MSI Optix MAG241C vs MSI Optix G241

VA panel MSI Optix'lerden hiç birisi. Ciddi gamma ve renk problemleri var.
Kesinlikle!
Merhaba bende bu monitörden sipariş ettimde, HDMI kablosu ile FreeSync kullanılabiliyor mu yok sa DP kablosu şart mı?
Dostum G241 ulaştı mı eline. Nasıl memnun musun ?

Ulaştı, çok memnunum HDMI ile 144Hz kullanılabiliyor, ölü piksel veya ışık sızması yok, öneririm

mrb arkdş. aynı monitörden ben de almıştım ama görüntü kalitesinden hiç memnun kalmadım.. 2 gün önce servise yolladım. bugün aradılar biz bir sorun göremedik diye ... normal kullanımda bile yazılar sanki titremiş gibi görünüyor.. oyunlarda yüksek grafik ayarlarında bile görüntü tatmin edici değil.. ama servisten umduğum cevap gelmedi.. bu nasıl olablir.. benim gönderdiğim hdmi kablo ile denemişler.. gayet iyi diyo.. sorun ne anlamadım.. acaba benim gözde mi :S.. siz memnun musunuz
hiç memnun kalmadım bu monitörden ve sorun tam olarak ne anlayabilmiş değillim.. görüntü kalitesi bozuk.. servise yolladım ama bi sonuç çıkmayacak gibi.. bugün aradılar biz bir sorun göremedik dediler.. tüm ayarlar normal... olması gerektiği gibi.. sistem yenii.. ekran kartı 5600 xt.. driver güncel... ama görüntü bozuk.. yazılar titrek çıkıyor.. oyunlarda yüksek kalite görüntü yok.... 144 hz ve çözünürlük 1080 p ayarlı.. hem hdmi hem de dp kablo ile denedim.. sonuç aynı (.. serviste msi den yana çıktı.. monitör g... kaçtı (

Son düzenleme:

Ben de dediğin sorunların hiçbiri yok dostum. Gigabyte 2060 ile birlikte ve kutudan çıkan HDMI ile kullanıyorum. 3 aydan fazla oldu alalı ve hiçbir sorun yok çok memnunum.

Ekran kartı anakart ekran kartı portunu vs bunları da kontrol etmeni öneririm. Tam oturmamış olunca da böyle sorunlar oluyor ama bilemedim... Umarım.
Sen deyince YouTube'den kaliteli çekilmiş bir video açtım ve görüntülerde iyi... Bence mümkünse iade et sorunlar hallolmadıysa. Hallolur.

Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buk
Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buldunuz 2 aylık kullanımda
Ulaştı, çok memnunum HDMI ile 144Hz kullanılabiliyor, ölü piksel veya ışık sızması yok, öneririm
Merhaba monitörü ben de sipariş verdim ama elime henüz ulaşmadı. Nasıl buldunuz 2aylık bir kullanımda

VA panel MSI Optix'lerden hiç birisi. Ciddi gamma ve renk problemleri var.
Neden böyle dedin'ki ? Msı optix mag241cv 144hz 1ms monitörünü kullanıyorum kontrats oranları diğer va panel monitörlerden dağa yüksek renk kalitesi az da olsa ıps paneli andırıyo ve siyah ayarlama özelliği sayesinde renkler dağa güzel gösteriyor.

Hocam, son durum nedir. Hâlen pişman mısın yoksa düzeldi mi sorunun?

Merhaba G-SYNC teknolojisini de bu monitörde aktifleştirebiliyoruz değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…