Çözüldü MSI Pro B650-P Wi-Fi AM5 anakart Ryzen 7600X sistemde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mumin16

Kilopat
Daha fazla  
MSI Pro B650-P Wi-Fi AM5 anakart. 7600X işlemci. DDR5 RAM. Yeni aldığım parçalar. Montajı yaptım görüntü alamıyorum. PC çalışıyor gibi, görüntü yok, ekran kartı fanları dönmüyor. Ekran kartını çıkarıp anakarta taktım monitörü yine görüntü yok, 7600X dahili grafik olduğu için ekran kartsız görüntü olması lazım öyle değil mi?

Yeni farkettim EZ Debug LED 'de cpu led kırmızı dram led sarı.

Psu, anakartın 8+8 güç girişi için uygun değildi psu'u çokladım bundan olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
Çözüm
Düzelme var mı acaba?

Expo mevzusundan kaynaklanıyor. BIOS'u güncelledim ve expoyu bu sefer hiç açmadım sorun düzeldi, RAM'i 4800 de kullanıyorum bir problem olmuyor. Fakat oyunlarda FPS de düşüş oluyor tabii tekrar Ryzen Master'dan 6000 MHz yapıp bu sorunla idare edeceğim yapacak bir şey yok gibi :)
Bende de aynı anakart var yeni geldi benzer sorunları yaşıyorum. Sorunu çözebildiniz mi bilgi verebilir misiniz ? Zat zor açıyorum PC yi açtığımda hiçbir problem yok oyun oynarken cod warzone oynuyorum hiçbir problem yaşamıyorum. Ama boot mevzusu şok can sıkıcı sürekli Reset atıyorum PC ye de zarar veriyor bu durum.

Bende de aynı anakart var yeni geldi benzer sorunları yaşıyorum. Sorunu çözebildiniz mi bilgi verebilir misiniz ? Zat zor açıyorum PC yi açtığımda hiçbir problem yok oyun oynarken cod warzone oynuyorum hiçbir problem yaşamıyorum. Ama boot mevzusu şok can sıkıcı sürekli Reset atıyorum PC ye de zarar veriyor bu durum.
Düzelme var mı acaba?

Düzelme var mı acaba?

Expo mevzusundan kaynaklanıyor. BIOS'u güncelledim ve expoyu bu sefer hiç açmadım sorun düzeldi, RAM'i 4800 de kullanıyorum bir problem olmuyor. Fakat oyunlarda FPS de düşüş oluyor tabii tekrar Ryzen Master'dan 6000 MHz yapıp bu sorunla idare edeceğim yapacak bir şey yok gibi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni biosta expo sanırım düzeltildi hocam, isterseniz bir deneyin hem fikir sahibi olmuş olursunuz.

Yeni biosta expo sanırım düzeltildi hocam, isterseniz bir deneyin hem fikir sahibi olmuş olursunuz.

İlk fırsatta test edip yazacağım buraya

Son biosu yükledim geç oldu ama sanırım düzeldi. Expo açıp rami 6000 mhz yaptım 3-4 saattir pc başındayım bir problem yaşamadım. Umarım daha da yaşamayız artık.

Son düzenleme:
Merhaba. Benim sorunum Gigabyte B650 Aorus Pro Anakart'tan görüntü gelmiyor
Görüntü gelmeyen anakarta son biosu nasıl yüklediniz. Benim sorunum da sizin yaşadığınız gibi ilk mesajınızdaki belirttiğiniz görüntü gelmemesi. Soruma bakıp yardımcı olabilir misiniz ?

Görüntü gelmeyen anakarta son biosu nasıl yüklediniz. Benim sorunum da sizin yaşadığınız gibi ilk mesajınızdaki belirttiğiniz görüntü gelmemesi. Soruma bakıp yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba, konuyu açan ben değilim, bendeki problem şuydu; PC’yi açtığımda bazen görüntü gelmiyordu reset atıyordum kasanın üzerinden sonrasında geliyordu. Bazen sistem açıkken aniden görüntü gidiyordu fakat pc de bir problem yok çalışıyor fakat reset atmadan görüntü tekrar gelmiyordu. Daha sonrasında bunun Expo ile alakalı bir problem olduğunu farkettim çünkü biosu güncelleyip ram frekansına dokunmadığımda bunların hiç biri olmuyordu. Son bios güncellemesiyle beraber sorun düzeltilmiş görünüyor ram frekansını 6000 yaptım Expo ile artık problem yaşamıyorum.

Görüntü gelmeyen anakarta son BIOS'u nasıl yüklediniz. Benim sorunum da sizin yaşadığınız gibi ilk mesajınızdaki belirttiğiniz görüntü gelmemesi. Soruma bakıp yardımcı olabilir misiniz?

Sizin konuyu şimdi gördüm. İşlemci anakarttan sonra çıkmış. Anakartın BIOS'unu güncellemeniz gerekiyor, aslında bu işlerden pek anlamam fakat bazı anakartlarda BIOS flashback diye bir özellik var PC'yi açmadan BIOS'u güncelleyebiliyorsunuz. Siz de bu yoksa eğer başka işlemci takıp güncellemeniz lazım sanırım. Ondan sonra düzeleceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
@muratekc bende hala sorun devam ediyor. BIOS güncel fakat EXPO çalışmıyor aynı sorunlar var reset atmadan PC açılmıyor siyah ekranda kalıyor. Anakartım MSI B650P-WI-Fi.

Yeni konular

Geri
Yukarı