MSI RX 5600 XT WattMan Hatası

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
MSI 5600 XT Gaming X modelini aldım. Bazen nadir de olsa oyunlardan hata ile atıp bilgisayarın donmasına ardından yeniden başlattığımda WattMan hata uyarısı almama sebep oluyor. Ekran masaüstünde bile rengi gidip geliyor, flaşör gibi. Dediğim gibi bunlar nadir oluyor. Özellikle son driver update yaptıktan sonra olmaya başladı. Driver sildim yükledim pek değişen bir şey olmadı. Hatayı servise göstermek için yakalayamıyorum bile, çok hızlı olup bitiyor. Acaba bir sonraki driver güncellemesinde düzelebilir mi? Daha önce Sapphire 590 vardı, başlarda onda da WattMan hatası alsam da sonraları tamamen düzelmişti.

Maalesef sürücüden bir şey değişmedi. Henüz oyunlarda denemedim lakin Opera GX açtığımda ekran yine titreşti.

Böyle bir sorunda sistemi açıklamaya gerek duymadım sorunun kaynağı belli yine de çok istiyorsan Ryzen 3600, X470 TUF, 32 GB 3200 Corsair Pro, 750W Xigmatek 80+ Gold.

20.4.2 driver dener misiniz?

Ben de bugün aynı sorunla birkaç defa karşılaştım. Ekran kartı'nın yeni BIOS'unu yükledikten sonra oldu. Dragon Center üzerinden Gaming Mode açıkmış ve tahminlerime göre AMD'nin kendi yazılımıyla çakıştığını düşündüğümden Gaming Mode'u kapatınca şu an için bir sorunla karşılaşmadım. Yine WattMan hatası alırsam eski BIOS'a geri döneceğim :).

Ben de bugün aynı sorunla birkaç defa karşılaştım. Ekran kartı'nın yeni BIOS'unu yükledikten sonra oldu. Dragon Center üzerinden Gaming Mode açıkmış ve tahminlerime göre AMD'nin kendi yazılımıyla çakıştığını düşündüğümden Gaming Mode'u kapatınca şu an için bir sorunla karşılaşmadım. Yine WattMan hatası alırsam eski BIOS'a geri döneceğim :).
Wattman hatasını bilmiyorum henüz Volarant'a filan girmedim, ama ekran renginin flaşör gibi kararma sorunu en bariz şekilde Opera GX browsere girince yapıyordu dün sildim 2 gündür kullanıyorum ve ekranda kararma veya titremşe sorunu kalmadı 2 gündür. Herhande çakışma yapıyordu bilemiyorum. Açmasam bile arka planda çalışan bir parçası filan vardı galiba.

Wattman hatasını bilmiyorum henüz Volarant'a filan girmedim, ama ekran renginin flaşör gibi kararma sorunu en bariz şekilde Opera GX browsere girince yapıyordu dün sildim 2 gündür kullanıyorum ve ekranda kararma veya titremşe sorunu kalmadı 2 gündür. Herhande çakışma yapıyordu bilemiyorum. Açmasam bile arka planda çalışan bir parçası filan vardı galiba.
Muhtemelen var. Ekran kartına BIOS güncellemesi yaptınız mı?

İnşallah bir daha almayız hata falan çok sinir bozucu bir durum :). Sırf bu sebepten ötürü bugün OCCT ile PSU'yu ve ekran kartını hem burdan hem furmark'tan test ettim bir sıkıntı çıkmadı :).
Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. İlk mesajımda da belirttiğim gibi wattman hatası yazılım ile giderilebilmektedir buna inanıyorum. Eski RX 590 Nitro+ kartımda da ilk aldığım zamanlarda vardı ama ortadan tamamen kayboldu güncellemelerle. RDR 2 full grafik oynuyorum saatlerce hata vermiyor. Bundan baba test tanımam😃

Yeni konular

Geri
Yukarı