradılar biz bir sorun göremedik dediler.. tüm ayarlar normal... olması gerektiği gibi.. sistem yenii.. ekran kartı 5600 xt.. driver güncel... ama görüntü bozuk.. yazılar titrek çıkıyor.. oyunlarda yüksek kalite görüntü yok.... 144 hz ve çözünürlük 1080 p ayarlı.. hem hdmi hem de dp kablo ile denedim.. sonuç aynı :((.. serviste msi den yana çıktı.. monitör g... kaçtı :((
Hocam, son durum nedir. Hâlen pişman mısın yoksa düzeldi mi sorunun?

Geri
Yukarı