MSI RX 480 BIOS Update Sonrası Test

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Arkadaşlar merhaba, AMD, RX 580 serisini çıkardıktan sonra herkesin kafasını kurcalayan bazı soru işaretleri var. Bu testte bunlara elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

Öncelikle sistemim aşağıdaki gibidir.

• Anakart : MSI Z170A gaming M3
  • İşlemci : İntel 6600K [email protected]
  • Ram : Kingston Hyperx Fury 2X8 GB 2800MHZ
  • Ekran Kartı : MSI RX 480 Gaming X 8GB
  • Soğutucu : Akasa Venom A10

Sistemimdeki ekran kartına @Recep Baltaş 'ın paylaşmış olduğu RX 580 BIOS dosyasını başarılı bir şekilde yükledim. Sonrasında bazı testler yaptım ve hiçbir sorunlar karşılaşmadım ve Recep Bey'in RX 580 incelemesinde yaptığı testlerin aynılarını yapıp benzer sonuçlar aldım. Henüz BIOS yükleme işleminden sonra overclock denemesi yapmadım ancak onu da deneyip konuya güncelleme olarak ekleyeceğim. Tüm test oyunlarının ayarları 1080P Ultra ve 2k Ultra şeklindedir. Test süresi boyunca ekran kartı fan hızı auto, sıcaklık ise 66 dereceyi hiç geçmemiştir.

GPU-Z

gpu-z.gif

Tomb Raider 1080p ve 2k test sonuçları:

Tombraider.jpg
Tombraider2k.jpg

Total War: Warhammer 1080p ve 2k test sonuçları:

totalwar.jpg
totalwar2k.jpg

The Division 1080p ve 2k test sonuçları:

thedivision.jpg
thedivision2k.jpg

FarCry Primal 1080p ve 2k test sonuçları:

farcry.jpg
farcry 2k.jpg

3DMARK FireStrike Extreme test sonuçları:

3dmarkex.jpg

BIOS Yükleme Rehberi

NOT: Bios yükleme riskli bir iştir bir olumsuzluk olursa sorumluluk kullanıcıya aittir.

Öncelikle aşağıdaki linklerden Atiwinflash ve Bios dosyamızı indirelim.

Resimde gözüktüğü gibi Atıwinflash dosyasının konumunu kopyalayıp "cmd" ekranını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra oraya yapıştırıyoruz.

Adsız.jpg

Adsız2.jpg

Daha sonra aşağıdaki kodu yazıp enter yapıyoruz ve yüklemeye başlıyor.

Kod:
atiwinflash -f -p 0 "Bios ismi".rom

Adsız3.jpg

Adsız4.jpg

500x1000px-LL-68114390_world2_markers.jpeg

Yükleme bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

@Recep Baltaş Elimden geldiğince hazırlamaya çalıştım yapamayanlar olursa müsait olursam video anlatımı da yapmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon konuya çok hakim değilim de sizde rx480 var fakat siz rx580 driverı mı kullandınız? Bende rx 480 ekran kartı alıcam da açıklarsanız memnun olurum.

Komutlarla birlikte bunu bir rehber haline getirir misin? Bunu paylaşacağım.

Ayrıca ben de referans RX 480'i flashladım ve sürücüsünü de kurdum :)
Tabi bilgisayara geçtiğim zaman gerekli düzenlemeyi yapacağım. Ayrıca deneyen arkadaşlarda bu başlık altinda test sonuclarini ve overclock değerlerini paylaşırsa cok faydali bir konu olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı