MSI Pro Z690-A Wi-Fi D4 güç girişi

Vandel

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Başlıkta yazan anakarta sahibim fakat anakart üzerinde 8+8 olmak üzere güç girişi bulunmakta. Elimdeki PSU'yu 1 yıl önce almama rağmen sadece 8pinlik güç girişini takabildim diğer 8'lik boşta. Sadece 8pin takılımı olmasının herhangi bir zararı olur mu kartı sıkıntıya sokar mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Selam. Başlıkta yazan anakarta sahibim fakat anakart üzerinde 8+8 olmak üzere güç girişi bulunmakta. Elimdeki PSU'yu 1 yıl önce almama rağmen sadece 8pinlik güç girişini takabildim diğer 8'lik boşta. Sadece 8pin takılımı olmasının herhangi bir zararı olur mu kartı sıkıntıya sokar mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Tek 8pin CPU konektörü 330W civarı destekliyor lakin tüm çekirdeklere zorlayıcı O.C yapacaksanız durum değişir. Her ne kadar kararlı çalışması için 2 girişi de takmak gerektiği söylense de stock değerlerde kullanılacaksa sorun olacağını sanmam.(Psu'nun kalitesi de önemli ayrıyetten)

Son düzenleme:
Yük altında stabilite sorunları doğabilir, tek 8 pin gücü teorik olarak karşılasa da anakart tasarımından dolayı bazen problem olabiliyor. En temizi 8+8 şeklinde kullanmak.

Stock değerlerde kullanmayı düşünüyorum. En azından bir süre idare edebilirse 8+8 yapmayı düşünüyorum. Kısa süre içerisinde problem yaratmayacaksa eğer bu benim için iyi açıkçası.
Edit: Molex dönüştürücü kullanarak bu sorunu çözsem bir problem yaratır mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı