MSI RX 5700 Warzone FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

furkanaksyk

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Warzone için yeterli bir sisteme sahip olduğumu düşünüyorum fakat oyun içi ciddi FPS düşmeleri oluşuyor biraz araştırdım redditte genelde ekran kartı VRAM kullanımı oyun içi yanlış gösterdiği için yaşandığı yönünde idi o yüzden çözüm için oyunda her şeyi Low ayarlara getirdim sadece anti-aliasing en sonda bir de "C:\Users\Users\Documents\Call of duty modern Warfare\players\adv_options.ini" dosyasındaki "videomemoryscale" i 0.7'ye çektim oyunun ne kadar VRAM kullanacağını belirliyormuş galiba ama yine de FPS düşmeleri düzelmedi, yardımcı olabilir misiniz? (BIOS, ekran kartı ve Windows hepsi son sürüme güncellenmiş durumda)

Sistem özelliklerim;
Ryzen 5 1500X.
MSI RX 5700 Gaming X.
Gigabyte Aorus B450M.
G.Skill 16 GB 3200MHz, CL14 RAM.
Windows 10 64-Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin o karta düşük kalıyor ve Warzone tekli çekirdek performansına önem veriyor. RAM'ler tek kanal mı çift mi?
Ekran kartını almadan önce bi siteden bakmıştım darboğaz yapar mı diye %24 ihtimalle fln yazıyodu ben de değiştirmemiştim işlemciyi o yüzden, RAM ler çift kanal bu arada hocam

Selamlar,

Warzone için yeterli bir sisteme sahip olduğumu düşünüyorum fakat oyun içi ciddi FPS düşmeleri oluşuyor biraz araştırdım redditte genelde ekran kartı VRAM kullanımı oyun içi yanlış gösterdiği için yaşandığı yönünde idi o yüzden çözüm için oyunda her şeyi Low ayarlara getirdim sadece anti-aliasing en sonda bir de "C:\Users\Users\Documents\Call of duty modern Warfare\players\adv_options.ini" dosyasındaki "videomemoryscale" i 0.7'ye çektim oyunun ne kadar VRAM kullanacağını belirliyormuş galiba ama yine de FPS düşmeleri düzelmedi, yardımcı olabilir misiniz? (BIOS, ekran kartı ve Windows hepsi son sürüme güncellenmiş durumda)

Sistem özelliklerim;
Ryzen 5 1500X.
MSI RX 5700 Gaming X.
Gigabyte Aorus B450M.
G.Skill 16 GB 3200MHz, CL14 RAM.
Windows 10 64-Bit.
Dar boğaz var kesinlikle beslemiyor ekran kartını yapacak hiç bir şey yok yeterli bir işlemci almak dışında

Ekran kartını almadan önce bi siteden bakmıştım darboğaz yapar mı diye %24 ihtimalle fln yazıyodu ben de değiştirmemiştim işlemciyi o yüzden, RAM ler çift kanal bu arada hocam
O siteler yanlış yazar genelde o sitelerden bakmayın. %24 olsa bile %24 de fazla bir değer zaten. Size en az R5 1600 AF, R5 2600 lazım stabil FPS için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı