Call of Duty Warzone FPS düşmesi sorunsalı

İşletim sistemi
Windows 10

denizkose11

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar Technopat yazarları,

Sistem özelliklerim;
Sapphire RX580 4 GB.
i5 3470.
8 GB RAM.
650W PSU.
250GB SSD.

Call of Duty Modern Warfare oyununa sahibim ve akıcı bir şekilde orta ayarlarda singleplayer, multiplayer kısımlarını oynadım. Ortalama 60 FPS aldım. Warzone indirdim ve ne zaman Battle Royal'e girsem en düşük ayarlarda bile 90 FPS'ten bir anda 3 FPS'lere düşüyor. Tüm driverları güncelledim, önceliği ayarladım, gereksiz her şeyi kapadım, grafik ayarlarını en düşüğe aldım, Windows güncelledim, GPU overclock da yaptım sonuç yine aynıydı. Darboğaz olmasından şüpheleniyorum çünkü CPU kullanımım oyun içinde GPU kullanımımdan daha yüksek oluyor. YouTube'dan izlediğim kadarıyla RX 580 bu oyun için yeterli bir kart gibi duruyor. Oyunun sorunları vardı crash veriyordu arada ama FPS sorunu yoktu. Sizce sorun ne olabilir?

Merhabalar.
Yanlış bilgi verdiğinizi düşünmekteyim. CoD Warzone için 1050 Ti yetersiz/sınırda bir ekran kartı olmasına rağmen o ayarlarda açıp sistemi zorlamanız FPS düşmesi yemenizin başlıca sebeplerinden olabilir, burada yapılan yorumlar gayet yerinde. Oyunda MHz farkının bile sorun yaşattığı bilinmekteyken DDR3 ve GTX 1050 Ti sistemde sorun yaşamanız çok normal. Konuyu açan arkadaşın ise sistemi stabil olup RAM kaynaklı drop yaşaması olası.

Size de merhabalar.
Öncelikle pek önemi yok ancak belirteyim belleklerim DDR4.
Bende size katılmamaktayım, bir ekran kartının sınırda mı sınırın altında mı olduğuna neye göre karar verdiğinizi merak ediyorum. Ben bu oyunu High ayarda 50-60 FPS alarak sıkıntısız oynuyorsam ekran kartım neden yetersiz olsun? Kimisi 50-60 FPS dediğimizde 'o ne yahu' der, yeni nesil gençler şu an böyle. Ancak eskiler iyi bilir 20 30 FPS ile oyunlar oynardık ve onlar bize muhteşem gelirdi. Gelelim konunun asıl meselesine, ilk mesajımda da yazdığım gibi yediğimiz droplar kesinlikle oyun kaynaklıydı, çünkü şu an düzeldi. Tekrarlamak istiyorum şu an 32 inç Samsung monitörde 1080P High ayarda 50 60 FPS sorunsuzca oynuyorum oyunu.
Yanlış bilgi verdiğimi söyleyerek lafa başlamışsınız ancak yanlış verdiğim bilgiyi yazmamışsınız. Stabil olan sistem neden drop yedirsin? Stabil adı üstünde düzgün çalışandır :)

Size de merhabalar.
Öncelikle pek önemi yok ancak belirteyim belleklerim DDR4.
Bende size katılmamaktayım, bir ekran kartının sınırda mı sınırın altında mı olduğuna neye göre karar verdiğinizi merak ediyorum. Ben bu oyunu High ayarda 50-60 FPS alarak sıkıntısız oynuyorsam ekran kartım neden yetersiz olsun? Kimisi 50-60 FPS dediğimizde 'o ne yahu' der, yeni nesil gençler şu an böyle. Ancak eskiler iyi bilir 20 30 FPS ile oyunlar oynardık ve onlar bize muhteşem gelirdi. Gelelim konunun asıl meselesine, ilk mesajımda da yazdığım gibi yediğimiz droplar kesinlikle oyun kaynaklıydı, çünkü şu an düzeldi. Tekrarlamak istiyorum şu an 32 inç Samsung monitörde 1080p High ayarda 50 60 FPS sorunsuzca oynuyorum oyunu.
Yanlış bilgi verdiğimi söyleyerek lafa başlamışsınız ancak yanlış verdiğim bilgiyi yazmamışsınız. Stabil olan sistem neden drop yedirsin? Stabil adı üstünde düzgün çalışandır :)

Sizin sisteminizi sizden iyi bilecek değilim naçizane bir yorum yaptım, başka konularda daha farklı yorumlar konuşabiliriz. Sorunuza gelecek olursak stabil bir sistem neden drop yedirsin, çünkü anlık drop etkisinin birden fazla sebebi olabilir ki bahsettiğimiz sebepler stabil olmayan sistemlerde meydana gelir. Arkadaşınsa bahsettiği sistem donanımsal olarak stabil fakat bellek kısmında hafıza olarak yetersiz geldiği için drop yemesinin sebebi bu olabilir düşüncesindeyim. Nedir o stabil olmayan sistemler? Bu konu çok detaylı yüksek sıcaklıktan saat hızı düşüren parçalardan tutunda HDD veya SSD kaynaklı dahi olabilecek sorunlar.

Şimdiden konu hortlattigimdan uzgunum.

RTX 3090 OC.
Ryzen 3950X.
Corsair 3600 MHz 64 GB RAM.
240 Hz 2 k monitör.
Custom sivi soğutmalı bir sistem 60 ile 100 FPS arasi almaktayım oyunu 6 ay oncr 400 fişleme oynardım güncelleme aldıkça bugünlerde bu FPS'leri aliyorum.
hiçbir şekilde ne yapsanizda bu sorunu duzeltemessiniz araştırmalarım sonucu mantıken şu karara vardım ortalama oyuncu sistemlerine göre dev sistemleride esitliyorlar yani herkesi eşit sistem misali dengeliyorlar ben böyle düşünüyorum bilemiyorum.

Sizin sisteminizi sizden iyi bilecek değilim naçizane bir yorum yaptım, başka konularda daha farklı yorumlar konuşabiliriz. Sorunuza gelecek olursak stabil bir sistem neden drop yedirsin, çünkü anlık drop etkisinin birden fazla sebebi olabilir ki bahsettiğimiz sebepler stabil olmayan sistemlerde meydana gelir. Arkadaşınsa bahsettiği sistem donanımsal olarak stabil fakat bellek kısmında hafıza olarak yetersiz geldiği için drop yemesinin sebebi bu olabilir düşüncesindeyim. Nedir o stabil olmayan sistemler? Bu konu çok detaylı yüksek sıcaklıktan saat hızı düşüren parçalardan tutunda HDD veya SSD kaynaklı dahi olabilecek sorunlar.
Siz ne benim söylediğimi anlıyorsunuz, ne de kendi söylediklerinizin çeliştiğinin farkındasınız. En iyisi konuyu uzatmadan kapatalım. Siz kendi doğrularınızla yaşamaya devam edin.

Selamlar Technopat ailesi Call of Duty Modern Warfare de bir anda düşen fps nerdeyse beni deli edecek duruma getirdi . fps mınımum 100-200 arası alıyorum ama bu surec bir kac dakika sonra bir anda fps 10 cekıyor 30 sanıye sonra gene düzelip eskı fps seviyeme cıkıyor
hemen hemen tüm herşeyi denedim bi fikri olan bu durum ile karşılaşan çözen biri varsa bana yardımcı olursa sevinirim.
Sistem özelliklerim;
GeForce GTX 1660 super 6 gb gddr6 192 bit
AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor 3.59 GHz
RAM GSKILL 8 RİPJAWS V Kırmızı + RAM GSKILL 8 RİPJAWS V Kırmız
500 gb ssd

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum ekran kartı ASUS ROG STRIX 1660 Ti işlemci ise Ryzen 7 2700 RAM 16 GB bende neden yapıyor olabilir ?
Ben bu sorunun çözümünü uzun zamandır bulamadım fakat bir çok forumda okuduğuma göre Tek slot 16 GB ram kullandığımız için darboğaz sorunları online oyunlarda yaşıyormuşuz. çift slot Ram yüksek miktarda bilgisayarı rahatlatıp FPS artışı sağlıyormuş fakat henüz yapmadım zatne warzone oynamayı FPS sorunu yüzünden bıraktım

Arkadaşlar zaten oyunda 3090'ın olsa da 2080'in olsa da 150'yi, açık arazi binasız yerlerde de maksimum 200 görüyorsun. Oyun direkt işlemciye bakıyor. R7 2700 ile 100-110 üstüne çıkamazsınız çünkü maksimum verebileceği bu işlemcinin. 5600X ile 130 civarı görüyorsunuz. Ben 2700X ve 2070 Super ile 100 civarı alıyordum fakat RAM'lerim 3200 Cl16'ydı. RAM'leri 3433 CL14 yaptığımda ise 115-120'lere çıktı maksimum. Yani diyeceğim o ki 2070 Super ve üstü bir kartın varsa ondan sonrası FPS'e etki etmiyor. FPS'e direkt etki eden şey tekli çekirdek performansı yüksek olan bir işlemci örnek 5900X veya 10900K vb. gibi.
Bu dediklerim Verdansk haritası için geçerliydi tabii. Yeni haritada durumlar ne bilmiyorum çünkü hem ekran kartımı sattım hem de oyunu oynamayı bıraktım.

Geri
Yukarı