MSI RX 5700 mech GP OC 8 GB nasıldır?

Bende aldım umarım coil whine yoktur. Önceki ekran kartlarımda coil whine vardı.
Coil whine yüzünden kaç defa servise verdim ekran kartımı. Sonunda iadesini alıp msi mech gp rx5700 aldım.

Bende aldım umarım coil whine yoktur. Önceki ekran kartlarımda coil whine vardı.
Coil whine yüzünden kaç defa servise verdim ekran kartımı. Sonunda iadesini alıp msi mech gp rx5700 aldım.
Hangi ekran kartı vardı ve servisten iade alabildin?

Asus dual rx580 4gb vardı. Aldım değişim yaptım sonra tekrar aldım bu sefer iade ettim. Şimdi de rx5700 aldım. Dh forumda da sizinle konuşmuştuk. :)

Arkadaşlar bende DH-MASTER/AMD Ryzen 5 3500X/MSI RX 5700 MECH GP OC 8GB/16GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA sistemi almak istiyorum. Sizce nasıl alınır mı ?
Not:Ek olarak 1 TB HDD ekleyeceğim kalanlar aynı
Fiyatına göre güzel ancak o anakart biraz zayıf kalmış. Daha iyi soğutması olan bir anakart tercih edebilirsiniz. Bir de anakartın M.2 desteği olmasına dikkat ediniz. 1 Tb HDD + 120/256 Gb Nvme SSD tercih edin bence. HDD 2TB ve üstü bir alana ihtiyacınız var ise avantajlı olabiliyor. Ama yine de sizin tercihiniz. Bana kalırsa kendiniz toplayabiliyorsanız, parçaları kendiniz temin edin.

Fiyatına göre güzel ancak o anakart biraz zayıf kalmış. Daha iyi soğutması olan bir anakart tercih edebilirsiniz. Bir de anakartın M.2 desteği olmasına dikkat ediniz. 1 Tb HDD + 120/256 Gb Nvme SSD tercih edin bence. HDD 2TB ve üstü bir alana ihtiyacınız var ise avantajlı olabiliyor. Ama yine de sizin tercihiniz. Bana kalırsa kendiniz toplayabiliyorsanız, parçaları kendiniz temin edin.
M.2 desteği ne oluyor açıklayabilirmisiniz kısaca ?

Kesinlikle önermem, gereksiz pahalı Ryzen 5 3600 + RX 5600xt ikilisi ryzen 5 2600 + RTX 2060 Super den daha performanslı ve dengeli olacaktır. Ayrıca o sitede parça çıkarma opsiyonu olduğunu sanmıyorum.
450 TL ye bir anakart Asrock B450M-HDV
2100 TL RX 5600xt
1250 TL Ryzen 5 3600
600 TL kasa/PSU
450 TL 16 Gb RAM 3000 MHz
400 TL 512 GB M.2 SSD
Toplam 5.250 TL ye böyle bir sistem kurabilirsiniz.
Düz 5000 yapmak için işlemci olarak ryzen 5 3500x alabilir veya M.2 SSD yerine sata ya da HDD alabilirisiniz.

Geri
Yukarı