MSI RX 570 8 GB OC vs Sapphire Pulse 8 GB

Bellic

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
OC darboğazı engeller mi?

Anakartım: Quadro H61-L
İşlemcim: i5 3470 3.2GHz
Sapphire soğutmada daha etkili diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan daha ucuza alabilirsin.
İkisi arasından Sapphire Nitro+ öneririm.

Sapphire soğutmada daha iyi fakat RX570 için 8 GB gereksiz. 4GB modellerini tercih edin. Hepsiburada'da indirim var: Sapphire Pulse AMD RX570 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

İşlemciniz OC olmuyor. Intel'de ''K'' serisi işlemciler OC edilebiliyor.

1250 TL verirseniz Sapphire Nitro+ RX580 8 GB modeli var: Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 580 8G OC 256 Bit Fiyatı
Buradan daha ucuza alabilirsin.
İkisi arasından Sapphire Nitro+ öneririm.
590 alıcaktım hatta ama darboğaz yapıyormuş 580'de bile. O yüzden 570 8GB ye karar vermiştim.
Bir de bunlar anakartıma uyumlu değil mi?

Gereksiz, o kart 8 GB VRAM işleyecek güçte değil arkadaşın da dediği gibi. 4GB VRAM yeterli o karta.
Sistem gereksinimine pek takılma. 1070 isteyen oyunu RX460 ile oynuyorum.
4GB VRAM R7 240'ta da var ama boş. Kart 500MB bile zor kullanıyor. O yüzden 4GB al geç, 850 TL.
Hepsiburada'dan mı önerirsin almayı yoksa sinerji-gen'den mi?

4GB VRAM R7 240'ta da var ama boş. Kart 500MB bile zor kullanıyor. O yüzden 4GB al geç, 850 TL.

İkisi aynı kart değil. Bu kartlara 8 GB fazla ama 4 GB da çok yeterli değil. Birçok oyunda 3.9 GB civarı VRAM kullanımı görüyorum yani iyice sonuna gelmiş, 8 GB'lar ise 5.5-6 GB kullanıma ulaşıyor evet 8 GB işleyemez ama 4 GB da pek yeterli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı