MSI RTX 2060 + B450 Gaming Plus vs Asus RTX 2060 + TUF B450 Plus

@Jim Moriarty İkisi aynı marka olursa performansa hiçbir etkisi olmaz. Sadece ışıklandırma olarak anakart ve ekran kartı uyumlu ışıklar saçabilir.
O zaman ekran kartını beğendiğinizi alın ama anakart dediğim gibi attığım Gigabyte modeli olsun.
RGB çalışması için de anakartın belirli bir model olmasına gerek yok.

MSI Gaming Plus anakartlarda, jacklı kulaklıklar için Nahimic ses yazılımı var ve oyun için gayet güzel özellikler var. Ek olarak ağ yazılımında internet download ve upload hızını girip, interneti kullanan uygulamalar için block- low- medium- high- highest gibi ağ önceligi tanıyorsun.
Ben şahsen jacklı Hyperx Cloud 1 kullanıp Bf1, Bf5, Pubg, Apex ve Rainbow Six Siege oynadığımdan MSI Gaming Plus tercih ederdim. İhtiyacına göre anakart seçimini netleştirmek için ürünlerin resmi sitelerinde özelliklere ve destek kısmındaki driver ve programlara bak.
Ucuz diye RTX 2060 MSI VENTUS XS aldım. Bf5'te 5 dakika içinde 74-75 derecelere çıkıyordu ama çözümü basit:
MSI AFTERBURNER'ın fan profili aktif ediyorsun. Dilersen fan ayarlarının derecelere göre fan devir seviyelerini değiştirebiliyorsun. Son olarak MSI AFTERBURNER ayarlarında windows açılışında başlat ve minimize başlatı seçince açılışta sağ altta sadece simge durumunda açılıyor.
Yaptığım bu değişiklikle ekran kartı fanları 60-70 derecelerde yüzde 60-70 devirde çalıştı ve BF5'te maksimum 68-69 dereceleri görüyor. Bu esnada fanlar sessizdi ve soguk günlerde odada klima maksimum ısıtmada çalışıyordu. Kart seçiminde ısınırsa kartın bu şekilde ince ayar çekebilirsin.
Aynı islemi kuzenin RTX 2060 VENTUS OC kartına da yaptık.

MSI Gaming Plus anakartlarda, jacklı kulaklıklar için Nahimic ses yazılımı var ve oyun için gayet güzel özellikler var. Ek olarak ağ yazılımında internet download ve upload hızını girip, interneti kullanan uygulamalar için block- low- medium- high- highest gibi ağ önceligi tanıyorsun.
Ben şahsen jacklı Hyperx Cloud 1 kullanıp Bf1, Bf5, Pubg, Apex ve Rainbow Six Siege oynadığımdan MSI Gaming Plus tercih ederdim. İhtiyacına göre anakart seçimini netleştirmek için ürünlerin resmi sitelerinde özelliklere ve destek kısmındaki driver ve programlara bak.
Ucuz diye RTX 2060 MSI VENTUS XS aldım. Bf5'te 5 dakika içinde 74-75 derecelere çıkıyordu ama çözümü basit:
MSI AFTERBURNER'ın fan profili aktif ediyorsun. Dilersen fan ayarlarının derecelere göre fan devir seviyelerini değiştirebiliyorsun. Son olarak MSI AFTERBURNER ayarlarında windows açılışında başlat ve minimize başlatı seçince açılışta sağ altta sadece simge durumunda açılıyor.
Yaptığım bu değişiklikle ekran kartı fanları 60-70 derecelerde yüzde 60-70 devirde çalıştı ve BF5'te maksimum 68-69 dereceleri görüyor. Bu esnada fanlar sessizdi ve soguk günlerde odada klima maksimum ısıtmada çalışıyordu. Kart seçiminde ısınırsa kartın bu şekilde ince ayar çekebilirsin.
Asus Rog Strıx alıp Gamıng Plus alsam nolur? Uyumlu olur mu?

R6 yı 2060 ile kaç fps de oynuyorsun. Bide işlemci neydi?

Sitesinden özelliklerine bakmalısın, bir de anakartın modelini sitesinden bul, destek kısmında uyumlu ram listeleri var, o listelerdeki RAM'leri almaya dikkat edin. Özellikle Ryzen sistemlerde.
R6 yı 2060 ile kaç fps de oynuyorsun. Bide işlemci neydi?
9600k işlemci ile bir iki ayar medium 144 FPS rahat alıyorum. İşlemci kullanımı %50 gibi düşük bir orandı yanlış hatırlamıyorsam.

MSI Gaming Plus OC TUF Plus Gaminge göre çok daha iyidir ( OC bakımından). Bütçenizi aşmıyorsa Tomahawka bakmanızı öneririm, aralarında maksimum 100 TL fark var ve o seviyede alınabilecek en iyi kartlardan. Ekran kartı olarak da ROG STRIX soğutma yönünden daha iyi. ROG STRIX 2060 / Gaming Plus - Tomahawk a bakın bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı