MSI RX 5600 XT Gaming X FPS düşüşü

Daha fazla  
Merhabalar.
Sistemimi kuralı 15 gün kadar oluyor, bu zamana kadar GPU kullanımım %90 küsurlerde ve istikrarlı bir FPS düzeyi görüyordum. Ancak 2 gündür çözemediğim GPU kullanım yüzdesi ve FPS düşmesi sorunu var. Kullanım %50'lere kadar düşüyor. Watchdogs 2, NFS Heat ve Just Cause 3 oyunlarında belirgin derecede %15-20'lik FPS düşüşleri var. 30-40 saniyeliğine %90'lara çıkıyor ama sonra tekrar düşüyor. Bir de anlamadığım FPS inanılmaz sık dalgalı seyrediyor. (Görselde mevcut). MSI Afterburner'dan herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Bütün sistem fabrika çıkış ayarlarında. Radeon Software ve ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükledim yine olmadı. MSI Gaming Center'da bir şey göremedim. Anlayacağınız çaresiz durumdayım bir el atın dostlar. Sistemi aşağıda paylaşıyorum:

AMD R5 3600X +
MSI B450 Tomahawk Max +
MSI RX 5600 XT Gaming X +
G.Skill Trident Z 3200 MHz 8x2 GB +
Toshiba 500GB NVMe M.2 +
Cooler Master MWE 650W.

Not: CPU kullanım yüzdesi %30-50'lerde olağan seyrediyor. %100 veya yakınına hiç gelmedi. Bağlantısı vardır belki diye belirteyim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    184,6 KB · Görüntüleme: 56
İlk olarak ekran kartı sürücüsünün dışında ekran kartı ayarlarıyla çakışabilecek her türlü programı kaldırın. Daha sonra sürücüyü temiz bir şekilde tekrar kurup test edin. AMD ekran kartı kullanırken benim de başıma geliyordu.

Geri
Yukarı