MSI 2080 TI X Trio Sıcaklık Değerleri

royalflush_tr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben MSI 2080 Ti aldım. Ama sıcaklık değerleri normal mi bilmiyorum, size sormak istedim.

Boştayken: 36-40 Derece.

The Witcher 3 oyununda Ultra ayarlarda: Maksimum 78 derece gördüm.

1080P monitörde kullanıyorum. (Yakında 4K bir monitöre geçeceğim, neden bu monitörde kullanıyorsun diye yazmayın. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa Metro Exodus gibi daha çok ekran kartını zorlayacak oyunlarda deneyip gözlemleyin ısıyı. Ancak şu haliyle bakılırsa bana hiç normal gelmiyor, Witcher 3 eskimeye başlamış bir oyun ancak yine de 78 derece ısıyı görebiliyor, benim GTX1050 bile 65 dereceyi geçmiyor bu oyunu oynarken, tabii ayar farkı da var ama garipsedim.

Normal gelmiyor dedim diye tehlikedesiniz sanmayın, ısı çok yüksek değil sadece daha serin çalışmasını beklerdim böyle bir kartın bu oyunda o kadar.

Bana kalırsa Metro Exodus gibi daha çok ekran kartını zorlayacak oyunlarda deneyip gözlemleyin ısıyı. Ancak şu haliyle bakılırsa bana hiç normal gelmiyor, Witcher 3 eskimeye başlamış bir oyun ancak yine de 78 derece ısıyı görebiliyor, benim GTX1050 bile 65 dereceyi geçmiyor bu oyunu oynarken, tabii ayar farkı da var ama garipsedim.

Normal gelmiyor dedim diye tehlikedesiniz sanmayın, ısı çok yüksek değil sadece daha serin çalışmasını beklerdim böyle bir kartın bu oyunda o kadar.
Aslında tem tersi kart ne kadar güçlenirse o kadar ısınıyor ama 1080p de o kartın 78 derece olması çok saçma.

Aslında tem tersi kart ne kadar güçlenirse o kadar ısınıyor ama 1080p de o kartın 78 derece olması çok saçma.

Tamam öyle ama ısıya göre soğutma sistemi koymuş MSi, 3 fanlı TRIO versiyonundan bahsediyoruz, her ne kadar grafik işlemcisi ısınsa da fanların bu sorunu gidermesi gerekiyordu.

Oda sıcaklığını, kullandığı kasanın hava sirkülasyonunu ve konumunu bilmiyoruz. Ayriyetten 1050 ile kıyaslamak absürte kaçmış. GTX 1050, güç kablosu istemeden PCI hattından 75W ihtiyacını gideriyor. (modelden modele değişiyor). RTX 2080 Ti ise 250W TDP değerine sahip MSI soğutma acısından üst düzey bir serisi olsada TDP değeri ve başta belirttiğim unsurlar arasında bu vaka meydana gelebilir. 1080P'de nası o kadar yük binmişte o sıcaklığa çıkmış yorumum yok açıkcası. Bu sıcaklıklarda iken fan devri % kaç acaba bilgilendirir misiniz? Kasanızın modeli, konumu ve kaç adet fan var? Fanların CFM değerleri nedir?

Normal - Normal üstü arası. Muhtemelen kasan ya da soğutma sistemin biraz sıkıntılı. 78 derece çok yüksek bir sıcaklık değil. Trio olmasaydı 84-85 derece görecektin. Kasandaki kablolama, egzos fan, kasanın input airflow ve output airflow düzenini kontrol et. Sağlıklı bir soğutma için önden 3 fan hava almalı, arkadan 1 ve üstten 1 veya 2 fan hava boşaltmalı. Ayrıca PSU önemli rol oynuyor. Güç aktarımı sırasında ne kadar çok kayıp o kadar fazla ısı.

Ortalama yük altındaki sıcaklıkları böyle. Kasa'ya kaliteli fanlar eklerseniz ısı 10 dereceye kadar düşebilir ya da kendiniz fan profili oluşturabilirsiniz, 75 dereceyi geçmemesi iyi olur.
416675

Bu şekilde bir yorum yapmak yanlış bana kalırsa.

1080P'de kart %100 kullanılmıyordur, eğer %100 kullanılsaydı ve 78 dereceyi görseydin normal diyecektim.

Oyun içi MSI AfterBurner görüntülerini paylaş ki ona göre bir yorum yapalım.

1080p için sıcaklık değerleri çok fazla, kasan hava almıyor veya temizlik istiyor, kablolamaya bir göz at. Sıvı soğutma vs kullanıyorsan radyatörün kasanın hava akışını kesmediğinden emin ol. Kasanın üstünde yerin varsa ekstra egzoz fanı veya fanları ekleyebilirsin yoksa benim alttaki Cooler Master Modifikasyonunda yaptığım gibi kasanın çeşitli yerlerine delikler açıp fanlar yerleştirebilirsin.
Ben de aynı sorundan muzdariptim. Bende de Vega 64 var çok ısınan bir kart ve 2K da 60 65 lerde oynuyorum. Sana da tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı