Çözüldü MSI RX 5700 Call of Duty Warzone FPS düşmesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Purim

Hectopat
Yer
Ankara
2K Ultra ayarlarda oynuyorum 95-100 FPS arası alıyorum. Ama FPS dropları yiyorum.

Sistemim:
Ryzen 5 3600
MSI RX 5700 Mech GP OC
3200MHz 2x8 RAM

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Driver'larım güncel.

Çözüm
Sorun işlemcide çıktı voltajı yetersiz gelmiş. Voltajı arttırdım sorun çözüldü. Sorunun ekran kartından kaynaklandığına karar verip başlığı değiştiren kahin moderatörümüze de sevgiler. :D
SSD marka model nedir?
Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD

Micro-stuttering anladığım kadarıyla, Enhanced Sync, Freesync, Anti-Lag bu özelliklerin hepsini devre dışı bırakıp dene, Wattmandan +50 power limit ekle.
Dediklerinizi yaptım değişen bir şey olmadı hatta sanki daha da arttı.
Konu başlığını MSI RX 5700 olarak değiştiren görevlimiz acaba sorunun ekran kartından olduğu kanısına nereden vardı çok merak ettim. :D

Son düzenleme:
Corsair 480GB Force MP510 NVMe M.2 SSD

Dediklerinizi yaptım değişen bir şey olmadı hatta sanki daha da arttı.
Konu başlığını MSI RX 5700 olarak değiştiren görevlimiz acaba sorunun ekran kartından olduğu kanısına nereden vardı çok merak ettim. :D
Hocam şu an da en sorunsuz driver 20.4.2. Eğer 20.4.2 değilse DDU ile mevcut sürücüleri kaldırın, sonrada 20.4.2 sürücülerini kurun. BIOS, Chipset bunlarında güncel olması gerekiyor bir de.

Sorun işlemcide çıktı voltajı yetersiz gelmiş. Voltajı arttırdım sorun çözüldü. Sorunun ekran kartından kaynaklandığına karar verip başlığı değiştiren kahin moderatörümüze de sevgiler. :D

Çözüm

Geri
Yukarı