MSI Radeon 5700 Gaming X siyah ekran sorunu

hasansahn34

Hectopat
Merhaba sorunum şu daha once NVIDIA GTX 960 ekran kartı kullanıyordum onun yerine bu ekran kartını alıp taktıktan sonra her gün mutlaka 1-2 kere ekran siyah olup kalıyor ama kasa içindeki her şey calışıyor. Kasa uzerindeki Power tusuyla PC kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bu sıkıntı olduğunda anakart üzerindeki CPU hata ışığı ve DRAM hata ışığı yanıp sönüyor. Ekran kartından önce böyle bir problemim yoktu. Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal mı? Ya da sorun işlemciden mi RAM'den mi ekran kartından mı?

Sistemim.
Ryzen 5 1600 AF 12nm (stok fan )
Anakar: Gigabyte B450 Aorus Elite
RAM: Corsair Vengeance RGB 3200 MHz 8 GB X 2
Ekran kartı MSI RX 5700 Gaming X.
PSU: Zalman 750W 80+ Bronze.

Merhaba sorunum şu daha once NVIDIA GTX 960 ekran kartı kullanıyordum onun yerine bu ekran kartını alıp taktıktan sonra her gün mutlaka 1-2 kere ekran siyah olup kalıyor ama kasa içindeki her şey calışıyor. Kasa uzerindeki Power tusuyla PC kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bu sıkıntı olduğunda anakart üzerindeki CPU hata ışığı ve DRAM hata ışığı yanıp sönüyor. Ekran kartından önce böyle bir problemim yoktu. Bu yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal mı? Ya da sorun işlemciden mi RAM'den mi ekran kartından mı?

Sistemim.
Ryzen 5 1600 AF 12nm (stok fan )
Anakar: Gigabyte B450 Aorus Elite
RAM: Corsair Vengeance RGB 3200 MHz 8 GB X 2
Ekran kartı MSI RX 5700 Gaming X.
PSU: Zalman 750W 80+ Bronze.
Ilk önce GPU değişikliğinden sonra DDU ile GPU driverini kaldırın. Daha sonra AMD'nin verdiği WHQL sertifikalı sürücüyü yükleyin.

Ilk önce GPU değişikliğinden sonra DDU ile GPU Driver'ini kaldırın. Daha sonra AMD'nin verdiği WHQL sertifikalı sürücüyü yükleyin.

Ekran kartını aldığımda şu an WHQL olan surum yukluydu bende o zaman WHQL değildi son surumdu. Şu an en son surum yuklu ve surum cıktıgında hata duzeltmeleri kısmında siyah ekran olaylarından bahsediyor diye son surumu yukledim. Ve bu işlemleri DDU programı ile silip yükledim.
RAM'ler 2. ve 4. slotlarda takılı değil mi? Memtest86 ile test yapın, sorun çıkmazsa farklı ekran kartı ile deneyin.

evet 2. 4. slotlara takılı sistemim normal calısıyordu zaten hic sorun yoktu ekran kartını değiştirdikten sonra bu bahsettiklerim oldu .

Merhaba hocam. Sizinle aynı sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartım ile yaşamıştım. Kartın mhz ve güç limitini biraz düşürerek sorunu çözmüştüm. 20.2.2 ve 20.4.2 sürümünü denedim bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Diğer ekran kartı ile tekrar dene şansınız varsa deneyin.

malesef sattım onu
Merhaba hocam. Sizinle aynı sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartım ile yaşamıştım. Kartın mhz ve güç limitini biraz düşürerek sorunu çözmüştüm. 20.2.2 ve 20.4.2 sürümünü denedim bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

yani denenebilir ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bu dediklerinizi

Yeni konular

Geri
Yukarı