MSI R9 380, i5 4460 sistem oyun testi

@Desemejante
Hocam sorması ayıp sistem ne kadara geldi ? Ben i5 3550 ve Sapphire R9 380 Dual-X tabanlı bir sistem buldum güzel bir fiyata. Bir karşılaştırıyim dedim de.
ssd dahil 2700 tl ye geldi. ssd 185 tl civarı olması lazım tabi bunun içinde 28 tl lik kasayı kurma ve sistem yükleme dahil.

Hocam bu amd nin driver sorunları sizi etkiliyor mu?
şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım dediğim gibi bf4 gta 5 metro far cry 4 ü ultra ayarlarda sıkıntısız şekilde oynuyorum. Ekran kartından gayet memnun kaldım( ilk defa amd ekran kartı kullanıyorum.)

Hocam zalman z3 ün içinde psu gelen yaklaşık 350 tl lik kasasını almışsınız sanırım +80 garantisi olmamasına rağmen sıkıntı çıkarıyormu ? O güç kaynağı yetiyormu o sisteme ? Merak ediyorum çünkü yakın zamanda çok benzer bir sistem alacağım :)
zalman z3 ü psu dahil 310 tl ye aldım herhangi bir sıkıntı çıkarmıyor sisteme yeterli seviyede.

Technopat test videosunda GTX 960 daha yüksek performans alıyordu. Kafa karıştırıcı bir soru bu GTX 960 vs R9 380 Nvdia yani GTX 960 yazılım olarak geforce experience ile önde buna shadowplay'ide eklersek daha iyi bir kart olduğu ortada. Az güç tüketip daha az ısınması ve bu yüzdende daha az fanların çalışıp daha az ses çıkartmaya sebep olması beni GTX 960'a yönlendiriyor. İzlediğim video testlerinde neredeyse hiç fark yok ama bazılarında R9 380 10 fps olarak arayı açabiliyor. Bu fark açma GTA 5'de yok çünkü GTA 5'de GTX 960 daha fazla performans veriyor bunun nedenini ve R9 380 mi yoksa GTX 960'mı almalıyım sizce cevaplarmısınız.

Videoda kullanılan işlemci i7 6700k ve ram 16 gb ekran kartının tam performansını almak için çok güçlü bir sistemle test yapıyorlar. Aynı videoda ekran kartı r9 380 olsaydı fps miktarı daha fazla olurdu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı