RTX 3080 Suprim X vs RTX 3090 Gaming X Trio

T-GeNeRaLs

Hectopat
Sistem güncellemesi gerçekleştiriyorum. 2 kart arasında kaldım. Aslında bugün 4070 Ti alacaktım fakat şu an için fazla gibi geldi.
5000 serisi bekleyeceğim seçeceğim karta göre.

RTX 3080 Suprim X yaklaşık 2 yıl kalan garanti süresi kfg var. 12500.
RTX 3090 Gaming X Trio 1 yıl kalan garanti kfg var. 14500.
2 kart da TR garantili.

Fakat 3090'için mining geçmişi nedir bilemiyorum. Diğer kart ise tamamen oyuncu kartı.
Full HD 240Hz monitörde kullanacağım ama 2K ya da 4K monitör yaza doğru almayı planlıyorum.

Sizce tercih ne yönde olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
3090'ı öğrenip miningsiz ise 3090 almak.

4K düşünüyorsanız 3090.
4 k kesinlikle düşünüyorum aslında mevcut monitörüm iyi ama sadece Hz ve tepkime süresi değil çözünürlükte önem arz etmeye başladığı için 144Hz 4 k monitör tercihim olacak.

3090'ı öğrenip miningsiz ise 3090 almak.
Yapılmadığını anlamak mümkün olmuyor pek :/ biraz da satıcı insafına kalan bir durum. Yine de bilgi almaya çalışırım tabii ama al sat yapan bir yer diğeri oyuncu ve ilk sahibinden

Yüksek çözünürlüğe gidilecekse VRAM'i yüksek olan tercih edilmeli. 3090 diyorum ben.
Teşekkürler benim içinde karar biraz daha kesinleşmiş oluyor.

Hocam stres testi sonucu isteyin sıcaklıklar ve fps normal ise sıkıntısızdır.

4 k kesinlikle düşünüyorum aslında mevcut monitörüm iyi ama sadece Hz ve tepkime süresi değil çözünürlükte önem arz etmeye başladığı için 144Hz 4 k monitör tercihim olacak.

Yapılmadığını anlamak mümkün olmuyor pek :/ biraz da satıcı insafına kalan bir durum. Yine de bilgi almaya çalışırım tabii ama al sat yapan bir yer diğeri oyuncu ve ilk sahibinden

Teşekkürler benim içinde karar biraz daha kesinleşmiş oluyor.
3080'in VRAM'ı 4K için yeterli seviyede değil. Belki şu anlık idare edilir ama ileride yetersiz kalacak. 3090 ile 24 GB ile tam 4K kartı.

Tüm cevaplar için teşekkürler değerli yorumun için ayrıca teşekkürler. Kart sahibi ile görüşüp sorun çıkmaz ise yüksek ihtimal 3090 alacağım
4K oyunculuk için 3080 kesinlikle önermem,3090 benzer bütçede en iyi seçim.
3080 yerine daha iyi performansta 16 GB VRAM e sahip 6900/6950 XT alınabilir.
Veya benzer performansta yine 16 GB VRAM e sahip sıfır 6800 alınabilir :

Geri
Yukarı