MSI RX 570 vs Sapphire RX 570 Pulse ITX

Nhympex8287

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba sinerjide bilgisayardan uzun süredir ekran kartı bakıyordum. Sapphire Radeon RX 570 Pulse ITX modelini almaya karar verdim ama ürün için fanları yetersiz diyorlar doğru mudur?
Birde ikisinin fiyatı neredeyse aynı MSI olan daha ucuz. Hem de 4 GB ve overclock yapılmış. Ama sapphire deki FreeSync özelliğini MSI da göremedim ekranda yırtılmalar olur mu? İşlemciyi Ryzen 3 2300X olarak alacağım haziran ayında.

MSI :MSI Radeon RX570 Armor 4G OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Sapphire :Sapphire Radeon RX570 Pulse ITX 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Bu arada MSI RX 570 Armor 4GB modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba sinerjide bilgisayardan uzun süredir ekran kartı bakıyordum. Sapphire Radeon RX 570 Pulse ITX modelini almaya karar verdim ama ürün için fanları yetersiz diyorlar doğru mudur?
Birde ikisinin fiyatı neredeyse aynı MSI olan daha ucuz. Hem de 4 GB ve overclock yapılmış. Ama sapphire deki FreeSync özelliğini MSI da göremedim ekranda yırtılmalar olur mu? İşlemciyi Ryzen 3 2300X olarak alacağım haziran ayında.

MSI :MSI Radeon RX570 Armor 4G OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Sapphire :Sapphire Radeon RX570 Pulse ITX 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
Bu arada MSI RX 570 Armor 4GB modeli.
Bende ki RX570 modeli bu ve gayet memnunum.
Bir arkadaşıma bilgisayar toplarken bunu tercih ettim. Çok bir fark yaratabileceğini düşünmüyorum yüzde 5 OC ile ben 15 fps aldım.

Hocam Yukko’da Sapphire RX 570 ITX daha ucuz. Ayrıca siteye ilk girdiğinizde 50 TL hediye çeki veriyor. Ben geçen hafta çift fanlı olan modeli aldım henüz sıkıntı yaşamadım.

Sakın ama sakın Armor serisi çok ısınıyor soğutması kötü diyenlere aldırış etmeyin. Güzel bir kablolama ile hiçbir şey olmaz. Şahsen kullanıyorum hiçbir problem çekmedim. Bütçeye hangisi uygun olursa onu alın. Aynı işlemci var sonuçta.

Eğer Sapphire almaya karar verirseniz 100 lira fazla vermenize gerek yok diye düşünüyorum.
Siteye ilk girdiğinizde 750 TL üzeri 50 TL indirim kazanıyorsunuz.

Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11266-67-20G

Çift fanlı olanı 879 liraya denk geliyor.

Tek fanlı olanı da 813.

Sapphire RX 570 Pulse ITX 4GB GDDR5 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11266-34-20G
Hocam yukkodan hiç alışveriş yapmadım güvenilir midir acaba?
Sakın ama sakın Armor serisi çok ısınıyor soğutması kötü diyenlere aldırış etmeyin. Güzel bir kablolama ile hiçbir şey olmaz. Şahsen kullanıyorum hiçbir problem çekmedim. Bütçeye hangisi uygun olursa onu alın. Aynı işlemci var sonuçta.
Ben MSI dan yanayım eğer fiyatı artmaz ise onu almaya karar verdim. Fakat dediğin gibi ısınıyor diyenler görmüştüm ve sırf iki fanlı olduğu için alıyorum. Çift fanlı RX570 Pulse 8GB modelini alacaktım ama bütçemi aştı oda. Ozaman MSI olan modeli tercih ediyorum.
Ben MSI dan yanayım eğer fiyatı artmaz ise onu almaya karar verdim. Fakat dediğin gibi ısınıyor diyenler görmüştüm ve sırf iki fanlı olduğu için alıyorum. Çift fanlı RX570 Pulse 8GB modelini alacaktım ama bütçemi aştı oda. Ozaman MSI olan modeli tercih ediyorum.
[/QUOTE]
Sonradan farkettim MSI tekrardan 1300 TL olmuş. Sanırım kısa süreli bir indirimdi. Bütçemi alabilirsen birazcık nitro ya da pulse 8GB modelini alacağım. Aşamazdamda ıtx olanı. Hepinize teşekkürler yardımlarınız için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı