MSI Optix MAG271CR alınmalı mı?

Bevkay

Hectopat
Yer
Mozambik
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'da çalışan bir arkadaş söylemişti, MSI monitörler için MSI, ölü pixel sorunları için garanti vermiyor. Aksi kanıtlanana kadar MSI monitörlerin hiçbiri alınmamalı kanımca. Böyle bir hataya düşmeyin derim. Asus VG279Q Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar Ben bunu kullanıyorum, IPS panel. Gidip alacaksanız, ölü pixel tesleri vesaire yapılıyor, hatalıysa ürün orada değiştiriliyor. İnternet üzerinden söyleyecekseniz de yine değişim yapıyorlar, sorun olmuyor. Aman MSI monitörlerine yanaşmayın, aklınızdan bile geçirmeyin. Monitörlerde iki hatayla karşılaşınır, biri ölü pixel, diğeri ışık sızması. MSI en çok karşılaşılan sorun için garanti vermiyor.

Vatan Bilgisayar'da çalışan bir arkadaş söylemişti, MSI monitörler için MSI, ölü pixel sorunları için garanti vermiyor. Aksi kanıtlanana kadar MSI monitörlerin hiçbiri alınmamalı kanımca. Böyle bir hataya düşmeyin derim. Asus VG279Q Gaming Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar Ben bunu kullanıyorum, IPS panel. Gidip alacaksanız, ölü pixel tesleri vesaire yapılıyor, hatalıysa ürün orada değiştiriliyor. İnternet üzerinden söyleyecekseniz de yine değişim yapıyorlar, sorun olmuyor. Aman MSI monitörlerine yanaşmayın, aklınızdan bile geçirmeyin. Monitörlerde iki hatayla karşılaşınır, biri ölü pixel, diğeri ışık sızması. MSI en çok karşılaşılan sorun için garanti vermiyor.
Tamamdır sağolun benim aklımdan da sizin dediğiniz monitör geçiyordu ama emin olamıyordum o yüzden konu açtım sağolun

Tamamdır sağolun benim aklımdan da sizin dediğiniz monitör geçiyordu ama emin olamıyordum o yüzden konu açtım sağolun
Bu arada bu yazdığım ASUS monitörün renk ve parlaklık ayarlarını yapmak çok zor, ot kafalı firma, düzgün bir kullanıcı modu koymaktan aciz, oyuncu mopnitörü diye her modu oyunlara göre yapılmış. FPS modu, siyahları siyah değil, koyu gri olarak gösteriyor, yarış modu kenarları karartıyor, vesaire. Bana bir şekilde ulaşın, ben kendi ayarlarımı sizinle paylaşırım. Ben 7-8 gün harcamıştım, durmadan ayar deneyerek en iyisini bulmaya çalıştım.

Bu arada bu yazdığım ASUS monitörün renk ve parlaklık ayarlarını yapmak çok zor, ot kafalı firma, düzgün bir kullanıcı modu koymaktan aciz, oyuncu mopnitörü diye her modu oyunlara göre yapılmış. FPS modu, siyahları siyah değil, koyu gri olarak gösteriyor, yarış modu kenarları karartıyor, vesaire. Bana bir şekilde ulaşın, ben kendi ayarlarımı sizinle paylaşırım. Ben 7-8 gün harcamıştım, durmadan ayar deneyerek en iyisini bulmaya çalıştım.
Siz bana yazın çünkü sistemi ben çok uzun süre sonra toplucam siz bana dc varsa verin ordan yazın ben ssini alırım

MSI MAG241C monitör kullanıyorum. İlk monitörümde ışık sızması ve ölü piksel çıktı, servis direk değişim raporunu verdi! Yeni gelen monitörde yine aynı sorunlar var ama ne zaman yollarsam değişim raporu vereceklerini biliyorum. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin! Evet MSI monitörlerde ışık sızması ve ölü piksel sorunu çok var ama garanti vermiyorlar derseniz yalan konuşmuş olursunuz. Arkadaş satın aldıktan sonra ölü piksel ve ışık sızması sorunlarıyla karşılaşırsa servise yollayıp değişim de isteyebilir para iadesi de.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI MAG241C monitör kullanıyorum. İlk monitörüm'de ışık sızması ve ölü piksel çıktı, servis direk değişim raporunu verdi! Yeni gelen monitörde yine aynı sorunlar var ama ne zaman yollarsam değişim raporu vereceklerini biliyorum. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin! Evet MSI monitörlerde ışık sızması ve ölü piksel sorunu çok var ama garanti vermiyorlar derseniz yalan konuşmuş olursunuz. Arkadaş satın aldıktan sonra ölü piksel ve ışık sızması sorunlarıyla karşılaşırsa servise yollayıp değişim de isteyebilir para iadesi de.
Ben bana söyleneni yazdım, oradaki çalışan bile bunu söyledi. Yanlış bilgilendirme değil. Ayrıca dün yine MSI monitörlerle ilgili bir konu açıldı, biri MSI'ın ona gönderdiği maili paylaştı, ölü pixel sorunları için garanti olmadığı yazılıydı. Şöyle bir yazı da mevcut bu arada: Screenshot
Screenshot ülkeden ülkeye değişiyor politikalar.

Ben bana söyleneni yazdım, oradaki çalışan bile bunu söyledi. Yanlış bilgilendirme değil. Ayrıca dün yine MSI monitörlerle ilgili bir konu açıldı, biri MSI'ın ona gönderdiği maili paylaştı, ölü pixel sorunları için garanti olmadığı yazılıydı. Şöyle bir yazı da mevcut bu arada: Screenshot

ServisPoint'i arayarak bilgi alabilirsiniz. Monitörler'le ilgilenen Semih hoca var (benim değişim raporunu da o çıkarmıştı) o gerekli bilgiyi size verecektir. Ölü piksel konusuna gelecek olursak; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ölü piksel adına açık ve nettir. MSI yurt dışında böyle bir tutum içinde olabilir ama ülkemizde bu söz konusu dahi değildir yeter ki tüketici bilinçli olduğunu servise hissettirsin. Servis başvurusu olumsuz sonuçlansa bile Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup bir kaç ay zaman kaybıyla her türlü tüketici lehine sonuç çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı