MSI Optix MAG274R 27 alarak hata mı ettim?

Asıl hatayı 1080p 27 bir monitöre 2700 lira vererek yapmışsınız bence. 2000 lira altına 27 inc monitörler var.
Evet var da... 10 bit, yüksek renk değerleri, pivot özelliği olan mönitör pek yok. Hatta hiç yok galiba.
Bu monitörü almamdaki en birinci sebep 10 bit ve pivot olmasıydı.

Aldığınız monitör (Kullandım), gayet iyi olup, renk gamutu veya sRGB değerleri söz konusu olduğunda fiyatının hakkını verebiliyor (Hafif ghosting olsa da monitör üzmez).

@aragornxx MAG274R2 ile arasında fark olduğunu sanmıyorum. Hem panelleri aynı, sadece 21Hz'lik fark yüzünden (Hissedemezsiniz) değiştirilmez. Amazon'dan almak en iyisi olurdu.
Panelleri nasıl aynı? Kaynak nedir?

Evet var da... 10 bit, yüksek renk değerleri, pivot özelliği olan mönitör pek yok. Hatta hiç yok galiba.
Bu monitörü almamdaki en birinci sebep 10 bit ve pivot olmasıydı.
Standı gayet iyi, benim için en önemlisi de 90 derece sağa sola...
Panelleri nasıl aynı? Kaynak nedir?
Sizi bir konuya çağırmıştım, Panelook'tan filtremelerim sonucunda ulaştım. Bildirim geldi mi?

Aslında suni 10bit, 8bitle pek farkı olmuyor (Bantlaşması az olup, geçişleri daha iyi olabilir).
Yine de 8bit + FRC ile 10 bit denebilir. Ki 8bit Monitörlerin çoğu da 6bit + FRC.
Standı gayet iyi, benim için en önemlisi de 90 derece sağa sola...

Sizi bir konuya çağırmıştım, Panelook'tan filtremelerim sonucunda ulaştım. Bildirim geldi mi?
Bildirim gelmedi. Link atabilme şansınız var mı 🥺?

Aslında suni 10bit, 8bitle pek farkı olmuyor (Bantlaşması az olup, geçişleri daha iyi olabilir).
Monitörü ilk taktığımda varsayılan olarak 8 bit idi. Nvidia Denetim Masası'ndan 10 bite çıkarınca biraz fark oldu iyi anlamda. Her sahnede bu fark oranı değişmekle birlikte özellikle BF5'te çok fark ediyor bu monitörde 8 vs. 10 bit farkı.

@LaMorte MAG274R için ilk yazdığım sRGB veya renk gamutu değerleri için panel uymuyor demişim, hata etmiş olabilirim (NTSC değerinden bahsetmek istemiştim. Dikkate almayınız fakat MAG301CR2 için bulduğum panelle, monitörün renk derinliği uymuyor).

Ucuz 2K monitörler renk ve panel kalitesi olarak gözüne işkence olur. Ben de kullanıyorum. Bu monitörden sonra 2K monitöre geçersem aradığım standartlar çok yüksek olur. İncelemem yardımcı oabilir:
Bu konuyu görmemişim, inceleme güzel olmuş. Ben 8bit'de kullanıyormuşum. 10 bit olarak ayarladım.

Bu monitörü seçmemin bir sebebi de tasarım yapıyor olmamdı.

Bu konuyu görmemişim, inceleme güzel olmuş. Ben 8Bit'de kullanıyormuşum. 10 Bit olarak ayarladım.

Bu monitörü seçmemin bir sebebi de tasarım yapıyor olmamdı.

sRGB veya renk gamutu değerlerinden dolayı, tasarım monitörü olarak da ilgi görüyor. Gayet iyi yapmışsınız.
@LaMorte bakabildiniz mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı