MSI Optix MAG271CQR Problemleri

2 önce yolladığım mesaj da ekran görüntülerini yollamıştım. Hızlı başlat seçeneği orada gözüküyor. Bu teknoloji ve bu fiyat aralığında 4 4 lük herşeyin süper olduğu bir monitör olduğunu zannetmiyorum. Belki 4 5 binlikler de bu şeyler oluşmayabilir ki ondan da emin değilim.

Ben memnunum yada benim gözüme takılmıyor demem daha doğrusu olur. Belki epey farklı bir ekrandan geçtiğim için şimdilik rahatsız etmiyor olabilir. FreeSync'yi daha önce denemiştim ama biraz yüzeyseldi bir ara tekrar denemeyi düşünüyorum. Ancak çok bir umudum yok.
Ben de kapattım belki bi faydası olur. Büyük ihtimal benim kablo da perşembe günü gelir. Yani pek bi değişiklik olmasa bile en azından daha iyi bir kablodur diye düşünüyorum. Zaten senin sorununun çözülmesinden bunu anlıyoruz. Onu da taktıktan sonra yapıcak birşey yok şimdilik bence. Ayrıca dediğinde de haklısın, 4 4 lük bir monitör bu bütçelerde yoktur. Buna da şükür yıllar sonra 60 Hz'ten 144'e geçince iyi bir deneyim yaşadık. :)

Ben de kapattım belki bi faydası olur. Büyük ihtimal benim kablo da perşembe günü gelir. Yani pek bi değişiklik olmasa bile en azından daha iyi bir kablodur diye düşünüyorum. Zaten senin sorununun çözülmesinden bunu anlıyoruz. Onu da taktıktan sonra yapıcak birşey yok şimdilik bence. Ayrıca dediğinde de haklısın, 4 4 lük bir monitör bu bütçelerde yoktur. Buna da şükür yıllar sonra 60 Hz'ten 144'e geçince iyi bir deneyim yaşadık. :)

Benim gözler eski TV'ye o kadar alışmış ki 144 HZ nin farkını henüz fazla şekilde yaşayamadım. Bazıları buna körlük diyebilir ama gerçek bu yapacak bir şey yok. Muhtemelen bir süre kullandıktan sonra eski kullandığım TV'ye baktığımda o farkı daha iyi anlayacağımı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-09-16 at 00.36.33.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-16 at 00.36.33.jpeg
    185,9 KB · Görüntüleme: 116
Konu açacağım diyordum sonunda açtım:

Arkadaşlar merhaba bende bu monitörü aldım ama bazen kendi kendine 120 hz e alıyor.120 hz e alınca 144 seçeneğide görünmüyor.sadece nvdia denetim masası ayarlarından çözünürlük sekmesinden hz ayarları var oradan 144 yapıyorum.yada 2-3 kez reset atınca düzeliyor.kablodan dolayımıdır? Yenisini alıcam kablo öneriniz varsada söylermisiniz?

Arkadaşlar merhaba bende bu monitörü aldım ama bazen kendi kendine 120 HZ e alıyor.120 HZ e alınca 144 seçeneğide görünmüyor.sadece Nvdia denetim masası ayarlarından çözünürlük sekmesinden hz ayarları var oradan 144 yapıyorum.yada 2-3 kez reset atınca düzeliyor.kablodan dolayımıdır? Yenisini alıcam kablo öneriniz varsada söylermisiniz?

Monitörün sürücülerini yüklemenizi öneririm. Sitesinde mevcut.

Bunun dışında ben de kabloyu değiştirdim. Monitörle gelen DP ve HDMI kablo 144 HZ'de sorun çıkartıyor. Ama başka arkadaşlar sorun yok diyebiliyor bilemiyorum ayrı kablo mu yolluyorlar ?

Ben bu kabloyu aldım. Normalde monitör 1.2 DP desteği var ama almışken 1.4 DP kablo alayım dedim. Zaten aradaki fark 10 lira kadar.

Sitesinden de bakabilirsiniz.

Dostum teşekkürler tüm sürücüler güncel monitörün sitesinden indirip yaptım zaten..bende bu kablodan alıp deneyim ozaman.sanırım kaliteli kablo pahalı olsada okadar pra verdik sıkıntı cekmeyelim.marka kalitelimidir?

Dostum teşekkürler tüm sürücüler güncel monitörün sitesinden indirip yaptım zaten..bende bu kablodan alıp deneyim ozaman.sanırım kaliteli kablo pahalı olsada okadar pra verdik sıkıntı cekmeyelim.marka kalitelimidir?

Markayı daha önce hiç duymadım. Ama hepsiburada n11 vs yorumların yüzde 99'u olumlu. Ben memnun kaldım. Monitör ile gelen DP kabloyla titreme yapıyordu. HDMI kabloda ise tamamen kapanıyordu. Bu kabloyla bu sorunların hiçbiri olmadı.

Tercih senin tabi. Daha uygun fiyatlı aynı işi yapabilecek kablolar mutlaka vardır ama ben almışken biraz daha verip riske atmadan iyisi olsun istedim.

KABLO HAKKINDAKİ YORUMLAR GÜZEL BAKTIM BENDE.ALIRIM BUGÜN CUNKU KAFASINA GÖRE BAZEN 120 HZ E ALIYOR MONİTÖRÜ.SİZDEDE BU TARZ BİŞE OLUYORMUYDU

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı