MSI RTX 3060 Ti vs Palit RTX 3060 Ti

3060Ti bariz bir şekilde daha güçlü bir kart. Sırf MSI diye daha güçsüz bir kart almak saçmalıktan ibaret. AMD düşünürseniz 6700XT daha iyi bir seçim olacaktır:

3060 Ti alın. Ben LHR ürün almam o tercih kısmı size kalmış. Yalnız 3060'ta pek tavsiye etmem. Yine de Ti serisi alın.

Bilgini paylaş dedim. Ne ile ölçülüyor kısmı tartışılır. Ben kabaca söyledim.
Nasıl daha güçlü. Aralarında 3-5 FPS var. Birisi RTX ekran kartı. Diğeri ray traycing yok.
RX 6000 serisinde Ray Traycing var. Ama RTX serisi kadar başarılı değil. Ekran kartı çipi önemli. Teknolojisi, frekansları vs vs. Kısaca GPU çipi önemli. 6700XT saf güç olarak 3060 Tİ tan bir tık önde. Ama bu FPS oyuna göre değişebilir. Kimi oyun Nvidia a ile daha iyi kimi oyun Radeon ile daha iyi FPS veriyor.

RX 6000 serisinde Ray Traycing var. Ama RTX serisi kadar başarılı değil. Ekran kartı çipi önemli. Teknolojisi, frekansları vs vs. Kısaca GPU çipi önemli. 6700XT saf güç olarak 3060 Ti'tan bir tık önde. Ama bu FPS oyuna göre değişebilir. Kimi oyun NVIDIA'a ile daha iyi kimi oyun Radeon ile daha iyi FPS veriyor.

Görsel grafik olarak RTX ekran kartları daha iyi görüntü sunuyor. 3060 tavsiye edecek biri değilim. İyi biri 3070 ve sonrası iyi grafik için bence RX serisinden benim düşünceme göre daha iyi görüntü sunuyor. Başlangıç olarak bence ekran kartı ile başlayan biri 3060 Ti ile başlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı