MSI RTX 3060 Ti vs Palit RTX 3060 Ti

Görsel grafik olarak RTX ekran kartları daha iyi görüntü sunuyor. 3060 tavsiye edecek biri değilim. İyi biri 3070 ve sonrası iyi grafik için bence RX serisinden benim düşünceme göre daha iyi görüntü sunuyor. Başlangıç olarak bence ekran kartı ile başlayan biri 3060 Ti ile başlasın.
RT performansı daha iyi olduğu için RT açınca 3060 Tİ öne geçer. Ama kaç kişi RT açıp oyun oynuyor? Onun dışında normal grafik ayarlarında fark olmuyor.

RT performansı daha iyi olduğu için RT açınca 3060 Ti öne geçer. Ama kaç kişi RT açıp oyun oynuyor? Onun dışında normal grafik ayarlarında fark olmuyor.

Bunu açıp oynamak olarak düşünme. Ben şu an açmıyorum. Yarın kafa oyun çıkacak misal GTA 6 diyelim burada açar oynarım. Bir ürünü satın alırken bir extra hizmet daha satın almak mantıklı bir alışveriş. Oyunlar büyüyor. Grafik teknolojisi sınıf atlıyor. Detroit Become Human yeni açmak nasip oldu. Muhteşem. Bence teknoloji de güncel güç olan tercih edilmeli. Bir soru sorayım. 2 tane ekran kartı verdim. Biri 6700X diğeri 3060 Ti. Hangi ekran kartıyla RDR 2 oynardın.

Bunu açıp oynamak olarak düşünme. Ben şu an açmıyorum. Yarın kafa oyun çıkacak misal GTA 6 diyelim burada açar oynarım. Bir ürünü satın alırken bir extra hizmet daha satın almak mantıklı bir alışveriş. Oyunlar büyüyor. Grafik teknolojisi sınıf atlıyor. Detroit Become Human yeni açmak nasip oldu. Muhteşem. Bence teknoloji de güncel güç olan tercih edilmeli. Bir soru sorayım. 2 tane ekran kartı verdim. Biri 6700X diğeri 3060 Ti. Hangi ekran kartıyla RDR 2 oynardın.
RT dediğin kadar önemli ve gerekli bir şey değil. Abartılıyor bence. Çok FPS düşürüyor. Şuan hala gereksiz bir şey +3080 almıyorsan.
Hocam bundan sonra gelicek oyunların çoğu Rt de fark yaratır
AMD de RT performansını geliştiriyor. Kim bilir, sizin bahsettiğiniz zaman AMD geçmiş olur :)

RT dediğin kadar önemli ve gerekli bir şey değil. Abartılıyor bence. Çok FPS düşürüyor. Şu an hala gereksiz bir şey +3080 almıyorsan.

AMD de RT performansını geliştiriyor. Kim bilir, sizin bahsettiğiniz zaman AMD geçmiş olur :)

Soruma cevap alamadım. Hayalindeki ekran kartıyla mutluluklar.🙂

Soruma cevap alamadım. Hayalindeki ekran kartıyla mutluluklar.🙂
Sorunu görmedim. Cevabım farketmez. Çünkü dediğim gibi arada çok az fark var. İki ekran kartı ile RT ile birlikte düzgün FPS alamazsın zaten. O yüzden hiç farketmez. Hangisi ucuz ise onu alırım.

Sorunu görmedim. Cevabım fark etmez. Çünkü dediğim gibi arada çok az fark var. İki ekran kartı ile RT ile birlikte düzgün FPS alamazsın zaten. O yüzden hiç fark etmez. Hangisi ucuz ise onu alırım.

Gönlümden kendi kasama 3080 Ti almayı çok ama çok istedim. Kısmet 3070 Ti de oldu. Bir şeyler elde etmek kolay olmuyor. Ucuz ürün seni götüreceği yol bellidir. Kısa vadede çok ekran kartı değiştirmek sistem değiştirme fikrine karşıyım. Ucuz bir ekran kartı değil bana göre. Orta sınıf veya üstü. Ethereum olmasaydı 3080 Ti alırdım. Fiyatlar hakikaten kasıyor. 2-3 sene de bir veya 5 sene de bir ekran kartı değişimi bana ters. Sen sevebilirsin. Sevenler var.

Gönlümden kendi kasama 3080 Ti almayı çok ama çok istedim. Kısmet 3070 Ti de oldu. Bir şeyler elde etmek kolay olmuyor. Ucuz ürün seni götüreceği yol bellidir. Kısa vadede çok ekran kartı değiştirmek sistem değiştirme fikrine karşıyım. Ucuz bir ekran kartı değil bana göre. Orta sınıf veya üstü. Ethereum olmasaydı 3080 Ti alırdım. Fiyatlar hakikaten kasıyor. 2-3 sene de bir veya 5 sene de bir ekran kartı değişimi bana ters. Sen sevebilirsin. Sevenler var.
Sen bana 6700XT ile mi 3060ti ile mi RDR2 oynamak ister misin diye sormadın mı? Ben de cevap olarak ucuz olan kart ile dedim. 3060Ti ucuz ise 3060Ti, 6700XT ucuz ise 6700XT.

Bence de almışken en iyisini almak en iyisi.

Geri
Yukarı