MSI RTX 2080 Duke OC Sıcaklık Değerleri

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu model kartı kullanıyorum ve 20 dakika boyunca "Heaven Benchmark" testi yaptım. Ayarlar en sonda 2K çözünürlükte ve fanlar %100 iken maksimum sıcaklık 70°'yi buldu. Genellikle 69°'de seyretti. Kullandığım kasa Cooler Master H500P Mesh modelidir. Öndeki kendi fanları %100'de, üstte taktığım 3 adet tahliye fanı %100'de kullanmaktayım. 20 TL'lik bu fanları kullanıyorum. Captcha Verification Silopi'de yaşamaktayım ve burası çok sıcak. Gün içinde 35°'ye ulaşıyor sıcaklıklar ve ben binadaki en üst dairede kalıyorum ve düz çatı olduğu için güneşi direk üstten alıyorum. Klima var Allah'tan ama hasta olduğum için kullanamıyorum. Sizce sıcaklıklar normal mi?

Hangi kart kullanıp hangi ilde otursan da o kadar fan hızı o ses çekilecek gibi değil. Oyunlarda durum nasıl. Fan hızı ve sıcaklık olarak.

Oyunları sürekli kulaklık ile oynuyorum. Orda da aynı durum 70°'yi geçmiyor tabi kasa fanlarını oyunlarda %100'e çekmiyorum auto modda bırakıyorum. Sadece benchmark yaparken manüel olarak 100'e aldım etkisi olacak mı diye ama hiç faydası olmadı. Corsair, Cm ve Nzxt markalı pahalı fanlarda durum nasıl olur sizce?

Fanların RPM değerlerini %100'e çekmeniz soğutmanın sağlam etki ediceği anlamına gelmiyor tam olarak. Bu fanların sağlamlıklarının yanı sıra kullandığınız kasanın hava sirkülasyonu karakteristiği de önemli rol oynuyor soğutma konusunda. Benim de GTX 970'im var yüksek sistem gereksinimli oyunlarda 70 derecede oluyor yani gayet normal bir sıcaklık.

%100 GPU fan hızı oyun oynamak için iyi değil, sadece ses olarak değil fanların ömrünü de kısaltırsınız. %60 gibi bir değerde çalıştırın GPU fanlarını, eğer sıcaklık aşırı artıyorsa ekran kartına UV yapın. Sıcaklıklarda büyük bir düşüş yaşarsınız, hem de fanlarınız daha yavaş ve sessiz döner.

Fanların RPM değerlerini %100'e çekmeniz soğutmanın sağlam etki ediceği anlamına gelmiyor tam olarak. Bu fanların sağlamlıklarının yanı sıra kullandığınız kasanın hava sirkülasyonu karakteristiği de önemli rol oynuyor soğutma konusunda. Benim de GTX 970'im var yüksek sistem gereksinimli oyunlarda 70 derecede oluyor yani gayet normal bir sıcaklık.
Anladım. Peki siz fanları hangi devirde kullanıyorsunuz. Kapıyı pencereyi açmayı isterdim ama burda toz fırtınası oluyor kasanın önü de mesh olduğu için hiç kapıyı pencereyi açmıyorum. Klimayı açtığım zaman sıcaklık 65°'ye kadar düşüyor ama gel gör ki 4 haftadır hastayım. :))

%100 GPU fan hızı oyun oynamak için iyi değil, sadece ses olarak değil fanların ömrünü de kısaltırsınız. %60 gibi bir değerde çalıştırın GPU fanlarını, eğer sıcaklık aşırı artıyorsa ekran kartına UV yapın. Sıcaklıklarda büyük bir düşük yaşarsınız, hem de fanlarınız daha yavaş ve sessiz döner.
Teşekkür ederim bilgilendirme için ama UV ne demek bilmiyorum.

Anladım. Peki siz fanları hangi devirde kullanıyorsunuz. Kapıyı pencereyi açmayı isterdim ama burda toz fırtınası oluyor kasanın önü de mesh olduğu için hiç kapıyı pencereyi açmıyorum. Klimayı açtığım zaman sıcaklık 65°'ye kadar düşüyor ama gel gör ki 4 haftadır hastayım. :))
Kasanın önündeki 2 fan Molex bağlantısı ile bağlandığı için ikisi de 1200 civarı çalışıyor. Egzoz fanı kendim 1200 RPM yaptım. Sıvı soğutmanın ise silent ayarında çalışmakta. Ekran kartı ise otomatik modda kendisi sıcaklığa göre devir yükseltip indiriyor.

Teşekkür ederim bilgilendirme için ama UV ne demek bilmiyorum.
Undervolting demek, GPU nun kullandığı gücü düşürmek demek kısaca. Undervolting sıcaklık problemine karşı bayağı bir işe yarıyor. Dengeli bir UV yaparsanız hem Core clock hızınız aynı kalır düşmez hem de daha serin çalışır ekran kartınız. 2080 Undervolt Afterburner kullanarak undervolt yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı