MSI RX 480 Gaming X 8G vs MSI RX 480 Gaming 8G

Atakan01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni PC toplamayı düşündüğüm için bir süredir araştırma yapıyorum ve ekran kartı konusunda MSI RX 480 almaya karar verdim lakin 2 versiyonu var. Biri "MSI RX 480 Gaming 8G" diğeri "MSI RX 480 Gaming X 8G" ikisinin karşılaştırmasını bulamadım. Sizden ricam ikisinin arasındaki farkın ne olduğu hakkında beni bilgilendirmeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming X olan fabrika çıkışı bir miktar overclock edilmiş aradaki tek fark bu. Gaming 8G olanı alıp kendiniz de overclock edebilirsiniz ama aynı frekansa çıkıp çıkmayacağının, stabil kalıp kalmayacağının garantisi yok. Üst model ekran kartlarında kullanılan GPU'ların overclock potansiyeli biraz daha yüksek oluyor. Aradaki fark 40-50 ₺ ise Gaming X alınır daha yüksek ise bana kalırsa değmez. Bu arada 18 nisan tarihinde RX 580 çıkacağı söyleniyor bence onu bekleyin.
AMD Radeon RX 500 Serisi 18 Nisan’da Geliyor; RX 580, RX 570, RX 560 ve RX 550
AMD Radeon RX 500 Series Cards Including RX 580 Launching on 18th April
PowerColor confirms RX 580 Red Devil launch date of 18th April - Graphics - News - HEXUS.net

RX580'i bekleyip, RX480 ile fiyatı arasında uçurum fark olmaz ise RX580 almak mantıklı olur sanırım.Tabi RX580'in performansıda önemli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı