MSI RX 570 Armor 4 GB ile 8 GB Farkı Nedir?

itzrepla

Decapat
vRAM. RX 570 8 GB öneririm. Güncellik açısından 4 GB vRAM bile zorlanıyor artık. 6 GB şu an en sabiti gibi. Yalnız hazır kasa ise büyük ihtimalle PSU'su düşüktür. Onu da değiştirin derim. Sadece CS:GO oynuyorsanız RX 570 4 GB yeterlidir ama elbet ileride güncel oyunları oynamak istersiniz. Ayrıca o fiyata MSI Armor almak yerine Sapphire Nitro 8 GB modelini alın. Daha fazla FPS ve daha iyi soğutma sunar.

8 GB modelini almak yatırım gibi olur. Çünkü oyunlar şimdiden 4 GB Vram barajını geçmiş durumda ilerde 4 GB yetmeyebilir. Bütçe sıkıntısı yoksa ikisi arasından 8 GB alınmalı.

Sadece o oyunu oynuyorsanız, 4 GB versiyonu sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Zaten RX 570 için 8 GB bana gereksiz geliyor genel olarak.

8GB olanı alsanız bile 8GB'ın hepsini kullanacak şekilde grafik ayarlarını kullanmaya çalıştığınızda kart zaten yetmeyecektir. 1080p kullanıyorsanız 4GB olan işinizi görür. 8GB olan 2K ve 4K çözünürlükte fark yaratır.

GTX 1050 TI 4gb kullanıyorum. Birçok oyunu rahatça oynuyorum. CS GO daha düşük sistemlerde bile çalışabilen bir oyun. 1050 ti den önce kullandığım kart HD 6570 ve bu kartla CS:GO yu rahatça oynuyordum.
RX 570 1050 TI nin üzerinde bir kart.

şu konuya bakarsanız zaten 4 ün 8 in çok önemli olmadığını göreceksiniz.

aşağıdaki resimde bakarsanız ekran kartım 4GB ama 12GB ye kadar kullanabiliyor.

Dosya Ekleri

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 136
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı