MSI RTX 2060 Ventus Alınır Mı?

adnanvo

Hectopat
Nerdeyse tüm RTX 2060 modellerine bakmış biri olarak şuan çok kararsızım. Bu karta ait tüm incelemeler Güney Kore, Tayvan, Malezya gibi ülkelerde yapılmış durumda. Bugün Vatan'da satılmaya başladığını gördüm. Kart hakkında soğutmasının iyi olduğu ama biraz sesli olduğu söyleniyor. Asus almayı düşünmüyorum çok pahalı olduğu için. Son 4 grafik kartım da Zotac'tı artık bu zinciri kırmak istiyorum(Hiç biri bozulmadı).

Sizce RTX 2060 Ventus OC alınır mı? Ne olursa olsun RTX 2060 alacağım sadece hangi OEM üreticisinin kartını almalıyım bunu soruyorum. Garanti kapsamını düşünerek cevap verebilir misiniz? Türkiye'de servis konusunda en memnun kaldığınız marka hangisi?

MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

rtx 2060 1070 ti dan bile iyi 1070 ti - 1080 arası bir kart
Rtx 2060 şahsen Nvidia'nın çıkarmış olduğu ve benim de gözdem olan mükemmel bir kart güzel bir soğutma ve OC ile rahat Gtx 1080 geçilebiliyor Donanım Arşivinde videoları + yeni bir teknoloji olan Ray Tracing

Eğer almadıysanız başka seçeneklere bakmanızı öneririm. Çünkü aynı kartı kullanıyorum ve yeterli canlı görüntüyü alamadığımı hissediyorum. Yani oyunlarda o kadar çok güzel görüntü beklemeyin, boşa çıkıyor. Technopat incelemesinde de zaten bunu dile getiriyorlar. 1080 şuan satılmıyor diye biliyorum ama eğer satılıyorsa 1080 gibi ekran kartlarına yönelebilirsin hatta 1070ti bile daha iyi olabilir. FPS olarak eksik bir yönü yok diyebilirim.

rx 5700xt
Çok ısınan ,
yüksek elektrik faturası getiren,
Fanlar deli gibi sesli çalışan,
elinde 650w güç kaynağını kullamayacağın,
Sana yeniden 750w Power supply almanı gerektiren
bir kart neden alınsın. Biraz gerçekçi olalım

Son düzenleme:
Yorumları okuyorum da şaka gibi ya biri rx590la kıyaslıyor biri AMD al mutlaka diyor. Biri en stabil driver AMD de diyor. Para mı alıyorsunuz bu markalardan aklım almıyor. Ya aklı olan bırak 590ı rx5000serisinin yanına bile yaklaşmaz. Bunu MSI RX 5700 kullanan birisi olarak söylüyorum. Bu seriler kronik sorunlu arkadaşlar. Ben yazılımı driverı bu sorunlu bir kart daha görmedim. Hali hazırda da mavi ekran siyah ekran kitlenme hıçkırma görüntüde dalgalanma gibi gibi bir sürü sorunu var rx 5000 serisinin. Reddit hatta AMD'nin forumuna bakın sayfa sayfa yüzlerce konu açılmış. AMD nin işlemcisi benim ilk tercihim her zaman ancak ekran kartını kapının önüne bile koymam. Sizlere tavsiyem 200 300 lira kâr edeceğim diye düşünmeyin paranızla rezil olursunuz benim ve birçok insan gibi.
Bu bahsettiklerim sadece 5700 için geçerli değil Xt modeli, 5600 hatta 5500 modelinde de aynı sorunlar var. Dikkatli olalım arkadaşlar

ben de kullanıyorum memnunum kasa boğuk değilse yani kasa ön veya üstte fan varsa çok işlevli olur ayrıca pasif soğutma kötü olabilir ama oyunlarda pasif soğutmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum kozmetik olsun oyun olsun gerçekten performanslı kart ben aldığım zaman fiyatı ve özellikleri olarak en uygun buydu şuan nedir bilmiyorum gene böyle ise alınabilir şu an yapılan çoğu fp sistemde rtx 2060 çipi kullanılıyor gördüğüm kadarıyla

Geri
Yukarı