MSI Optix MAG271CQR İndirimi

Viktor R3znov

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

27", 1440p, 144Hz, 1Ms (MPRT), 1800R kavis, 400 Nits parlaklık ve VA panel monitör arayan arkadaşlar varsa, şu an Amazon.com.tr ve Vatan Computer'da çok sağlam indirim var (2.400 TL).

1-2 saat önce sipariş verdim ve haberi olmayanlar için bilgi vermek istedim. Cihazın renk derinliği 8 Bit. 6 Bit + FRC cihazlardaki kadar ciddi bir color banding olacağını sanmıyorum (gerçek 10 Bit değerinin altındaki, özellikle de VA ve TN panellerde ister istemez color banding görürsünüz. 8 Bit panellerdeki color banding oranları çok azdır ve göze batmaz. Bu konuda, bu cihazın geri bildirimlerinde ciddi bir şikayet görmedim).

İncelemelerde ghosting problemine de rastlanmamış ve kullanan birkaç arkadaşa da sorarak teyit ettim. Siyah doygunluğu çok iyi. Eğer siyah ve beyaz dengesini gerektiren görsellere aşırı önem veriyorsanız, çok çok iyi Black Tuner dengesi yok fakat göze batacak, sizi rahatsız edecek bir deneyim yaşayacağınızı sanmıyorum.

Ayrıca cihaz FreeSync ve G-Sync Compatible (Nvidia kartlarla deneyenler var ve sonuçlar başarılı) teknolojilerini destekliyor.

LG'nin yeni Nano IPS monitörlerini bekliyordum fakat Türkiye'ye en erken Eylül ortası ya da Ekim'de gelecek ve iyimser tahminle en az 3.500 TL olacağı düşünüldüğünde, bu seçeneğe yöneldim. 2.400 TL, şu ortamda, bu tarz bir cihaz için gayet uygun bir fiyat.

Bonus inceleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bağlantılar:

Satın alacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Özellikle de Amazon.com.tr'yi, gördüğüm müşteri memnuniyetinden dolayı tavsiye ederim. Hepsiburada.com'un son zamanlarda yaptığı gibi, cihazı açmışsınız, iade alamayız, değişim yapamayız gibi saçma sapan yasadışı davranışlarda bulunmuyorlar.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 27", 1440p, 144Hz, 1Ms (MPRT), 1800R kavis, 400 Nits parlaklık ve VA panel monitör arayan arkadaşlar varsa, şu an Amazon.com.tr ve Vatan Computer'da çok sağlam indirim var.
Bu akşam şu konuda konuşuyorduk bu monitörü:
Bu benim 2 aydır kullanmakta olduğum monitör. amazon.com.tr'den 2700TL'ye almıştım. Renkler ve netlik muazzam. Arkadaşı ışık zımbırtısını gelir gelmez kapattım, bana göre değildi. Üründen genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Satın aldığınız yere yorum bırakırsanız 25 USD Steam cüzdan kodu veriyorlardı. Ben yararlanmıştım. Ürünü satın almış ama haberi olmayan kişilere detay verebilirim.

Ürün bana geldiğinde monitörde 2-3 adet ölü piksel vardı fakat sadece ürünün dibine girildiğinde zar zor fark edilebilen kusurlar olduğu için pek kafaya takmamıştım. Zaten monitör 2K çözünürlüğe sahip, o pikseller neredeyse yakından bile görülmüyor.

Black Tuner'dan bahsetmişsiniz. Dertlerimden birisi bu. Ürün default olarak 9 ayarında geliyor. Parlaklığı 25 ayarında kullanan biri olarak 9 bana karanlık gelmişti. Koyu sahnelerdeki detayların görülmesi zor oluyordu. Ben de bu ayarı 10'a çektim. 10 da minik bir tık aydınlık geliyor, belki 9'dan geçildiği için göze öyle geliyordur ama 10 kesinlikle 9'dan daha doğru gibi. 9,5 - 9,7 gibi bir ayar olsa çok iyi olurmuş. Bu konu hakkında MSI forumlarına başlık açmıştım fakat cevap gelmedi:

Bir derdim de FreeSync. FreeSync açınca sahnelerdeki renklerde akma, objenin arkasında iz bırakma gibi sorunlar oluşuyor. Siyah bir pencereyi beyaz bir ortamda düşünün. Ekranı oynattıkça objede ghosting problemi oluşuyor. Bu problemin adı nedir bilmiyorum ama çok garip bir durum. FreeSync teknolojisi ile ilk tecrübem idi fakat hiç hoşuma gitmedi. Kapatınca bu dert bitiyor. Bu bir sorun mudur, ekran kartımdan mı, sürücümden mi yoksa monitörümden mi kaynaklanıyor hiç bilmiyorum ama tamamen kapattım ben. Onun yerine oyunlarda Vsync açıyorum kısmen aynı işi görüyor. Bir fark hissetmiyorum.

Bu arada kesinlikle amazon'dan almanızı öneririm. Müşteri memnuniyeti anlayışları aşmış durumda. Konu sahibi arkadaşın ürünü eline ulaştığında burayı unutmazsa sevinirim. Yorumlarını merak ediyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar benim bir sorum olacaktı. MSI 23.6" OPTIX MAG241CR ile MSI 23.6" OPTIX MAG241C 144HZ arasında nasıl bir fark mevcut ? Ben farkı listede fark edemedim ancak fiyat olarak birbirlerinden çok ayrı durumdalar. Bugün AOC 24" C24G1 siparişi verecektim ancak hem MSI 23.6" OPTIX MAG241C modeli hem de Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF modeli indirime girmiş, kafam çok karıştı.

Merhabalar benim bir sorum olacaktı. MSI 23.6" OPTIX MAG241CR ile MSI 23.6" OPTIX MAG241C 144HZ arasında nasıl bir fark mevcut ? Ben farkı listede fark edemedim ancak fiyat olarak birbirlerinden çok ayrı durumdalar. Bugün AOC 24" C24G1 siparişi verecektim ancak hem MSI 23.6" OPTIX MAG241C modeli hem de Samsung 23.5" LC24FG73FQMXUF modeli indirime girmiş, kafam çok karıştı.
Eğer indirimdeyse ve şuan itopyada çok güzel indirime girmiş direk samsungu yapıştır ben 6 aydır kullanıyorum manyak ve diğerlerine göre en iyisi samsung zaten panellerinde samsung üretiyor.

Eğer indirimdeyse ve şuan itopyada çok güzel indirime girmiş direk samsungu yapıştır ben 6 aydır kullanıyorum manyak ve diğerlerine göre en iyisi samsung zaten panellerinde samsung üretiyor.
Evet baktım da biraz Samsung daha çok önerilmiş. Samsung olanın 27" boyutlusunu 1600 TL'ye buldum 2 yıl garantili ancak 1 adet ölü piksel mevcutmuş, onu alayım diyorum. Mantıklı mı sizce ?

Son düzenleme:
Evet baktım da biraz Samsung daha çok önerilmiş. Samsun olanın 27" boyutlusunu 1600 TL'ye buldum 2 yıl garantili ancak 1 adet ölü piksel mevcutmuş, onu alayım diyorum. Mantıklı mı sizce ?
Alma kardeşim ölü pikselli gözüne çok batar sana önerim 24 inç al inan bana 24 bile çok büyük.

Arkadaşlar, bu arada bilginiz olsun; MSI Optix MAG271CQR'ın tüm Ms değerleri, bahsettiğiniz Samsung modellerinden daha iyi. 1 ay önce 3.400 TL'ye Samsung C27HG70 satın almıştım fakat cihazda kronik piksel sıkışması problemleri var ya da Türkiye piyasasında problemli cihazları döndürüp duruyorlar. 2 tane cihaz gönderdiler, ikisi de aynıydı. Üçüncü cihazı teklif ettiler, iade ettim. Ek olarak bariz bir ghosting görmesem de oyundaki ani hareket dönüşlerinde anlamsız bir bulanıklık oluyordu.

Son olarak MSI, monitörlerinde Samsung ile aynı panelleri kullanıyor ama iki farklı marka da o panelden farklı şekilde yararlanıyor. Yani üretim amaçlarına, hedef kitlelerine ve ellerindeki farklı teknolojilere bağlı olarak özelleştirmeler yapıyorlar.

Samsung alacaksanız, C27HG70'ten başka satın almayın. Şu an en güncel cihazı bu. Quantum Dot'tan dolayı renkleri bir tık daha güzel ama yaşadığım problemlerden dolayı cihazdan soğudum ve cihaz tasarım olarak çok hantal. Bir de Samsung beni 1 ay oyaladı. Adamlara para iadesi istediğimi belirttim, onlar anlamazlıktan gelip değişim onayı verdiler ve bir 2 hafta daha beni mağdur ettiler. Hele bir de iade birimlerinde yetkili olan Birkan diye bir organizma var. Ondaki fors, devlet adamında yoktur. Bir daha Samsung'a bulaşmayı düşünmüyorum. 1 ayda ciddi anlamda sinir stres sahibi oldum. Bırakın, paranız cebinizde kalsın.

Aralarında 1.000 TL var ve MSI ciddi bir indirime girdi. 2.400 TL'den satın alın, problemli bir cihaz bile gelse, aynı fiyata yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Eğer bir cihazda ciddi eksiklikler yoksa, dikkat edeceğim tek şey ölü piksel durumudur. Onun dışında kullanmaya devam ederim. Çünkü MAG271CQR'ı çok sağlam araştırdım ve içime sindi.

@Tonyukuk

MAG241CR'ın arkasında Mystic Light aydınlatması var ve yükseklik ayarı opsiyonu sunuyor. Diğer modelde bunlar yok. Fark bu.

Son düzenleme:
Merhabalar benim bir sorum olacaktı. MAG241CR ile MAG241C arasında nasıl bir fark mevcut?
MAG241CR FreeSync'e sahip, MAG241C değil. Hepsiburada'da 300TL civarı bir fark var. FreeSync'in pek bir esprisi olmadığı için ucuz modeli öneririm. Amazon'da 1500TL seviyesinde şu an:

Bugün AOC 24" C24G1 siparişi verecektim.
MAG271CQR almadan önce bu model, sipariş edip iade ettim. Sebebi bir sürü ölü piksel idi.
1565434522960.png

Son düzenleme:
@XanthiN

Şu an MAG271CQR kullanıyorsun değil mi? Ölü piksel çıktı mı? Bu arada bu cihaz 2K'ya ilk defa geçecekler için ciddi anlamda fark yaratacak. LG'nin yeni Nano IPS monitörünü almayı düşünüyordum fakat en iyi ihtimalle, en az 3.500 TL ile gelecek ve Türkiye'ye ne zaman geleceği belli değil. Bir de VA panellerdeki 1Ms MPRT olayı, 1Ms GtG'den teknik olarak daha üstün. Siyahların, gerçekçi siyah olması da VA paneli tercih sebebim yaptı. Monitörün tasarımı ve çerçeve oranı çok iyi.

1 ay 15 gündür monitörsüzüm ve Samsung yüzünden işimden gücümden oldum. Ölü piksele bile razıyım. Zaten problem yaşamamak için Amazon.com.tr'den satın aldım. Bir daha zorda kalmadıkça asla Hepsiburada'ya yanaşmam.

Arkadaşlar, bu arada bilginiz olsun; MSI Optix MAG271CQR'ın tüm Ms değerleri, bahsettiğiniz Samsung modellerinden daha iyi. 1 ay önce 3.400 TL'ye Samsung C27HG70 satın almıştım fakat cihazda kronik piksel sıkışması problemleri var ya da Türkiye piyasasında problemli cihazları döndürüp duruyorlar. 2 tane cihaz gönderdiler, ikisi de aynıydı. Üçüncü cihazı teklif ettiler, iade ettim. Ek olarak bariz bir ghosting görmesem de oyundaki ani hareket dönüşlerinde anlamsız bir bulanıklık oluyordu.

Son olarak MSI, monitörlerinde Samsung ile aynı panelleri kullanıyor ama iki farklı marka da o panelden farklı şekilde yararlanıyor. Yani üretim amaçlarına, hedef kitlelerine ve ellerindeki farklı teknolojilere bağlı olarak özelleştirmeler yapıyorlar.

Samsung alacaksanız, C27HG70'ten başka satın almayın. Şu an en güncel cihazı bu. Quantum Dot'tan dolayı renkleri bir tık daha güzel ama yaşadığım problemlerden dolayı cihazdan soğudum ve cihaz tasarım olarak çok hantal. Bir de Samsung beni 1 ay oyaladı. Adamlara para iadesi istediğimi belirttim, onlar anlamazlıktan gelip değişim onayı verdiler ve bir 2 hafta daha beni mağdur ettiler. Hele bir de iade birimlerinde yetkili olan Birkan diye bir organizma var. Ondaki fors, devlet adamında yoktur. Bir daha Samsung'a bulaşmayı düşünmüyorum. 1 ayda ciddi anlamda sinir stres sahibi oldum. Bırakın, paranız cebinizde kalsın.

Aralarında 1.000 TL var ve MSI ciddi bir indirime girdi. 2.400 TL'den satın alın, problemli bir cihaz bile gelse, aynı fiyata yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Eğer bir cihazda ciddi eksiklikler yoksa, dikkat edeceğim tek şey ölü piksel durumudur. Onun dışında kullanmaya devam ederim. Çünkü MAG271CQR'ı çok sağlam araştırdım ve içime sindi.

@Tonyukuk

MAG241CR'ın arkasında Mystic Light aydınlatması var ve yükseklik ayarı opsiyonu sunuyor. Diğer modelde bunlar yok. Fark bu.
MAG271CQR modeli 2k, ekran kartım 1060 olduğu için yanaşmak istemiyorum açıkçası. İnternette biraz baktım da 2k monitörde 1080P flu görünüyor diyor birçok kişi. İndirimler bitmeden bir monitör almak istiyorum ancak üç gündür ne alacağımı bir türlü bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı