MSI RTX 2060 Ventus vs RTX 2060 Gaming Z

fazli92

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba;

RTX 2060 ekran kartı alacağım iki model arasında kaldım:

Benim için ekran kartının görüntüsü hiç önemli değil görsel olarak zaten kasanın içinde duracak. Sizce 500 TL fazla verip Gaming -z modelini almaya değer mi performans olarak çok fark olur mu yoksa direk Ventus modelini mi alayım? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba;

RTX 2060 ekran kartı alacağım iki model arasında kaldım:

Benim için ekran kartının görüntüsü hiç önemli değil görsel olarak zaten kasanın içinde duracak. Sizce 500 TL fazla verip Gaming -z modelini almaya değer mi performans olarak çok fark olur mu yoksa direk Ventus modelini mi alayım? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Fazla bir fark olacağını sanmam. Garip olan 1660 Ti 3000 TL. 2060 Ventus 2700 TL. Çok garip.

Soğutma bloğunun haricinde tek farkı +200 mhz grafik işlemcisinin hız aşırtılmasıdır, bunun için 500 TL vermenin hiçbir anlamı yoktur. Aynı performans için Ventus al +200 mhz hız aşırt fanlarının %sini biraz daha arttır ısınma sorunu da olmaz birebir aynı performansı yakalarsın, gerek yok yani 500tl para vermene.

Fazla bir fark olacağını sanmam. Garip olan 1660 Ti 3000 TL. 2060 Ventus 2700 TL. Çok garip.
Hocam heralde ısınma sorunu olan bir model olduğu için fiyata da etki etmiş olabilir ama memnun olan da var bu modelden
Soğutma bloğunun haricinde tek farkı +200 mhz grafik işlemcisinin hız aşırtılmasıdır, bunun için 500 TL vermenin hiçbir anlamı yoktur. Aynı performans için Ventus al +200 mhz hız aşırt fanlarının %sini biraz daha arttır ısınma sorunu da olmaz birebir aynı performansı yakalarsın, gerek yok yani 500tl para vermene.
Ben de aynı şekilde düşnüyorum hocam ben o zaman ventus modeli alayım indirimdeyken teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

Techspot'un incelemesinde fiyat farkı %11 bizde %20. Adamlar %11 fiyat farkına değecek kayda değer bir fark yok diyerek almanızı tavsiye etmem diyor. MSI'ın Gaming X ve Z blokları çok güzel fakat bana kalırsa şov kartından öte bir şey değil. Hani Asus'un efsane Rog Strix'i varsa bizim de Gaming X, Z'miz var demek istiyorlar sanırım. Dışardaki adam içinse 30, 40 birim daha verip daha iyi overcloklanabilen ve yanar dönerli bir kartım olsun diyenlere sattığı bir seri olarak görünüyor sanırım.

"Thus it's fair to say the Gaming Z is the better quality product, but even at a small $40 / 11% price premium it doesn’t offer you an 11% improvement of anything: not FPS performance, not cooling performance and not operating volume. Even if you stack all those things together, it’s hard to justify dishing out the extra cash."

Yeni konular

Geri
Yukarı