MSI RAM taktırma sorunu

SafderunTR

Hectopat
Teknik servisi ServisPoint adlı firmaya vermişler. Bilgisayarımı göndermek için aradım, kargo numarası falan aldım, sıkıntı yoktu. Sonradan aklıma RAM taktırmak geldi. Hazır servise gitmişken taksınlar dedim. RAM satıp satmadıklarını öğrenmek için aradım, sadece takmak için 30 dolar fiyat söylediler. Emin olmak için bir daha sordum, 30 dolar dedi. Daha sonra belki bir yanlışlık olmuştur diye bir daha aradım deminden, başka bir kadın 35 dolar + KDV deyince bir kez daha şok oldum :D.
kadına kendim takabilir miyim diye sordum, tabii ki, biliyorsanız takın, bilmiyorsanız bilgisayarcıya götürün onlar da takar dedi. Garantisi bozulmaz mı diye sordum, hayır bozulmaz dedi. Ancak bilgisayarın arkasında bir vida yerinde çıkartma var. Yani içini açmanız için çıkartmayı delmeniz gerekmekte. Garanti kağıdında ise fabrika çıkışı ve içi açılmadığına dair kanıt olduğu için onu açmak garantiyi bozar yazıyor. Şimdi hangisine güveneyim, kadının yanlış bilme olasılığı var mıdır? 35 dolar vermeye hiç ama hiç niyetim yok, kendim bile takarım, tek sıkıntım garanti. Alalı 3 ay oldu. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar Factory Seal etiketinden bende de mevcut. Sanırım son vida kısmı olan ortadaki vidanın üstüne gelecek şekilde yapıştırılmış. Bendeki model de bu, 16 yaptırabilirim rami, ram + işçilik fiyatı alırsan burada da paylaşabilir misin?
Bendeki model; MSI GF75 Thin 8RD 202XTREki Görüntüle 480664
bende de gf75 thin 8sc var bende de :D daha birşey yapmadım. Adamlarıarayıp yazılı kağıt almayı planlıyorum

Bence arayıp bir daha sor. Teknik servisler normalde RAM ücreti alıyor sadece. Sadece takmak için 30$ alan bir servis olduğunu sanmıyorum. Aradığında RAM ücreti dahil ortalama ne kadarlık ücret çıktığını da sorabilirsin emin olmak için.

Sanmalısınız çünkü benden de sadece hard disk takmak için 250tl+kdv istediler..

Mail attım ve aldığım şeyi eke bırakacağım. Ayrıca bilgisayarımı 1 hafta önce servise gönderdim. Şu anda gelmekte. RAM taktığım için herhangi bir sıkıntı çıkarmadılar. Hatta ben kendim işlemci ve GPU fanlarını dahi söküp temizledim, termal macun uyguladım. Ama serviste herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Etikete bakmıyorlar yani anlayacağınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-12-03-10-14-26-184_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2020-12-03-10-14-26-184_com.google.android.gm.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 60
Mail attım ve aldığım şeyi eke bırakacağım. Ayrıca bilgisayarımı 1 hafta önce servise gönderdim. Şu anda gelmekte. RAM taktığım için herhangi bir sıkıntı çıkarmadılar. Hatta ben kendim işlemci ve GPU fanlarını dahi söküp temizledim, termal macun uyguladım. Ama serviste herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Etikete bakmıyorlar yani anlayacağınız.
Onu demiyorum hocam. Ben cihazın içindeki aynı RAM'i bulamadım takmak için. Siz ne taktınız? Ya da servise mi taktırdınız?

Onu demiyorum hocam. Ben cihazın içindeki aynı RAM'i bulamadım takmak için. Siz ne taktınız? Ya da servise mi taktırdınız?

Aynısını almak zorunda değilsiniz. HWiNFO programı ile raminizin özelliklerine bakın. Mesela benimkisi Kingston DDR4 2666MHz 8 GB bir RAM. Aynı model değil ancak aynı Kingston marka aynı özelliklere sahip RAM aldım, 6 aydır kullanıyorum sıkıntısız. HWiNFO kullanırken tek sıkıntı DDR double data Rate anlamında, yani 2666 değil de 1333 gösteriyor. Ona dikkat et.

Aynısını almak zorunda değilsiniz. HWiNFO programı ile raminizin özelliklerine bakın. Mesela benimkisi Kingston DDR4 2666MHz 8 GB bir RAM. Aynı model değil ancak aynı Kingston marka aynı özelliklere sahip RAM aldım, 6 aydır kullanıyorum sıkıntısız. HWiNFO kullanırken tek sıkıntı DDR double data Rate anlamında, yani 2666 değil de 1333 gösteriyor. Ona dikkat et.
RAM özelliğim bunlar:

Dosya Ekleri

• Screenshot (4).png
    Screenshot (4).png
    197,2 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot (5).png
    Screenshot (5).png
    190,9 KB · Görüntüleme: 47

Ayrıca Kingston marka olmak zorunda da değil. Özellikleri aynı olup Crucial vs başka marka da olabilir.
RAM özelliğim bunlar:

Bilgisayarınızda 2. RAM slotu olduğuna emin olun. RAM bulursam linkini atacağım size.
RAM özelliğim bunlar:

Işlemciniz ne acaba? Laptoplar da genelde 3200MHz fazla geliyor. İşlemci desteklemiyor.
RAM özelliğim bunlar:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı