MSI Radeon RX 470 Gaming X 8GB Testleri Yapıldı

MSI Radeon RX 470 Gaming X 8GB review

Dikkatimi çeken kart öyle performanslı ki bazı oyunlarda GTX1060 ve RX 480 referans tasarıma yakın performans göstermekte resmen 1080P için başka alternatiflere bakmayın diye adeta bağırıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
GTX 960 2 GB modelini alıcaktım fakat bu kartı gördükten sonra başka kart almam sanırım. İnşallah kısa sürede gelir ülkemize. Fiyat konusunda ne kadar olur bir tahmininiz var mı ?

O fark Rx 480'de. Üstelik 5 FPS fark sadece iki üç oyunda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"TDP değeri çok yüksek, elektrik faturanız aylık 500 lira fazla gelirse şaşmayın." diyen arkadaşlar için ayrıntılı hesaplamasını bile yapmışlar. :)

1121212.jpg

Arkadaslar baska bir sitede okumustum Türkiye fiyati msi rx 470 gaming 4g 750 800 kusurlerde diodu ama 8 gb i 950 tl diodu sahsen ben giderim 4g i alirim overclok la rx 480 i yakalar 1 yil sonra bitane daha alir gtx 1060 fiyatina gtx 1070 alirim 8gb likin fiyatida sacma olmus bence 100 tl daha verilip rx 480 alinabilir.

Arkadaslar baska bir sitede okumustum Türkiye fiyati msi rx 470 gaming 4g 750 800 kusurlerde diodu ama 8 gb i 950 tl diodu sahsen ben giderim 4g i alirim overclok la rx 480 i yakalar 1 yil sonra bitane daha alir gtx 1060 fiyatina gtx 1070 alirim 8gb likin fiyatida sacma olmus bence 100 tl daha verilip rx 480 alinabilir.

Tüm oyunlar çift GPU desteklemiyor malesefki, aynı zamanda X99 bir platform olmadan ikinci ekran kartının tüm gücünden faydalanamazsınız.

En sağlıklısı bir tane güçlü bir ekran kartı almak :)

Ben RX480'in 3fanlı bir modelini alıp, overclock edip kullanacağım örneğin :)

Kartlar satışa çıktı fakat hem Türkiye'de hem de dünyada satışa çıkar çıkmaz şaşılacak derecede hızla satılıyor. Biz de sanıyoruz ki daha çıkmadı bekliyoruz,nerede bu kartlar diyoruz ?Halbuki çıktığı gibi tükeniyorlar.

Rx 470 için 8 gb gereksiz mi? Hayır değil 1080 ultra ve yüksek ayarlar için yüksek boyutlu doku paketleri kullanılıyor ve markalar 6gb-8gb gibi modeller çıkarmaya başladılar artık. Üstelik 1080p üstü içinde örneğin 2k denemek isteyenler için de 8gb avantaj olabilir.

Tüm oyunlar çift GPU desteklemiyor malesefki, aynı zamanda X99 bir platform olmadan ikinci ekran kartının tüm gücünden faydalanamazsınız.

En sağlıklısı bir tane güçlü bir ekran kartı almak :)

Ben RX480'in 3fanlı bir modelini alıp, overclock edip kullanacağım örneğin :)
Ilerdeki cikacak oyunlar dx 12 kullananlar ve bilindik oyunlar destek verir zaten bende bazooka alcagim icin tek ekran karti onuda rx 480 alicam fiyata gore modelini belirler alirim da rx 470in fiyati guzel olmus ondan bahsetmek istemistim:D

Kartlar satışa çıktı fakat hem Türkiye'de hem de dünyada satışa çıkar çıkmaz şaşılacak derecede hızla satılıyor. Biz de sanıyoruz ki daha çıkmadı bekliyoruz,nerede bu kartlar diyoruz ?Halbuki çıktığı gibi tükeniyorlar.

Rx 470 için 8 gb gereksiz mi? Hayır değil 1080 ultra ve yüksek ayarlar için yüksek boyutlu doku paketleri kullanılıyor ve markalar 6gb-8gb gibi modeller çıkarmaya başladılar artık. Üstelik 1080p üstü içinde örneğin 2k denemek isteyenler için de 8gb avantaj olabilir.
Rx 470 icin tabikide 8 gb daha avantajli olurda ben 8gb rx 470 yerine 100 tl daha verir rx 480 8 gb alirim yani ondan bahsettim.

Ilerdeki cikacak oyunlar dx 12 kullananlar ve bilindik oyunlar destek verir zaten bende bazooka alcagim icin tek ekran karti onuda rx 480 alicam fiyata gore modelini belirler alirim da rx 470in fiyati guzel olmus ondan bahsetmek istemistim

RX470'de pek hafife alınacak bir kart gibi durmuyor, o konuda hak veriyorum.

Birde stoklarda görebilsek şu kartları, o kadar sistem topladık, HD çözünürlükte Low ayarlarda 20 FPS oyun oynamak üzüyor yanii. :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı