MSI RX 460 ve İ5 6500 Sistem İncelemesi

Bilgisayarı alalı 1 ay oldu yaklaşık ancak anca zaman bulabildim buraya bir inceleme yazmaya :)

Bütün parçalar şöyle;

• İşlemci: İ5 6500
  • Ekran Kartı: MSI RX 460 4GB
  • Anakart: MSI H110M-VD PRO
  • Kasa: Everest Rhino 432
  • Güç Kaynağı: Everest Eps-550W
  • Harddisk: WD 1TB 7200Rpm Blue
  • SSD: Corsair Force LE 120GB 560/530
  • Bellek: GSKILL 8GB 2800Mhz CL15 1.25V
  • Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014
  • Fare: Steelseries rival 300
  • Mousepad: Steelseries Qck+
  • Monitör: LG25UM57
Resimler;
18120551_280580209056304_1774535204_o.jpg

18083693_280560372391621_2075163682_o.jpg

as.jpg

Fikirlerim;

İşlemci

Açıkçası işlemciyi çok beğendim iyi ki almışım diyorum ancak overclock edememek beni üzecek galiba :). Eksi yönü bir tek overclock edilmemesi benim için oda.

Ekran Kartı

Fiyat performans ekran kartlarından ve oldukça da başarılı buldum. Oyunlardaki performansı beni oldukça tatmin etti.

Anakart

Anakartı beğendim açıkçası buda güzel bir fiyat perfomans ikilisi oldum benim için :). Eksi yönü bulamadım.

Kasa ve güç kaynağı

Kasa oldukça hoş gerek kablolama imkanı gerek fanları oldukça hoş olmuş. Dizaynını da beğendim. Güç kaynağına geçersek hiç beğenmedim bir kere elektrik gitti ve öldü Everest tavsiye ediyor musun derseler sadece kasaları derim.

Klavye

Klavye açıkçası 1-2 sene oldu bazenleri double tapping denilen problem oluyor ancak pek sorunlu değil ve oldukça güzel hissi var. Kablosunun fileli olması da ayrı bir artı.

Fare

Steelseries oldukça güzel ürün yapmış gerek RGB aydınlatma gerek yazılımı ikisi de çok hoş yan taraflarda erime sorunu yok en azından bende olmadı.

Mousepad

Oldukça büyük bir mousepad küçük masanız varsa uzak durun derim :). Evimde bir evcil hayvanım olduğu için çok tüy topluyor ancak temizlerseniz sıkıntı yok.

Monitör

2560x1080 tam 2K denilemese de oldukça güzel bir monitör 75hz ve IPS var oyun modları var FPS,RPG gibi. 5ms tepkime süresi var ancak ayarlarda düşürme seçeneği görmüştüm ne kadar azaltıyor bir fikrim yok.

Bellek

Gskill 2800 MHz oldukça güzel ve uyguna geldi bana ileride yükseltirsem kesinlikle yanına 1 tane daha alacağım dizaynı da hoş performansı da.

Harddisk

Önceden 300GB harddisk bile dolduramıyordum şimdi anlıyorum herkesin neden 1TB aldığını :). Yükleme ekranlarına gayet hızlı ancak bir SSD'nin yanında çok yavaş kalıyor.

SSD

190TL gibi bir değere almıştım performansı çok iyi ve hızlı.

Oyunlardaki FPS değerlerini sonradan ekleyeceğim zira bayağıdır bu kadar uzun yazı yazmıyordum. Denememi istediğiniz bir oyun olursa da ulaştırınız lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
BF1, Crysis 3, Ryse Of Son Rome, Call Of Duty İnfinite Warfare. Bunlardan birini test ederseniz sevinirim. Ha ama, sistemi çok zorlamak istiyorsanız, GTA 5'e Redux mod yükleyin.

Bilgisayarı alalı 1 ay oldu yaklaşık ancak anca zaman bulabildim buraya bir inceleme yazmaya :)

Bütün parçalar şöyle;

• İşlemci: İ5 6500
  • Ekran Kartı: MSI RX 460 4GB
  • Anakart: MSI H110M-VD PRO
  • Kasa: Everest Rhino 432
  • Güç Kaynağı: Everest Eps-550W
  • Harddisk: WD 1TB 7200Rpm Blue
  • SSD: Corsair Force LE 120GB 560/530
  • Bellek: GSKILL 8GB 2800Mhz CL15 1.25V
  • Klavye: Razer Blackwidow Ultimate 2014
  • Fare: Steelseries rival 300
  • Mousepad: Steelseries Qck+
  • Monitör: LG25UM57
Resimler;
Eki Görüntüle 228955
Eki Görüntüle 228956
Eki Görüntüle 228958

Fikirlerim;

İşlemci

Açıkçası işlemciyi çok beğendim iyi ki almışım diyorum ancak overclock edememek beni üzecek galiba :). Eksi yönü bir tek overclock edilmemesi benim için oda.

Ekran Kartı

Fiyat performans ekran kartlarından ve oldukça da başarılı buldum. Oyunlardaki performansı beni oldukça tatmin etti.

Anakart

Anakartı beğendim açıkçası buda güzel bir fiyat perfomans ikilisi oldum benim için :). Eksi yönü bulamadım.

Kasa ve güç kaynağı

Kasa oldukça hoş gerek kablolama imkanı gerek fanları oldukça hoş olmuş. Dizaynını da beğendim. Güç kaynağına geçersek hiç beğenmedim bir kere elektrik gitti ve öldü Everest tavsiye ediyor musun derseler sadece kasaları derim.

Klavye

Klavye açıkçası 1-2 sene oldu bazenleri double tapping denilen problem oluyor ancak pek sorunlu değil ve oldukça güzel hissi var. Kablosunun fileli olması da ayrı bir artı.

Fare

Steelseries oldukça güzel ürün yapmış gerek RGB aydınlatma gerek yazılımı ikisi de çok hoş yan taraflarda erime sorunu yok en azından bende olmadı.

Mousepad

Oldukça büyük bir mousepad küçük masanız varsa uzak durun derim :). Evimde bir evcil hayvanım olduğu için çok tüy topluyor ancak temizlerseniz sıkıntı yok.

Monitör

2560x1080 tam 2K denilemese de oldukça güzel bir monitör 75hz ve IPS var oyun modları var FPS,RPG gibi. 5ms tepkime süresi var ancak ayarlarda düşürme seçeneği görmüştüm ne kadar azaltıyor bir fikrim yok.

Bellek

Gskill 2800 MHz oldukça güzel ve uyguna geldi bana ileride yükseltirsem kesinlikle yanına 1 tane daha alacağım dizaynı da hoş performansı da.

Harddisk

Önceden 300GB harddisk bile dolduramıyordum şimdi anlıyorum herkesin neden 1TB aldığını :). Yükleme ekranlarına gayet hızlı ancak bir SSD'nin yanında çok yavaş kalıyor.

SSD

190TL gibi bir değere almıştım performansı çok iyi ve hızlı.

Oyunlardaki FPS değerlerini sonradan ekleyeceğim zira bayağıdır bu kadar uzun yazı yazmıyordum. Denememi istediğiniz bir oyun olursa da ulaştırınız lütfen.
Keşke buraya konu açsaydınız daha güzelini toplardık.

Hayırlı olsun. Sistem gayet güzel. Fakat işlemci ve bellek gereksiz olmuş. RX 460'ı G4560 bile besleyebilecek güçte. Bellekler 2800MHz fakat anakart maksimum 2133MHz destekliyor.

Evet Everest marka güç kaynakları kalitesizdir. Değiştirme imkanın olursa güç kaynağını bir an önce değiştir derim.

Arkadaşın niye hevesini kursağında bırakıyorsun? Almışsa almış. Yapacak bir şey yok. @Silinen üye
Kursağında mı bıraktım doğru diyorsun öncelikle Hayırlı olsun diyorum ama ben sadece bize konu açsaydınız daha iyi performans verecek bilgisayar toplayabilirdik diyecektim o yüzden önyargılı konuşmayın bence.

Biliyorum tartışmaya gerek yok :). Aceleye geldi o sırada sistem o yüzden böyle. Anakart yükselteceğim onda sıkıntı yok ve ekran kartı da yükselteceğim için bence iyi oldu böyle. Güç kaynağı elime para geçtiği gibi direk değişecek.

Biliyorum tartışmaya gerek yok :). Aceleye geldi o sırada sistem o yüzden böyle. Anakart yükselteceğim onda sıkıntı yok ve ekran kartı da yükselteceğim için bence iyi oldu böyle. Güç kaynağı elime para geçtiği gibi direk değişecek.
RAM, Ekran Kartı bu bileşenlerin değişmesi gerekiyor dostum onun dışında seni en az 3-4 yıl idare eder Ekran kartı Rx 470-570 alabilirsiniz RAM'in MHz'sini 2133 MHz yapmanız yeterli olacaktır

Güzel sistem olmuş.Hayırlı olsun.Yalnız güç kaynağı pek içime sinmedi.Gerçi Everest'ide çok gömmemek lazım sonuçta sistem havaya uçacak değil ya(y).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı