MSI RTX 2080 Duke OC Sıcaklık Değerleri

Undervolting demek, GPU nun kullandığı gücü düşürmek demek kısaca. Undervolting sıcaklık problemine karşı bayağı bir işe yarıyor. Dengeli bir UV yaparsanız hem Core clock hızınız aynı kalır düşmez hem de daha serin çalışır ekran kartınız. 2080 Undervolt Afterburner kullanarak undervolt yapabilirsiniz.
Power limiti %65'e çektim senkron olarak temp. limit 71°'de geldi ve fanı da dediğiniz gibi %60'a çektim. Sıcaklıklar mükemmel bir seviyeye indi. 63°'de seyrediyor. Ben çok teşekkür ederim sana kardeşim inan sıvı soğutma işine bile girmeyi düşündüm sıcaklıklar yüzünden.

Power limiti %65'e çektim senkron olarak temp. limit 71°'de geldi ve fanı da dediğiniz gibi %60'a çektim. Sıcaklıklar mükemmel bir seviyeye indi. 63°'de seyrediyor. Ben çok teşekkür ederim sana kardeşim inan sıvı soğutma işine bile girmeyi düşündüm sıcaklıklar yüzünden.
İşe yaradıysa ne mutlu 🙂. Birkaç ağır benchmark testine sokun ve 3-4 oyun oynayın, bir sıkıntı yoksa stabil olarak çalışıyor demektir. Eğer çökme vs. olursa değerleri hafif arttırıp doğru noktayı bulabilirsiniz.

Yav allah allah çok ilginç gerçekten. Hem sıcaklıklar düştü hemde fps drop olmuyor. Özellikle bazı sahnelerde gpu kullanımı düşüyor ve anlık drop oluyordu. Şimdi %98'in altına düşmedi kullanım. Frekans 1750 mhz değerlerine düşmesine rağmen performanstan hiçbir kayıp vermedi. Kayıt almıştım UV'siz olanda şimdi UV'li olarak kayıt ediyorum. Değerleri karşılaştıracağım.

İşe yaradıysa ne mutlu [emoji846]. Birkaç ağır benchmark testine sokun ve 3-4 oyun oynayın, bir sıkıntı yoksa stabil olarak çalışıyor demektir. Eğer çökme vs. olursa değerleri hafif arttırıp doğru noktayı bulabilirsiniz.
Kardeşim sayende ekran kartı sıcaklığım 55-60 arasında. Bunun için 15 fps feda ettim ama hiç gözümde değil tekrardan teşekkür ederim. Yaptığım testler sonucunda gayet stabil çalışıyor ekran kartı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim sayende ekran kartı sıcaklığım 55-60 arasında. Bunun için 15 fps feda ettim ama hiç gözümde değil tekrardan teşekkür ederim. Yaptığım testler sonucunda gayet stabil çalışıyor ekran kartı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Değerler gayet güzel hocam. 2080 olduğundan 15 FPS kaybetseniz bile bir şey değişir mi bilmiyorum 😁. Şaka bir yana şanslısınız bence. Ben ekran kartımı UV yapsam bile yine sıcaklık değerleri uçuyor.

Değerler gayet güzel hocam. 2080 olduğundan 15 FPS kaybetseniz bile bir şey değişir mi bilmiyorum [emoji16]. Şaka bir yana şanslısınız bence. Ben ekran kartımı UV yapsam bile yine sıcaklık değerleri uçuyor.
Gerçekten güçlü bir kart 15 fps kayıp versem bile 2k çözünürlükte akıcılık devam ediyor. İnşallah daha iyileri sana nasip olur kardeşim. Yardımın için tekrardan teşekkür ederim.

Sıcaklıklar yükseldikçe bunu izliyordum. Hiç umrunda değildi. Sonradan çözdük ekran kartım o kadar da gamsız değilmiş. [emoji23]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı