MSI RTX 3090 Gaming X Trio vs Zotac RTX 3090 Trinity OC

Fiyat göz önünde bulundurulmayacaksa MSI tercih edin derdim. Yıllarca Zotac kullanan bir arkadaşımın bana kişisel tecrübelerini aktarmasından bildiğim kadarıyla Zotac kartlar belli bir dönem diğer partner firmaların ürettiği kartlardan daha yüksek sıcaklıklarda çalışıyordu.

Bu durum günümüzde hala böyle mi bilmiyorum ama algı olarak Zotac bende böyle bir algı yarattı.

Aşağıdaki incelemelere bakarsak ve Trinity'nin OC versiyonuyla farkı kapatacağını düşünürsek her şey eşit diyebiliriz.

MSI'ın TR tarafı daha aktif. Belki bu etken olabilir ama tercih size kalır.

Lütfen kullanmadığımız ürünler hakkında kulak da dan dolma şeyler le hareket etmiyelim .
Zotac hayranı yada fanı değilim.
Msi 1080 ti , msi 2070 süper, msi 3090 kullandım ve sıcaklıklar kasa kapağı açık 63 , kasa kapağı kapalı 70 ile 73 derece .
Custom sıvı soğutma ile 2070 süper kasa kapağı kapalı 55 derece .( Pwm sinyaline göre pompa haraket eder kişisel pompa ayarı yok radyatör fan ultra sessiz)
Msi 3090 custom sıvı soğutma ile kasa kapağı kapalı 53 ile 57 derece.
Zotac 4070 ti trinity oc
Sıvı soğutma yok kasa kapağı açık 54 ile 56 derece,( fan auto da ) kasa kapağı kapalı ( Crysis 2 remastered 2k ultra High karışık 235 FPS ) 70 derece fan 100/39 hız 1100 ile 1300 devir arası.
Zotac firestrom ile tıpkı msi afterbur gibi fan ayarı yapılabilir . Zotac 4070 ti trinity oc
Dikey ekran kartı aparatı ile 45 ile 55 derece kasa kapağı kapalı.
Kasa termaltake wiev 51.

Lütfen kullanmadığımız ürünler hakkında kulak da dan dolma şeyler le hareket etmiyelim .
Zotac hayranı yada fanı değilim.
Msi 1080 ti , msi 2070 süper, msi 3090 kullandım ve sıcaklıklar kasa kapağı açık 63 , kasa kapağı kapalı 70 ile 73 derece .
MSI X TRİO 3070Ti kullanıyorum kapak kapalı sıvı soğutucu olmadan oyunlarda 55 maks 65 oluyor.

Geri
Yukarı