MSI RTX 3000 laptop GPU TDP değerleri açıklandı

37587f5.jpg

MSI'ın 2021 model RTX 3000 serisi ekran kartlı laptoplarının TDP değerleri açıklandı.
RTX 3060.
GE ve GP serileri 115W, GS66 ve Creator 80W ve GF serisi ile Stealth 15m modeli 60W.
RTX 3070.
3060'daki Watt değerleri aynı.
RTX 3080.
GS ve Creator 80W, GP serisi 120W, ge serisi 150W.

Siz bu değerleri nasıl buldunuz? Düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki 115 Watt o halde yani çıkabilecek en iyi 3070 var içerisinde yinede performans farkı az gibi demek 80W olsaydı karşılaştırmada ki kart ya aynı fps değerlerini yada daha azını vericekti 2070 supere göre , bilemedim.

Bu Watt değerleri performansa ne kadar etki ediyor?

80W ile 115W 3060 modelleri arasında %15 performans farkı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki 115 Watt o halde yani çıkabilecek en iyi 3070 var içerisinde yine de performans farkı az gibi demek 80W olsaydı karşılaştırmada ki kart ya aynı FPS değerlerini ya da daha azını verecekti 2070 Super'e göre, bilemedim.

Hocam performans farkı bayağı fazla duruyor bence, masaüstü 2080 gibi bir kart 3070.

Performansa doğrudan etki ediyor. Zaten Max-Q ile Mobile GPU farkı sadece bu Watt değeri. Atıyorum Mobile olanda 115W ile GPU 1800 MHz hızında çalışabilirken, Max-Q olanda 1300-1400 MHz civarında çalışacak ve %10-15 performans farkı yaratacak. Ben kişisel olarak 115W iyi soğutulmayan Mobile GPU yerine, 80W iyi soğutulan Max-Q GPU'yu tercih ederim.

Peki ya Max-Q olmayan modeller çıkmayacak mı? Böylesine düşük performans ile tercih oranları ciddi oranda düşer diye düşünüyorum.

Peki ya Max-Q olmayan modeller çıkmayacak mı? Böylesine düşük performans ile tercih oranları ciddi oranda düşer diye düşünüyorum.

MAX-Q maxp ayrımı kalktı. TDP değerleri farklı artık. 115W sürümler genellikle Ryzen laptoplarda kullanılıyor.

Geri
Yukarı