MSI Pro H610M-G anakartta CPU ışığı kırmızı yanıyor

volkank0nak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni aldığım bilgisayarın anakartındaki CPU ışığı kırmızı renk yanıyor ve ekranıma hiçbir görüntü vermiyor.

MSI Pro H610M-G Intel H610 soket 1700 DDR4 3200MHz (OC) M.2 anakart.

Intel Core i3 13100F soket 1700 13.nesil 3.4GHz 5MB önbellek 10nm işlemci.

BIOS pilini çıkarıp taktım, RAM'i başka slota taktım ama görüntü alamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_5011.jpg
    IMG_5011.jpg
    171,7 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_5012.jpg
    IMG_5012.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 17
Sistem işlemciyi algılamamış. İşlemciyi çıkarıp tekrar takın.

Defalarca denedim değişiklik yok.

CPU Power kablosunu taktınız, değil mi? Taktıysanız anakartın CPU pinlerini kontrol edin.

Kablo takılı pinlerde sorun görünmüyor, işlemci fanı çalışıyor, fanı söküp işlemciye dokunduğumda işlemcinin ısındığını hissediyorum tahminimce işlemcide bir sorun yok.

Kablo takılı pinlerde sorun görünmüyor, işlemci fanı çalışıyor, fanı söküp işlemciye dokunduğumda işlemcinin ısındığını hissediyorum tahminimce işlemcide bir sorun yok.
Anakartta hangi BIOS sürümü olduğu hakkında bilginiz var mı? Yok ise 2. elden sistemin desteklediği en düşük işlemcilerden birini geçici olarak kullanarak BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Anakartta hangi BIOS sürümü olduğu hakkında bilginiz var mı? Yok ise 2. elden sistemin desteklediği en düşük işlemcilerden birini geçici olarak kullanarak BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.

BIOS ile ilgili bir şey göremedim ama anakartın kutusunu konrol ettim benim işlemcim 13. nesil ama anakartın üzerinde 12. nesil destekler yazıyor. Sanırım sorunun sebebi bu. BIOS güncellemem şart. BIOS'u farklı işlemci takmadan güncellemenin herhangi bir yolu var mı?

BIOS ile ilgili bir şey göremedim ama anakartın kutusunu konrol ettim benim işlemcim 13. nesil ama anakartın üzerinde 12. nesil destekler yazıyor. Sanırım sorunun sebebi bu. BIOS güncellemem şart. BIOS'u farklı işlemci takmadan güncellemenin herhangi bir yolu var mı?
Arkada bilmem ne BIOS tuşu olması lazım, BIOS dosyası içeren USB'yi takınca olması lazım.

Şimdi baktım yokmuş, maalesef başka bir yol yok.

Geri
Yukarı