MSI RTX 2070 Super alınır mı?

Ekran kartı ile beraber gelen destek aparatını taktınız mı? Ben bir türlü takamadım denk gelmiyor.
Ekran kartı ile aynı vidalama konumuna denk gelecek ve destek aparatının tamamı kartın alt kısmında kalacak şekilde monte edin. Biraz bükmeniz gerekebiliyor. Kartın yan tarafına kapak gibi oturmayacak, kartın altından destek verecek.

Ekran kartı ile aynı vidalama konumuna denk gelecek ve destek aparatının tamamı kartın alt kısmında kalacak şekilde monte edin. Biraz bükmeniz gerekebiliyor. Kartın yan tarafına kapak gibi oturmayacak, kartın altından destek verecek.

Ekran kartının altına denk gelecek şekilde ayarlamaya çalıştım ama iki kauçuk lastik birden denk gelmiyor, birini denk getirmeye çalışırken diğeri boşta kalıyor, ayrıca ucu boşta kalıp sallanıyor, arada çok mesafe olmadığı için zamanla fanlara çarpmasından korkuyorum, her şey güzel hoş ama şu parça canımı sıktı.

Ekran kartının altına denk gelecek şekilde ayarlamaya çalıştım ama iki kauçuk lastik birden denk gelmiyor, birini denk getirmeye çalışırken diğeri boşta kalıyor, ayrıca ucu boşta kalıp sallanıyor, arada çok mesafe olmadığı için zamanla fanlara çarpmasından korkuyorum, her şey güzel hoş ama şu parça canımı sıktı.
İşlevselliği çok tartışılır. Dediğin gibi kauçukların ikisi birden denk gelmiyor. Karta sağladığı destek de varla yok arası. Kartın kendisi zaten yeterince sağlam duruyor. Eğer çok boşta kalmış ve sallanıyorsa biraz dışa doğru çekip yukarı bük ve kartın altına geri sok. Bu sefer de kartın fanları titreşim yaptığında kendini dışarı atıyor. Her türlü olsa da olur olmasa da olur tadında bir parça diyebilirim. Ben doğru ayarı çok zor buldum ama şu an düzgün duruyor en azından.

RTX 2070 Super çok güçlü bir kart yenisi çıksa dahi üzülmezsiniz. Değersizleşmesi için tahminimce 4-5 yıl arası vardır.

İşlevselliği çok tartışılır. Dediğin gibi kauçukların ikisi birden denk gelmiyor. Karta sağladığı destek de varla yok arası. Kartın kendisi zaten yeterince sağlam duruyor. Eğer çok boşta kalmış ve sallanıyorsa biraz dışa doğru çekip yukarı bük ve kartın altına geri sok. Bu sefer de kartın fanları titreşim yaptığında kendini dışarı atıyor. Her türlü olsa da olur olmasa da olur tadında bir parça diyebilirim. Ben doğru ayarı çok zor buldum ama şu an düzgün duruyor en azından.
Büyük ihtimal takmadan devam edeceğim, kasa öyle sallanacak bir yerde değil ayrıca taşıma veya yerini değiştirmek gibi bir durum da yok.
Bunların dışında oyun oynarken kasanın yan kapağı cam olduğu için kartın RGB ışıkları hizasında elle dokunulduğunda diğer bölgelere nazaran sıcaklık biraz yüksek hissediliyor.
Sizde de öyle mi ?
Ayrıca herhangi bir yazılım indirmeden direkt ekran kartını gördü,Acaba tekrardan yazılım indirip yüklemeye gerek var mı ?

Büyük ihtimal takmadan devam edeceğim, kasa öyle sallanacak bir yerde değil ayrıca taşıma veya yerini değiştirmek gibi bir durum da yok.
Bunların dışında oyun oynarken kasanın yan kapağı cam olduğu için kartın RGB ışıkları hizasında elle dokunulduğunda diğer bölgelere nazaran sıcaklık biraz yüksek hissediliyor.
Sizde de öyle mi ?
Ayrıca herhangi bir yazılım indirmeden direkt ekran kartını gördü,Acaba tekrardan yazılım indirip yüklemeye gerek var mı ?
RGB ışıklardan kaynaklı değil de kartın soğutma bloğu çok yakın olduğu için ısınıyor.

Nvidia'nın kendi sitesinden veya GeForce Experience üzerinden son sürücüleri yüklemenizi tavsiye ederim.

Eğer aynı şeyi yaşamak istemiyorsanız, şimdi almayın acilse alın yoksa 1 yıl daha bekleyip Navi 20 alabilirsiniz. Ayrıca Nvidia, Hooper(7-10NM) seneye çıkabilir. Yazdıklarım kesin değil ama millet AMD'nin Nvidia katili diye bir seri yapacağını düşünüyor bu yıl o yüzden Nvidia yeni mimariye geçebilir. Ayrıca yeni mimariye geçerse çok daha F/P olacak.

Fiyat uygunsa RTX 2070 Super alabilirsiniz.
Evet aynı şeyi yaşamak istemiyorum ama 1 yıl sonra çıkacak olan bu seviyedeki (Sondan bir önceki rakamı 7 veya 8 olan) kartların fiyatları yine 3500-4000₺ civarında olup olmayacağını bilmiyoruz ve tahminimce her yeni seri çıktığında olduğu gibi yine artacağını düşünüyorum. 2070 super kartına dair kafamda bir soru işareti kalmadı diyebilirim. İtopya indirimlerinden faydalanamadığım için şuan almakta acele etmiyorum. 4100-4200₺ gibi bir bütçem var. Gaming X Trio modelini almak istiyorum lakin o olmazsa 3600-3700₺ civarına Ventus modelini alabilirim.
Ekran kartını aldıktan 1-2 ay sonra da işlemci ve anakart alacağım. İşlemci alana kadar da mevcut olan işlemcim i5 6600ü kullanacağım. Benim için bol dar boğazlı bir 2 ay olacak ama idare edeceğim. 700w güç kaynağı umarım yeterli olur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı